Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinél van megszokott...

Mindenkinél van megszokott napirend pár hónapos babáknál?

Figyelt kérdés

A fiam 4 és fél hónapos. Mindenhol azt hallom, hogy megszokott időben viszik sétálni a kicsit, s többnyire ugyanakkor etetik, altatják. Pl én össze- vissza viszem. Mondjuk mi sokat vagyunk úton, s séták ha itthon vagyunk változó időpontban vanak, hol reggel hol délután vagy ha előző napon sokat voltunk oda, akkor pihenő van. Altatni nem altatom, mikor látom h nyűgős, megkapja a cumit, s lefektetem, magától alszik el. Valamikor könnyebben valamikor nehezebben, de sosem altatom. Evés úgy néz ki nálunk, hogy este 8 órási fürdetés után van egy utolsó, aztán amikor kell, akkor eszik. Mostanában egyre gyakrabban kell. Reggel úgy számolom, hogy 6-8 között fel kell s evés, aztán már nem nagyon tudjuk rávenni az alvásra. S amikor kell, onnantól szám,olom a 3 órákat. Ha kevés a pisis pelus, s van vizelet kristály, gyakrabban etetem, s adok neki vizet, amit úgy 2 napja nem nagyon akar elfogadni, így marad a szopi. Ha tele a pelus, akkor 3 órát próbálom betartani, persze vannak csúszások, ha hamarabb kér, de gyerekorvos szólt, figyeljek oda, hogy óránként azért ne egyen, mert megterheli a gyomrát az anyatej.

Nálatok ez hogy van?


2011. jún. 19. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

5-6 körül kelünk.Onnantól csak a 3 óránkénti kaját tartom be, de van mikor 2 óra múlva éhes, és akkor adok neki.Mikor látom, hogy álmos le rakom.Mi is sokat utazunk, így elég össze vissza a napunk..Séta sincs egy időben.

A baba napi rendjét, meg amúgy is a baba csinálja, és nem mi.Én nem erőltetek semmit a gyerekre, én így látom jónak.

5 hós baba anyukája..

2011. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálunk van, legalábbis úgy nagyjából.

4 hónapos lesz jövő héten a kislányom. Az etetések vannak nagyjából fix időpontban. De annyira, hogy ha véletlenül az egyik csúszik 1 órát, a következő akkor is szokott időben van. De ezt nem én akartam, a lányom így van beállva. :)

Sétálni azért szoktunk fix időpontban, mert a férjem akkor van itthon, és visszük a kutyákat is.

Általában a bevásárlást is ugyanabban az időben rendezzük, a tízórai után.

Az alvások nem fixek, mert elég változó az alvás igénye. Van, hogy 1,5 órát is alszik, de inkább csak 30 perceket szokott.

Altatni akkor szoktam, amikor álmos. Akkor beteszem az ágyba, cumi, szundi kendő, és elalszik egyedül. De ha nem álmos, akkor nem erőltetem.

2011. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt, minden nap más volt a hangulata, nekem is máshoz volt kedvem. Pár hétre beállt egy-egy napirend (kb mikor alszik), de aztán át is variálta mire megszoktam volna hogy mire számíthatok.

Evésben végképp nem voltak szabályok, gyerekorvossal nem foglalkoztam, akkor 3 óránként etettem volna a néha 1-1,5 óra helyett. Nyáron a nagy melegben pl gyakran evett keveseket, soha nem terhelte meg a gyomrát. Lehet jobban megterheli ha váratod egy órát és akkor nekiesik....


Növekedési ugrást sem bírod követni tejjel ha nem hallgatsz a babára.

Soha nem erőltettem semmit, most 2 éves és órára pontosan beállította a napirendet, persze most is van 1-2 órás mozgás ahogy telnek a hónapok, de szerintem nyugodtan vedd lazán.

2011. jún. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Anyatej megterheli a gyomrát??? Egy orvos hogy mondhat ilyet? Főleg ha az első kortyokat issza melegben, szomjoltásnak.


Napirend annyiban volt, hogy megvolt mi mi után következett egymás után, de ez óra szerint elég váltpzó időpontokban következett be. Sose tudtam arra válaszolni, hogy mikor fog enni vagy mikor fog aludni, mert mindig máskor fog, akárhogy próbáltam napirendet tartani. MErt ugye a csapból is az folyik, hogy az kell a gyereknek.

