Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit csinálna ebben a...

Ki mit csinálna ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Jövő Augusztustól már csak a Gyest fogom kapni meg a családi pótlékot!

Dolgozni nem tudok visszamenni mert nem vesznek vissza !

Meg nem tudok vállalni sem mert az édesanyám is megy el!!

Mit fogok csinálni ennyi pénzből!

Segítsetek vaalmi ötlettel hogy lehet pénzt keresni!!

Már komolyan mondom arra gondoltam hogy felkötöm magam!!

Nekem ugye 13700 ft a családim és plusz a Gyes nem tom pontosan azt hiszem 25000ft

Hát ennyiből egyedül mit fogok csinálni meg persze a pici!!

előre is köszönöm a válaszokat


2009. dec. 29. 18:36
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Képzeld nem szégyellem magam kedves tahókám!!Nem is hinném hogy kéne.Inkább neked hogy ilyeneket irsz


Már kérdezni sem lehet !!

Basszus ezt nem hiszem el!!

Kedves oldalfigyelők meg hadják hogy kitörjön a botrány állandóan!!

És ezen meg jót röhögtök!!

2009. dec. 29. 21:30
 32/45 A kérdező kommentje:
TÉMÁT LEZÁRTAM ÉS NAGYON KÖSZÖNÖM A NORMÁLIS VÁLASZU KEDVES EMBEREKNEK A VÁLASZUKAT!!!JÓ ÉJT MINDENKINEK
2009. dec. 29. 21:31
 33/45 anonim ***** válasza:
46%
megmondta egy csomó ember, hogy mit csinálj, húzzál dolgozni!!!
2009. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
80%

Te jó ég, mi megy itt?

Segítséget kérnek ezen az oldalon, nem véleményt...


Nem tudom segít-e: pl. vállalj ha tudsz egy picit varrni, zipzárvarrás, szegélylejvarrás, ilyesmi... hátha csurran - cseppen vmi. Vagy nem tudom, hol laksz, ciki, nem ciki, menj el gazdagabb családokhoz pl. heti 1x-2x takarítani, addig a férjed vigyáz a picire..vagy kultúrházat felmosni,ilyesmi...sajnos csak ilyenek jutnak eszembe... vagy idős emberek gondozása, bevásárlás... újságkihordás. bármilyen pár órás alkalmi munka, nézz szét, kérdezősködj. És nyugodj meg, mert a piciért muszáj. Hidd el, nekünk sem sokkal jobb..vmi rokon, aki átmenetileg segíteni tudna? Férjed ilyesmit vállalni tud-e, hogy pizzafutár?

Sok szerencsét!

2009. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, ők is anyagi gonddal küzdöttek, mig végül talált egy olyan állást Angliában , hogy idős néniket kell gondozni és ezért lakást és kb havi 500ezer ft -ot kap. Így kiköltöztek mindahárman, és a párja is otthagyta a munkáját, most ő van a babával amég az anyuka dolgozik.

Csak egy ötlet, hogy ilyen is van.

Nem tudom hogy mennyire van lehetőségetek ilyesmire.

De ha ilyen elkeserítő a helyzet akár talán ez is jó.

De amúgy miért nem adod bölcsibe? Sajnos nagyon sokan vannak igy mint te, és nincs más választásuk.

2009. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
tudom, h már lezártad a témát, de leírom, h én mit tennék: megpróbálnék éjszakás munkát találni, árufeltöltés éjjel, vagy pékség, vagy takarítás...elvileg a babó Apával otthon alszik és nappal meg lehetsz vele...igaz alvásra nem sok jutna...vagy Apa vállaljon másod-harmadállást
2009. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Jaj, ne veszekedjetek már!

Kedves kérdező. Kicsit igazat adok a "durva" válaszadónak. Lehet távoktatáson részt venni, van, ahol az önkormányzatok is biztosítanak átképzéseket, van dolgozók gimnáziuma, vagy a munkaügyin keresztül tanfolyamok. Érdemes utánaérdeklődni. Egy számítógépes tanfolyam, vagy gépírói, vagy valami. Esetleg az önkormányzatnál is megkérdezhetnéd, hogy nincs-e szükségük a munkádra. A mi falunkban az önkormányzat foglalkoztat szociális gondozókat, pl. idősekhez járnak ki, ételeket visznek, bevásárolnak nekik, elmennek a gyógyszertárba stb.

Az én párom is minimálbért kap (3 műszakra), van hitelünk, gyest+családit kapok, ami összesen 37000Ft. Mégis megélünk.

Nekem 3 szakmám van, egy szakmunkás felszolgáló, egy OKJ-s gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző és egy főiskolai diploma, tanító. Mégsem tudtam elhelyezkedni diploma után, kocsmákban dolgoztam pultosként. Igaz, gyes után nem fogok tudni visszamenni, mert 2x18órát nem tudok gyerek mellett vállalni, úgyhogy én már most keresem a lehetőségeket, még tanulni fogok, hogy ha odakerül a sor, akkor tudjak mihez kezdeni.

Érdeklődj az önkormányzatnál, a környező falvak önkormányzatánál, vagy csak simán a helyi időseknél, hogy hátha akad olyan, aki nem az otthonban él, de szüksége lenne segítségre némi anyagiakért cserébe, pl. bevásárlás, takarítás, gyógyszerfelíratás-kiváltás.

Vagy még a munkaügyiben már most szólhatnál, hogy keressenek neked valami tanfolyamot, vagy valamilyen állást hátha tudnának ajánlani.

2009. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
a durva válaszoló vagyok :) utolsó, te szerintem büszke lehetsz magadra. van, amikor az ember gödörbe kerül, vannak olyan emberek, akik nyafognak, hogy belekerülnek, de közben nem tesznek semmit, és vannak olyanok, akik körmük szakadtáig kapaszkodnak, hogy kijussanak onnan. te az utóbbiak közé tartozol. csak azt kívánom, hogy ezt a mentalitást is add át a babádnak majd! és sok sikert kívánok az élethez! :)
2009. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
59%
8 általánossal nem kellett volna gyerek, előbb tanulni és pénzt gyűjteni
2009. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Ápolóként dolgoztam én is baba előtt és mikor 6 hós lett a picurkám be kellett adjam a bölcsibe a szivem szakadt meg de muszáj.

Diplomával dolgozom a 30 km-re lévő mekiben....:/// nem hittem hogy ezt megérem, de ez van nem szégyellem, a gyerekért mindent!!!!

2009. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!