Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én utálom annyira az...

Csak én utálom annyira az lll-ligát?

Figyelt kérdés
Egyszerűen a hideg kiráz ezektől. Pl 4 hónap után elment a tej és át álltam tápira kértem tanácsot és szó szerint ki kérték maguknak hogy mi az hogy nem szoptatok. Éheztesse a gyereket mert erősebben fogja szívni és beindul a tejem. Hát ennyit róluk. Ennem immár 1 hónapja. Tápszeres kislány anyukája.
2009. dec. 30. 09:14
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

A fejben dől el a szoptatás típusú megjegyzésekhez!


Ismerek olyan anyukát, akinek nem voltak kifejlődve a tejmirigyei, tehát orvosi! ok miatt nem lett teje.

Nekem hormonális problémám volt, amin nem lehet segíteni, így orvosi! ok miatt nem lett tejem.


Szóval mi aztán ön-szuggerálhattuk volna magunkat, amíg a világ a világ akkor sem lett volna tejünk! Olvass kicsit utána a témának, ne pedig rögtön a mentális csodatételekre hivatkozz kérlek!

2010. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt sajna tejbelövellésem sem,és 1 csepp tejem sem,pedig a lányom nagyon ügyesen szívta,és 3 hónapos koráig próbálkoztam is elkeseredetten.

Elolvastam a honlapjukat,rengeteget sírtam az ott olvasottak miatt,és gyötört a lelkiismeretfurdalás,amiért nem tudom anyatejjel táplálni a babámat. Pl: az anyatejes babák intelligensebbek lesznek,és ami a legszörnyűbb,hogy 3 éves koráig több tápszeres baba hal meg,mint anyatejes. De logikusan végiggondolva ez nem igazán a tápszer miatt van,hanem beleszámolják azokat a sajnos nagyon korán született,vagy születési rendellenességgel világra jött kisbabákat is,akik esetleg szervi okok miatt nem tudnak szopizni,persze,hogy rontják a statisztikát. De mikor szülés után az ember amúgy is meg van zuhanva eléggé(én meg voltam),nem hiányzik még ilyeneket olvasgatni,ha tanácsokat keres az ember. Szerencsére eddig még nem vettem észre semmi hátulütőjét a tápszeres táplálásnak babámon,és a következő gyerkőcnél már nem görcsölök ennyit,de teljesen egyetértek a kérdezővel!

2010. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

Ez már eleve egy frusztráció a tápszeres anyukák részéről. Én a természetes szülést pártolom,

de sajnos egyik babámat sem sikerült így megszülnöm, ami nagy csalódás volt nekem, sőt még mindig nem sikerült teljes elfogádással gondolnom erre. Ennek ellenére nem utálom a természetes szülés pártolóit még, ha fanatikusok is.. Sőt, én mondom is mindenkinek, h az a legjobb mindenkinek, hisz a természet nem véletlenül alakította így. Én viszon szoptatok és együtt alszom a babámmal és így a legkipihentebb mindenki a családban. Így marad időm a férjemre, magamra és a gyermekeimre, nem vagyok hulla..

Szóval oké, h csalódott aki nem tud szoptatni, de azért...

2010. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
51%
9 hónapig szoptattam, de szerintem én elítélem a minden áron való szoptatás preferálását. Ami Magyarországon megy az gáz. Utálom, hogy itt az emberek kb emberszámba se veszik azt, aki nem szoptat. Az lll-esek mániákusak, azokon az anyukákon élik ki magukat akik nem tudnak szoptatni, de szeretnének. Na ezeken az embereken rúgnak még egyet és élvezik is. 2 barátnőm is beszélt velük, de bár ne tették volna, kb 2-3 hét volt rendbehozni a lelküket.
2010. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
70%

Én ikreket szoptatok (9 hónapja). Amikor kevesebb lett a tejem és felhívtam őket, nagyon jó tanácsokat kaptam, így gyorsan rendbe jöttek a dolgok. Szóval én örülök, hogy vannak és az ember segítségére állnak, ha kell.

