Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha egy gyerek életéből...

Mi van, ha egy gyerek életéből kimaradt a mászás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt állítja, hogy iskolás gyereke koncentrációs zavarát a gyógypedagógus arra vezeti vissza, hogy nem mászott, hanem egyszerre felállt (aminek annak idején még örült is, milyen ügyes...). Egy ismerősének pedig ikergyerekei vannak, akik közül ez egyiknek még most, 16 hónaposan is "mászni kell", vagyis a szülőknek elérni, hogy másszon (pedig már felállnak, mennek).

Kislányom most 15 hós, és 6 hósan felállt. Az első 2 nap nem tudtam mozdulni se melőle (WC-n is velem ült...stb). (Mellesleg nekem nagyon nehéz időszakom volt, pont akkor történt egy haláleset, így nem mondanám, hogy odáig voltam az örömtől, de persze olyan értelemben örültem, hogy ügyes.) 2 nap után segítség nélkül ment. Nem gondoltam arra, hogy probléma lenne, ha nem mászik, és különben is kinek jut eszébe, hogy 6 hónapos kor előtt erőltesse a mászást, mert hátha feláll majd 6 hósan :)), szerintem utána is ráért volna mászni kezdeni is.

Igaz, eszembe se jutott, hogy a természetes fejlődésébe bele kéne szólnom, imitálnom a mászást, de volt (van) Fisher Price-os mászó macija, amit szokott figyelni, mégse mászott - ugyanis ezt is javasolták az ikergyerekek szüleinek.

Nagyon örülnék, ha valaki ehhez hozzá tudna szólni, és ha van, forrást, ahol utána tudok nézni. Előre is köszönöm!


2009. dec. 27. 21:51
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Felmerült egy újabb dolog. Egy ismerős némileg hozzáértő (aki kisgyerekek mindenféle lelki problémájával foglalkozik), azt állítja, hogy észrevételei szerint nem mindegy, hogy miért maradt ki a mászás! Mert a mozgásfejlődés menete, sorrendje elsősorban örökletes, és ha olyanok a génjei, olyan jó a koordinációja, akkor nincs semmi baj! De ha azért maradt ki a mászás, mert a szülő nem tudja/akarja vagy nincs lehetősége a gyerek számára a megfelelő mozgásteret biztosítani, vagyis pl. nincs lehetősége mászni hagyni annyit amennyit szeretne (muszáj beletenni a járókába), ez okozhat bajt.

Hogy látjátok ezt?

Akik eddig írtak, és disylexia vagy olyan probl merült fel később, amit feltételezhetően a mászás hiányára vezettek vissza, náluk volt elég lehetőség a mászásra?

2010. jan. 12. 13:43
 22/40 anonim ***** válasza:
Igen ez így van. A barátnőm lánya már 10 éves. Évegik hordta mindenhová mert nem úgy csinált dolgokat a tanulában sem ahogyan kéne. Stb... Már akkor mondták neki, h mivel kimaradt a mászás az életéből és még koraszülött is volt, ez mindenképpen befolyásolja. Most pedig megjött az egyetemről a papír, aho öt órán át vizsgálták a gyereket. Dislexiája, Displáziája, és Discalcóliája is van. Az értelmi színvonala jóval a korához képest el van maradva, a papírban úgy fogalmaznak h éppen a fogyatékosság és a normalitás közötti határt súrolja sajnos. Látszólag hozzáteszem értelemes kislány. És ez a szakvélemény is egyértelműen visszavezeti a mászás kiamaradására ezeket a hiányosságokat. És már egy éve is ezt modnták és azóta kell járnia különleges tornára ahol ezeket a kimaradt dolgokat kicsit próbálják helyrehozni mert a gyerek szrencsére fejleszthető. Pl. Tudja h melyik a bal és melyika jobb lába, de ha hírtelen kell döntenie és nem gondolkodhat egy kérdésen, például hogy tedd ki a bal lábad, akkor automat a jobb lábát teszi ki. Majd köv. kérdés. Melyik a bal lábad? Itt hagytak neki időt gondolkodni és megmutatta melyik a bal lába. Nem akarok már itt szónokolni mert előttem mindent leírtak szakszerűen. Az én lányom már 20 hónapos és még tegnap is mászott a szobában egy csomót mert olyan kedve volt. A dokinénik mondta is hogy minél tovább mászik, kúszik egy kisgyermek annál jobbak lesznek a reflexei, és a tanulás sem fog neki problémát okozni. Remélem így lesz. Én mindenesetre elvinném őt tornára ha nem mászott volna.
2010. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Nálunk azért maradt ki az első gyermekemnél a mászás, mert duci baba volt, és nem bírta el a súlyát. Fejem tetejére is állhattam volna, akkor sem mászott volna.

5 év múlva megmondom, hogy adódtak-e problémái az iskolában.

2010. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
a valamelyik nap,7,50-es vagyok.Volt járókája a fiamnak,de sokat volt kint,ő azért nem akart mászni,mert nagyon korán,5 hónaposan felállt,és korán elindult,és már nem akart mászni.de hogy ezt a járóka hozta volna ki belőle azt nem tudom.nem volt sokat benne.most nincs járókánk,nem vettem nem is akartam,de nagyon hamar elkezdett kúszni,majd mászni.ennek a fiamnak sokkal másabb a mozgáskoordinációja is mint az első fiamnak.neki sokat segített a sok mozgásos játék,és mivel időbe észrevettük,igy vette az iskolai akadályokat.de ő a mai napig nem tud egyszerre szépen és helyesen írni.nem működik együtt a két agyfélteke.de ettől függetlenül nagyon okos.
2010. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%
azért az is durva, hogy egy baba a nagy súlya miatt nem tud mászni!!!??? tényleg van ilyen? ha igaz, én a szülő helyében elgondolkodnék néhány dolgon...
2010. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

15:55-ös!

Nem láttál még duci babát?

2010. jan. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
de, de azok nem voltak egészségesek
2010. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
69%
Én sem másztam és a nővérem sem.Mindketten egyetemet végeztünk,semmi bajunk.Sem diszlexia,sem egyéb probléma nem merült fel.
2010. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem viszont amellett, hogy duci volt, egészséges is mint a makk, ellentétben veled!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Húzz el innen, ha nem tudsz érdemben válaszolni, hanem csak itt szeretnéd kiélni a kötekedési vágyadat.

2010. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Jaj istenem. Már akárhány kérdésbe belenézek mindíg vannak bántó sorok benne! Anyukák! Miért kell állandóan piszkálni egymást? Én is anya vagyok és mégsem bántok senkit csak mert más véleményen van mint én! Azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak, nem pedig azért, hogy szapuluk folyton a másik véleményét! Én voltam a 15,36-os válaszoló is.
2010. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!