Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babalátogatás mindenkinél...

A babalátogatás mindenkinél így elhúzódott?

Figyelt kérdés

Már 4 hónapos a pici, de a barátok, rokonok az első héttől kezdve csak jönnek és jönnek.Nincs egy szabad hétvégénk sem.Sőt!Most az ünnepek is erre mentek el.Nem az a gond, hogy eljönnek, mert kíváncsiak a babára, hanem az, hogy a többség 4-5 órát is eltölt nálunk.Ez miatt egy nap csak egy családot tudunk fogadni.Van úgy, hogy már a fürdés közeleg, de nem zavar senkit.Már nagyon fárasztó, és még nincs vége.Erre a hétre ismét bejelentkeztek többen.

Nálatok is így zajlott?Hány hónapos korig szoktak egyáltalán babát látogatni?


2009. dec. 29. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Hálistennek nem így volt. De azért nálunk is vannak páran, akik nem veszik észre, hogy már az egész család hulla fáradt és már terhes a látogatás.
2009. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Ne is haragudj, de ezt ti toltátok el, mégpedig alaposan!

Most már itt ez a kis lény aki nem tudja elküldeni a tapintatlan látogatókat, NEKTEK KELL képviselni az érdekeit és igenis határt kell húzni!!!!


Nálunk kapásból az első 8 hétben senki nem jött a barátok közül. Mi is csak havi 1-szer 2.5 órára mentünk találkozni a nagy és dédszülőkkel. A kisbabának nincs szüksége arra, hogy átjáróház legyen az élettere és az állandó látogatásokkal kizártnak tartom ,hogy tartani tudjátok a baba napirendjét. Márpedig egy csecsemőnek ennél nagyobb biztonságot kevés dolog ad, minthogy kiszámítható napirendet alakítottatok ki.

Igenis neked kell a sarkadra állni és megmondani, hogy mikor jöhetnek, meddig maradhatnak, mit és meddig és betartatni. Egyébként pedig én még nem hallottam olyanról, hogy egy vendég oly tapintatlan legyen, hogy 4-5 óráig ott üljön... Vagy csináljátok azt, hogy menjetek Ti és akkor 1.5 óra múlva lehetőséégetek van egyszerűen összepakolni és menni.

Az én babám LASSAN EGY ÉVES, MÉGIS 3.5 ÓRÁNÁL TÖBBET MÉG NEM VOLTUNK A CSALÁDNÁL EGYBEN, MERT A BABÁM ENNYIT BÍR, 3.5 óra után egyszerűen ha látom ,hogy nyűgös-fáradt pakolunk és egyből alszik is az autóban hazafelé.


Sajnálom, ha keménynek tűnik amit írtam, de több határozottság kellene ide szerintem!

2009. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt anno. Még most is előfordul néha, hogy a barátok ittfelejtik magukat fürdetésre is.. Minket hálistennek soha nem zavart, mert előtte is ilyen társasági életet éltünk, és most is, csak most azért módjával. Fürdetés után a kicsim megy a szobájába aludni, mi meg még beszélgetünk utána (most 13 hónapos).
2009. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az első 6 hétben zárva volt az ajtó.
2009. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 21:27-es!

Nem sértődtem meg!Tudom, hogy így kellene csinálni.Sajna én a vendégeknek csak célozni tudok rá, hogy mennyi ideje itt vannak.Úgy érzem, nem mondhatom nekik, hogy kaptok egy órát.Hát én ilyen vagyok.Aztán meg jön a panaszkodás.

2009. dec. 29. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, nehéz megmondani kerek perec hogy mi a helyzet, én is csak a közeli barátnőimnek mertem. Nálunk kb 4 hetes volt a pici, amikor egyszerre 7-en ! állítottak be (nem mondták előre) majd rosszul lettem, de szerencsére ők csak pár percig maradtak. Viszont beállított a nagynéném is, na ő aztán befészkelte magát rendesen, előtte kellett megszoptatnom a picit, tiszta ideg voltam. (én nem bírok más előtt szoptatni)Ja meg nekem a munkatársaim is akartak jönni (10-en vannak) na gondoltam majd 2 részletben jönnek, erre az egyik bejelentete, hogy ő kettesben jönne a kislányával, húú gondoltam, akkor ezeknek majd haptákba kell állnom többször is, mint én azt gondoltam, na nem volt kedvem, megelőztem azzal, hogy elvittem én megmutatni a babát egy fél órára.

Ez nem jó se neked, se a picinek. Valahogy előre, már a bejelentkezéskor próbáld meg finoman megmondani, hogy mondjuk 2-től 3-ig értek rá, mert enni kell, aludni kell, mentek vhova, jön más, vagy kamuzz vmit. Muszáj megtenned a saját nyugalmatok érdekében! Minden jót!

2009. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Megyek, vízszintbe helyezem magam, mert két óra múlva kel a kisfőnök enni.Jó éjszakát!
2009. dec. 29. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:
mi igyekeztünk úgy csinálni, hogy egy nap csak egy cslád jöjjön, és hogy elkerüljük azt, hogy órákig ott üljenek, azt mondtuk, hogy ekkorra jön egy másik ismerős, és úgy talán észreveszik magukat!
2009. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, még mindig jönnek! Szerencsére a barátok 1-2 óránál többet nem maradnak, kivéve ha mi marasztaljuk őket. Még a barátok a könnyebbik fele. Na de amit néha a párom családja művel...3 hetes volt a kislányom mikor csörgött a kaputelefon, a sógornőm beleszólt hogy itt van. Meglepődtem. Rá 1 órára a férjem telefonja csörrent meg, anyósom testvére: melyik villamosmegállónál kell leszállni?? Jönnek még a gyerekek is (náluk másfél hónappal nagyobb a baba) csak ők kocsival! Na senki nem szólt hogy jön, sőőt az első 6 hétben nem is akartam látogatót fogadni. Nagyon-nagyon pipa lettem, főleg hogy 4-5 órát itt csücsültek!!! Azóta közöltem a párommal aki közvetítette, hogy ha akar jönni vki akkor előtte telefonon hívjon hogy jó-e! Persze anyósom mai napig megsértődik hogy "hozzánk be kell jelentkezni", de már nem érdekel!

Muszáj néha keménynek lenni mert már a baba érdekeit kell nézni, és nekünk sem hiszem hogy túl jó ha valaki egész nap ott vendégeskedik. Mond meg mikor szólnak hogy jönnének, hogy x óráig maradhatnak, mert utána az esti rituálétok jön (fürdés-evés-alvás). Nálunk a barátok ezt megértették elsőre és tiszteletben is tartják.

Kitartást és minden jót kívánok!

2009. dec. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!