Ennek ellenére természetesen előfordulhat, hogy nem kapsz megfelelő megoldást a kérdésedre, de emiatt felesleges utálni őket.

2010. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
47%

"Kedves utolsó,én tudok olvasni ezért is bántotta annyira a szemem,hogy te meg írni nem tudsz! Ennyi helyesírási hibát! Na mindegy csak reagáltam ,és akkor is fejben dől el minden nem kell ..."

Van aki helyesen nem ír van aki számolni nem tud gyorsan ,de lehet hogy jobb élete van ,és több a fízetése ,jó a természete és az életben megálja a helyét,és jó család anya is!!!

2010. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
34%

Ez a válasz 75%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:14

IGAZAD VAN 100%-BAN

2010. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
63%

Sziasztok, hát muszáj ide írnom, tudom, hogy már többen lehurrogtátok, de kikérem magamnak ezt a fejben dől el a szoptatás-dolgot. Az ilyen agyas megjegyzések miatt frusztráltak a tápszeres anyukák, és zokognak át heteket. Mert egy-két szupertájékozott, agyoniskolázott a fejükhöz vágja, hogy fejben dől el. Nem hozok fel ellenpéldákat, mert írtak itt eleget.

Az LLL-el nekem nem volt közvetlen kapcsolatom, de nekem rögtön nem volt szimpatikus az egész hozzáállásuk. Pont azért, amit előttem is írtak: az ő szemükben csak az anya, aki 120hónapig szoptat, együtt alszik a gyerekével 15éves koráig és soha többé nem szexel, mert nehogy már szükségletei legyenek. Aztán csodálkozik a sok anyuka, aki szegény bedől nekik, hogy miért kacsingat a férje másfelé: mert a kedves LLL közölte, hogy ne merészelje a szexuális szükségleteit egy anya kielégíteni, mert ő mostantól a gyerekei rabszolgája.

Ez a hozzáállás nekem eszembe juttatott egy műsort a Viasaton: nonStop szülők vagy valami hasonló volt a címe. Olyan családokat mutattak be, aki a gyerekeik rabszolgái voltak, a nő előkapta a mellét a Tesco közepén, mert a négyéves gyereke szopni akart. Aztán a férje nyilatkozott, hogy a felesége annyira csak a gyerekeivel foglalkozik, hogy ha törődést szeretne, úgy tesz mintha szopni akarna, aztán kényszeredetten nevetett...

egy másik nő meg hordozókendőben hurcibálta a 3(!!!) éves lányát az utcán, mert őszerinte a gyereknek szüksége van a közelségre...

Hát tudjátok, az ilyen hozzáállást én annyira nem tudom elfogadni... miért jó a háromévesnek, hogy hozzá van kötve az anyjához? Miért jó az, ha két ember között, aki között a szex is egy KAPOCS, eltávolodnak egymástól és elvesszen az intimitás, csak azért, mert szülők lettek?

Mivel az LLL az ilyen hozzáállásra hajaz, nem szimpatizálok velük. És az a legcsúnyább, hogy ők tényleg mindenkit leszólnak, aki máshogy gondolja. Ez világosan látszik az előttem szólók válaszaiból.

2010. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
48%
a fiam tápszeres, de én nem utálom őket. emberek, akik segíteni akarnak, semmi több. szerintem ezen tök felesleges vitázni. mindenkinek más jön be, mindenkinél máshol van a tűréshatár...
2010. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
51%

Szép kis vita alakult itt ki...


5.5 hós a babám, anyatejes, de nagyon nehezen indult be a szoptatás. Én is nézegettem az lll honlapját (védőnőm is ajánlotta), de tőlem is távol áll ez a mentalitás. Eszem ágában sincs évekig szoptatni, sem a gyerekkel aludni. Fél évesen elkezdem hozzátáplálni, és alig várom, hogy visszakapjam a testem, ne érezzem magam egy két lábon járó csöcsnek. Persze az összebújás hiányozni fog, de úgy érzem mindent megtettem a babám egészségéért így is, anélkül, hogy 5 évesen még a cicimen lógna!

2010. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!