Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én utálom annyira az...

Csak én utálom annyira az lll-ligát?

Figyelt kérdés
Egyszerűen a hideg kiráz ezektől. Pl 4 hónap után elment a tej és át álltam tápira kértem tanácsot és szó szerint ki kérték maguknak hogy mi az hogy nem szoptatok. Éheztesse a gyereket mert erősebben fogja szívni és beindul a tejem. Hát ennyit róluk. Ennem immár 1 hónapja. Tápszeres kislány anyukája.
2009. dec. 30. 09:14
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Igen ez készített ki a legjobban nekem is azt mondták hogy aludjak a gyerekkel. Hát nem. Vissza írtam nekik hogy nem jó ötlet erre kikérték ezt is. megkérdeztem töllük egy dolgot hogy ha a férjemmel szeretnék foglalkozni akkor is legyen a gyerek mellettünk? Erre azt mondta hogy ki lehet menni a szobából, és a gyerek fontosabb meg a szoptatás mint az én szükségleteim. Hát nem tudom.
2009. dec. 30. 12:33
 12/55 anonim ***** válasza:
64%

Az lll-es tanácsadók is emberek. Egyikük ilyen, másikuk olyan tanácsot ad.

Nekem segítettek, mert bátorságot öntöttek belém, és igazából arról győztek meg, hogy ne aggódjak, jól csinálom.

2009. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
79%

Eleve utálom azokat,akik MINDENÁRON a szopizást erőltetik, amellett kampányolnak.


Első babám nem szopizott, és a sok okostól totál depressziós lettem, mindennek éreztem magam, csak jó anyának nem. 21 hós a fiam, tápszeren nőtt fel, semmi baja.

Második babám most 3 hetes. 4 napig szopizott, de maga volt a pokol. Nem részletezem, A kórházban is csak sajnálni tudtak.

Már ő is tápszeres, és nem fordultam a LLL ligához tanácsért, mert beletörődtem, hogy nem nagy dolog, ha egy baba tápszeren nő fel. Doki és védőnő is óvaintett az önmarcangolástól.

Ennyit erről.

Engem azért ráz ki mindig a hideg, amikor mindenkinek az az első kérdése, hogy szoptatsz, jól szopik? Az, hogy egyáltalán jól vagyunk, vagy hogy vagyunk, az nem érdekel senkit.

2009. dec. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
hát ez meg a másik fele. Kedves utolsó.
2009. dec. 30. 16:20
 15/55 anonim ***** válasza:
63%
Nekem személyes tapasztalatom nem volt velük, csak a honlapjukat olvasgattam, de ez az iszonyú elvakult szoptatási kampány nekem sem tetszik. Persze minden anya a legjobbat szeretné adni a gyerekének, de olyna érzés, mintha ők azt egyszerűen nem fogadnák el, hogy nem mindenkinek dől a teje, és gondok vannak a szopival. Szinte már azt írják, hogy ezer féle ok miatt sírhat egy gyerek, de biztos nem az éhségtől. Meg ezzel sok anyukának iszonyatos lelkifurdalást okoznak, azt az érzést keltik, hogy mindenki tud szoptatni, csak akarni kell, azt ha ennek ellenére mégsem megy, akkor már nem is vagy igazi anyuka. Elhiszem hogy sok mindenkinek segítettek már, de emberszámba kellene venni azokat az anyukákat is, akiknek vmilyen oknál foga nem megy a szopi úgy, ahogy kéne.
2009. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:
hát igen, egy kicsit túlzásba esnek bizonyos téren.
2009. dec. 31. 07:41
 17/55 anonim ***** válasza:
53%

Hát én sem szeretem őket. Túl mániákusak. Az egész életed áldozd fel a gyerekért, és ha egy percig sír akkor örökre tönkre megy a lelke. Aludj vele, szoptasd évekig, szolgáld ki. Én a legjobban azon a reakción nevettem amit olyan szívszaggatóan írtak az aludj jól gyermekem könyve írtak. Az nem baj, hogy sok gyerek és anya már szinte zombi annyira fáradtak mert nem alszanak, de de neem, akkor is szenvedjünk, tovább és inkább tömjük homeo bogyókkal, mert ha egy kicsit is sír akkor nagy baj lesz.

Nekem nem jönnek be. Tipikusan olyanok akik mindenkit elfogadnak, de minden szavukból süt, hogy azért az a jó amit ők csinálnak. Én nem egy természeti nép vagyok, és örülök is neki, ez az élet megfelel nekem.

2009. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
46%
Van aki igazi ősanya, azoknak biztos megfelel.
2009. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nagyon sokat segített, amikor kihívtuk Biancát. Megmutatta, hogy hogyan kell helyesen a mellre tenni a babámat. Addigra már véresre szívta a lányom, mert rosszul mutatták meg az István kórházban. Ott valóban csak arra az volt a lényeg: "tegye mellre anyuka"... aminek az lett a vége, hogy két nap után csomósra gyulladt a mellem és vérzett.

Persze lett rossz hatása: (ami az elején jó volt, már kissé kényelmetlen) az együttalvás sugallása. Most próbálom leszoktatni a babámat és persze magamat is az együttalvásról. Nem férünk már el kényelmesen, se ő, se mi a párommal.

Viszont tejem az van rengetek, pedig már 13 hónapos a lányom és imádom szoptatni. Ezért ősanya vagyok? :)

2010. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudj az offért,de pontosan mi az a 111?Még nem is hallottam róla
2010. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!