AZtán amikor 11 hónaposan áttért a napi egy alvásra, onnan lett tényleg rendszer az életünkben:)))

2011. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, nemcsak nálunk nincs pontos napirend. Mindenkitől a környezetemben azt hallani, hogy délben alszik a babája, s 3-kor kell, s ha találkoznának velünk, mindig kérdezik, nálunk hogy működik. De szerencsére ahogy olvasom, jól csinálhatom. Én is csak akkor altatom, ha álmos. Azt, hogy sokat vagyunk úton, pl. én úgy értettem, hogy pl. vásárlások. Férjem ritkán van itthon, s reggel 10-21-ig dolgozik, plusz háromnegyed óra az út.
2011. jún. 19. 22:01
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt 4 hónaposan, és a terhesgondozó is azt mondta, hogy nem lényeg ilyen picinek. úgy csináltam ahogy te. nem erőltettem a nappali alvást, aludt amikor jólesett neki, és cserébe végigaludta az éjszakát a mai napig (8 hós). most sincs napirend, magától kezd ráállni egy alvás délelőtt, délután még annyira nem fix, van hogy korábban van hogy később. ami biztos az a 8 órási fürdés, kaja, alvás, de időben ez is szokott csúszkálni, csak a sorrend a biztos. és van egy nyugodt kiegyensúlyozott kiscsajom. szerintem jól teszed ha nem erőlteted rá a saját kényelmedet. jó babázást
2011. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az nálunk is volt egy időben, hogy beállt arra, hogy 7-8 körül nem aludt vissza, s 10-kor alvás. Ment is szépen, csak a férjem 10-től hamarabb nem akart felkelni, s mivel apóssal élünk, kimenni nem tudtam a gyerekkel, így a férjem mindig próbálta vissza altatni, s amikor sikerült onnantól kezdve felborult minden. De egy napig tartott, s 8-tól tovább nem hajlandó aludni. De majd csak megszokja a férjem
2011. jún. 19. 22:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt felejtettem még el, hogy ami viszont tényleg fix, az az esti fürdetés. 19-től fürdés, pontosan 19:20-ig. Percre pontos a lányom. :) Fél 8-kor eszik, aztán 8 körül alszik is. Néha picit később, ha nem olyan álmos, de akkor is elnézelődik az ágyában.
2011. jún. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A fürdés nálunk, ahogy az egyik válaszoló is írta, néha csúszik sajnos. Eleinte 19 körül fürdettem, de jöttek a jó idők, s ha később (19 körülre) értünk haza, azért is áttettem más időpontra, s az étkezések se jöttek ki. Most úgy megy, de már pár napja, ez sem az igazi, hogy 8kor fürdés, aztán egy utolsó reggeli, de ha látjuk rajta hogy fáradt, akkor hamarabb van, mondjuk fél8 körül vagy ha 7--re jön ki a vacsi, s látom rajta h nagyon éhes, csúsztatom, mert teli hassal enm akarom fürdetni, s így 8 után van, max. 20-30 perccel később, s picit olyankor fent van aztán alvás. Eleinte 22 előtt sosem aludt. Most már változó, fürdés, evés után rögtön vay ha hamarabb fürdetek mert fáradt, akkor 8kor már alszik.
2011. jún. 20. 21:56
 10/14 anonim ***** válasza:
A lányom lassan 4 hónapos, de a napirendet ő diktálja.Ami fix, az az ébredés és a napi 6 étkezés.A nappali séta az attól függ, hogy mikor nem alszik vissza azonnal etetés után, akkor fel tudom öltöztetni nyugodtan, és jó pár órát el tudunk tölteni a szabadban.Ha viszont elbóbiskol,akkor hagyom aludni, aztán játszunk,és a következő evés után megyünk ki.9 és 10 között fürdetem, kap utána enni, és átalussza az éjszakát, 6-7-kor kel fel.A véleményem szerint mindig a baba dönti el a saját időbeosztását, én sosem erőltettem semmit, mégis beállt a ritmus.
2011. jún. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!