Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha egy gyerek életéből...

Mi van, ha egy gyerek életéből kimaradt a mászás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt állítja, hogy iskolás gyereke koncentrációs zavarát a gyógypedagógus arra vezeti vissza, hogy nem mászott, hanem egyszerre felállt (aminek annak idején még örült is, milyen ügyes...). Egy ismerősének pedig ikergyerekei vannak, akik közül ez egyiknek még most, 16 hónaposan is "mászni kell", vagyis a szülőknek elérni, hogy másszon (pedig már felállnak, mennek).

Kislányom most 15 hós, és 6 hósan felállt. Az első 2 nap nem tudtam mozdulni se melőle (WC-n is velem ült...stb). (Mellesleg nekem nagyon nehéz időszakom volt, pont akkor történt egy haláleset, így nem mondanám, hogy odáig voltam az örömtől, de persze olyan értelemben örültem, hogy ügyes.) 2 nap után segítség nélkül ment. Nem gondoltam arra, hogy probléma lenne, ha nem mászik, és különben is kinek jut eszébe, hogy 6 hónapos kor előtt erőltesse a mászást, mert hátha feláll majd 6 hósan :)), szerintem utána is ráért volna mászni kezdeni is.

Igaz, eszembe se jutott, hogy a természetes fejlődésébe bele kéne szólnom, imitálnom a mászást, de volt (van) Fisher Price-os mászó macija, amit szokott figyelni, mégse mászott - ugyanis ezt is javasolták az ikergyerekek szüleinek.

Nagyon örülnék, ha valaki ehhez hozzá tudna szólni, és ha van, forrást, ahol utána tudok nézni. Előre is köszönöm!


2009. dec. 27. 21:51
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
23%
Tök jó, hogy itt minden ember egyetemet végzett, közben válaszaikból az derül ki, hogy sötétek mint a föld. Tényleg baj van az oktatási rendszerünkkel. Mondjuk ezt tudtuk enélkül is. De ez egy másik kérdés.
2010. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%
És szerinted ez most válasz a kérdésre? Van igazság abban amit írtál, de legalább a témához is szólnál hozzá!
2010. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Miért te hozzászóltál?
2010. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb, kérdésre vonatkozó válaszokat! Azokét is, akik még a sorozatos sértegetések ellenére is válaszolnak, ami itt megy!

(Már többször felvetettem, hogy szinte minden kérdésnél lekanyarodnak a témától, ezzel nincs mit kezdeni. Még az is lehet, hogy jó szándék állt mögötte, hogy figyelmeztessen, mert ő így gondolja.)


Visszakanyarodva a témához: tehát arra lettem volna kíváncsi, akiknek később problémájuk lett a mászás kimaradásából (vagy amit arra vezettek vissza), azoknak valóban volt-e elég lehetősége mászni? Erre már kaptam is egy választ. A kérdésem után írt ismerősömről tudom, hogy neki nem sok ideje van, annak idején is nehezen tudta megoldani a gyereket (1 hós korától dolgozott, nagyszülői segítség nélkül), el tudom képzelni, hogy ott ilyen probl volt, mint amit a gyerekekkel foglalkozó ismerősöm mondott. (Ő ezt biztos megcáfolná, csak nekem kívülről máshogy tűnik.)

2010. jan. 13. 12:01
 35/40 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha az ismerőseimből indulok, akik arra büszkélkednek hogy reggel betették a gyereket a járókába és este vették ki, a gyerekeinknek nehézségekbe ütközött az általános iskola elvégzése is, és utána is maximum egy szakmunkásra futotta, amivel nincs baj, csak az hogy ott sem bírtak teljesíteni, így a szakmájukban sem tudtak dolgozni. Van aki kocsimosó, semmirekellő, szalagmunkás ilyesmi. Úgyhogy lehet a kettő közt összefüggés.
2010. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos, hogy aki szalagmunkásként, kocsimosóként keresi a kenyerét, az nem lenne képes diplomát szerezni.
2010. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
31%

Annyira tudtam, hogy ez lesz a válasz. Egyébként ha valakinek van szakmája, miért nem abban dolgozik? Ha nem akar abban dolgozni, minek tanulta azt a szakmát? Ésha valaki képes többre vinni, mint ami, akkor miért nem teszi? Pontosan ez az amire az agya nem képes, hogy gondolkodjon, szervezze, irányítsa a saját életét. Szerintem még suliba is a szülei iratták be.

Nyilván nem az esze hiányzik hozzá,de valami mégis. De nem is iskolán van itt a hangsúly, mert felhozhatnék diplomásokat is példának, akik elvégezték az egyetemet, de valahogy mégis...

2010. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Erről is beszélgethetünk vagy beszélgethettek, de javasolnék egy fórumot vagy egy új kérdést!

(Mert nagyon sok oka lehet ennek, szerintem nem az agyban keresendő, mindjárt javasolnék is néhány könyvet, akit annyira érdekel e téma. Susan Forward: Mérgező szülők, Eric Berne: Sorskönyv - ezek megvulágítják a dolgokat egy bizonyos oldalról, elgondolkoztatnak, többet megtudtok belőle, mint ha itt irogattok egymásnak.)


Előre is köszönöm, ha még kapok válaszokat a kérdésemre!

2010. jan. 13. 14:38
 39/40 anonim ***** válasza:
24%

Hát bocs, de pontosan a kérdésedre válaszolva írtam. hogy ezeknek a gyerekenek nem volt mozgásterük, és hátrányba is kerültek valóban az iskolában, tanulásban. Hogy a kettő között van e összefüggés, azt persze nem tudom.

De bocs te már azt sem tudod, mit kérdezel?

Te másztál gyerekkorodban?

2010. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy nem tudom, mit kérdeztem? Abból, hogy a 12.09-es UTÁNI válaszolóknak javasoltam egy hozzászólásban valamit? A 12. 09-nek azért nem írtam rögtön köszönömöt a válaszra, mert azt hittem, még mások is írnak (és még remélem most is!), és nem mindig tudok időt szakítani arra, hogy minden egyes hozzászólást egyesével köszönjek meg! DE most, hogy hátrébb került a kérdésem, a 12.09esnek is köszönöm, mert ez is egy hasznos válasz volt!! :)

Kérdésedre válaszolva: anyu érdekes módon nem emlékszik sajnos... Mert amúgy a mozgásfejlődés menete nagyrészt örökletes. És Te másztál?

2010. jan. 14. 12:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!