Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek, ha a rokonok...

Hogy viselitek, ha a rokonok "nyúzzák" a babátokat?

Figyelt kérdés
gondolok itt pl. karácsonyra. Nálunk 2 egymás utáni napon jöttek a nagymamák, nagynénik, nagybácsik, és ment kézről-kézre a baba. 5 hónapos. Én már nehezen bírtam (a végén Ő is).
2009. dec. 29. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem a karácsony a pokol volt. Szent este anyukáméknál voltunk, utánna hazajöttünk. ( párom szüleivel lakunk)

25-26 a dédiket látogattuk meg. Így is alig bírom ki itt, de azt a képmutatást amit karácsonykor műveltek .....

Többet nem megyünk, majd jönnek ők. Nem a dédikkel van probléma, hanem "apósommal, és anyósommal". kiborulok tőlük.

2009. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam (9 hónapos lesz) nagyon szereti ha szeretgetik,nyúzzák,tolják-vonják.Így ő jól viseli,de én nem annyira.:-(Az egyik szemem mindig rajta van.:-)
2009. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát rosszul.Igaz a miénk már 15 hónapos de még mindig kiakaszt,hogy miért kell ölbe venni,meg csókolgatni egyfolytában.És utána meg persze azt mondják amikor sírva fakad,hogy "na menj anyádhoz"meg hogy milyen félénk,hisztis.Sokan nem tudják,hogy úgy is lehet szeretni egy gyereket,hogy leülünk vele a szőnyegre és játszunk vele.
2009. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elveszem, ennyi, de ehhez már kettővel előtte végigcsináltam, mire bennem is kialakult a " nahát eztaztán már nem" érzés és ki nyilvánítás4
2009. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

úgy látom, akkor ez nem csak nekem probléma.

Igaz, itt havonta egyszer jönnek a rokonok és nyilván be kell pótolni a kimaradt heteket, de a tegnapi nap...szegény gyerek egész nap kézben, puszik jobbról, puszik balról, vigyorogj, még egy puszi.

Na meg a pelenkázás! Csak 4-en nézték végig és szinte fellöktek, hogy a baba combijához férkőzzenek, mert persze azt is meg kell puszilni...jajj :(

2009. dec. 29. 18:43
 6/13 anonim ***** válasza:
mi élveztük,ez volt az első karácsonyunk,11 hónapos.anyuékkal lakunk,csak egy emelettel feljebb.anyósom velünk volt szenteste,vacsora után lementünk anyámékhoz is.ott is játszott jó sokat.másnak testvér találkozó anyósnál,délután meg nálunk a tesómék és gyereki.másnap anyunál ebéd,utána meg elutazás a másik tesóhoz jó messzire.este mikor hazaértünk még betoppant egy unokatesóm,mi nagyon jól bírtuk.sokat pörögtünk,és jókat játszottunk.húzták,nyúzták,de ez erről szól.ha neki nincs ellene kifogása nekem se.meg kell szoknia,hogy nem csak pár ember van körülötte mindig.azt meg pláne megértem,hogy a rokonok is babázni akarnak.ritkán látják,és ő nem csak az enyém,mivel nem picike már nyúzzák csak.Ha 5 tesója lenne se lenne másként.
2009. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én közöltem mindenkivel, hogy nem akarom, hogy egyfolytában kézben legyen. Egy kicsit megfoghatják, de aztán le lehet tenni,. melléülni és úgy csodálni. Szerencsére a lányom sokat nem is szeret kézben lenni mert akkor nem tudja kitolni a pukikat. Anyósom mikor náluk voltunk Karácsony egyik napján, mondta, hogy míg eszünk, addig fogja a gyereket, én meg mondtam, hogy nem kell fogni, elvan Ő a kanapén. (mikor megérkeztünk már mindenki megfogdoshatta).

3 hónapos.

Minden jót!

2009. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szörnyen! Hármasikreim vannak, szerintem elég egyértelmű, hogy ha egyedül vagyok velük, nem tudom kézbe venni őket, csak egyesével, de úgy se nagyon tudom,m ert mindig van ezer más dolog, amit csinálunk (vagy tisztába kell tenni, vagy etetni, vagy épp alszanak, vagy játszunk). Szóval kézben alig vannak, így szokták meg. Persze hogy ha felveszik,akkor azt nagyon élvezik. És hát most karácsonykor kézről kézre jártak. Mert ha már egy picit is sírva fakadt az egyik, már rögtön fel kell venni. Igaz, csak az volt a baja, hogy egy puki csavargatta, vagy nem ért el egy játékot, vagy meg akart fordulni, de nem ment. MErt amúgy meg nem hisztisek. CSAK MOSt! Most hogy újra egyedül vagyok, már két napja szívom itthon, mert most meg minden bajuk van, persze kézben semmi! Ennyi idő alatt jól hozzá is szoktak, szerintem lesz egy pár nap, míg újra a régi kerékvágásba kerülünk. Aztán jövőre már remélem, nem lesznek ilyen gondok. Most fél évesek.
2009. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Agyrém volt. Nem tudott a kicsi két métert menni, hogy valaki fel ne kapja. 13 hós
2009. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én 3 hónaposom rögtön frászt kapott, mikor köré gyűlt az egész rokonság. Sírva fakadt, mire elkezdték kézről-kézre adni, mindenki úgy érezte, hogy ő ért legjobban a gyerekekhez. Szegénynek ordítva nótázott a nagyapám,majd közölte, hogy azért sír,mert nem adok neki rendes kaját, és elkezdett egy csirkecombot nyomkodni a szájába, aztán kikapta a kezéből a felesége, aki hasra vágta, hogy biztos a hasa fáj, majd a nagynéném vette el, hogy nem úgy kell azt...és így tovább. Én meg csak néztem szegényt, nem akartam senkit megbántani, és vártam, mikor jönnek rá, hogy szegénykémnek pont ők a bajai! csak úgy tudtam megnyugtatni, hogy átvittem egy üres szobába. Huhh!
2009. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!