Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit csinálna ebben a...

Ki mit csinálna ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Jövő Augusztustól már csak a Gyest fogom kapni meg a családi pótlékot!

Dolgozni nem tudok visszamenni mert nem vesznek vissza !

Meg nem tudok vállalni sem mert az édesanyám is megy el!!

Mit fogok csinálni ennyi pénzből!

Segítsetek vaalmi ötlettel hogy lehet pénzt keresni!!

Már komolyan mondom arra gondoltam hogy felkötöm magam!!

Nekem ugye 13700 ft a családim és plusz a Gyes nem tom pontosan azt hiszem 25000ft

Hát ennyiből egyedül mit fogok csinálni meg persze a pici!!

előre is köszönöm a válaszokat


2009. dec. 29. 18:36
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
77%

Egyedül nem tudod, hogy mit csinálj? Hát írod, hogy együtt vagytok az apával. Már itt nem értem, hogy akkor miért az egyedülállóknak járó családit kapod.

Mi sem vagyunk házasok, az én párom is minimálbért kap, mégis csak 12.200Ft családit kapok. Nekem nem lett volna pofám igényelni az egyedülállóst, mert az az 1500Ft nekem nem ér annyit, hogy ha kiderül, akkor visszafizessem. Én nem kapok gyedet (alkalmi munkavállalói kiskönyvvel dolgoztam, ami után nem jár), csak a gyes és a családi van, ami együtt 37.000Ft. Mégis havi 35.000Ftos hitellel a nyakunkban nem siránkozunk. A párom fizuja elmegy a bérletére, meg rezsire, jut is marad is, mégis kijövünk minden hónapban a következő fizetésig és nem csak zsíroskenyéren élünk. És még tudok havonta 1-2ezer forintot félretenni, hogy ha esetleg megszorulnánk, legyen mihez nyúlni. A boltból hazamenve az aprót mindig bedobáljuk egy befőttes üvegbe, hónap végére összegyűlik abból is 2-3 ezer. Az 5Ftosokat is összegyűjtjük, aztán beváltjuk a postán. Már abból is van vagy 1000-1500Ft, ami beváltásra vár.

Hogyha együtt vagytok, akkor miért írod azt, hogy egyedül mit fogsz csinálni? Hangoztatod, hogy egyedül vagy a picivel, utána meg, hogy hármotokra jut 25.000Ft. Akkor most ez hogy is van? Ha a párodnak csak 10.000Ftja marad, akkor ő is keressen másodállást, vagy hétvégi maszek melót.

Ne haragudj, tényleg nem bántásként írom, csak zavarosak a soraid, a kommentjeid.

2009. dec. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Először ahogy végigolvastam, én is úgy voltam vele, jajj,m iért kell így beszólni, de most már látom, tényleg a "durva beszólónak" van igaza. Tényleg ezért tart itt az ország, ahol tart. Részben,mert persze fenntről is így irányítják. Csak én soha nem értettem, miért jobb abból a kevéske segélyből élni, mint elmenni normális munkát keresni. Amíg nem dolgozik az ember, addig sokkal többet is költ. És nem tudom, hogy a francba lehet így hozzá állni, hogy úgyse találok. Miért kellene csak nővér munkát vállalni??? Hát tényleg így van, mocskos a munka? Lehet takarítónőnek menni, lehet eladói munkát keresni, árufeltöltőit. De szerintem még rengeteg ilyen munka van. Itt is olvastam nagyon sok anyukától, akik fel tudták magukat találni, és otthon baba mellett nekiálltak kézzel gyártani ezt-azt, és eladják vaterán, tesz-veszen. Ha már tényleg netre telik, akkor miért nem gondolkozol el ezen.

Nekem hármasikreim vannak, gyest kapok (fogok, mert a tgyást elutasították és még mindig ülnek a papírokon) A gyes pedig csak duplán jár, hiába vannak hárman. Még jó, hogy a családi triplán. Párom nem sokkal keres többet a minimálbérnél. Mégse sír a szám, hogy jaj, mi lesz. Pedig nekünk három babát kell ellátni, tejem nincs, tápszert kell venni. Ki kell okoskodni, gondolkozni kell és nem feltétlen a legegyszerűbb megoldást választani.

Én a helyedben bemennék egy munkanélküli hivatalba és ott kérnék segítséget! Nem segélyt az önkormányzatnál.

2009. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Én már utánaérdeklődtem. A munkaügyi központ támogatja azokat az anyukákat,akinek 1éves elmúlt a babája és ha minden igaz 100%ban állja a tanfolyam díját. Érdeklődj,h mik indulnak.Ez is egy esély.
2009. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindazoknak akik látják mi megy itt és köszönöm a megértő szavakat!!

Jól esik nagyon ,azért irtam hogy igen nem véleményt hanem ötleteket kérek!

És sok jót láttam amit irtatok és mindent meg fogunk próbálni!!!

2009. dec. 30. 19:21
 45/45 A kérdező kommentje:

Hát a munkaügyi központos tanfolyam támogatás nem tudom hol de nálunk nem lehet!!

Azt hiszed nem néztem utána??

Dehogynem és azt mondták nincs teljes támogatás,sőt nagyon meggondolják kinek adják!

2009. dec. 30. 21:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!