Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelnetek egy 15 honapos...

Hogy kezelnetek egy 15 honapos hiszteria bombat?

Figyelt kérdés

A lanyomrol van szo, eszmeletlenul hiszterias lett, mar azert is ordit ha pelenkazom. Melle meg rangatozik is. A masik elegge nagy gond vele, hogy csak nalam hajlando ellenni, tarsasagban total kiakad es rajtam csung. Kulfoldon elunk, igy csak velem es az apjaval van joreszt. Segitseg az nincs, mas emberekkel ritkan talalkozik. De mikor talalkozik, akkor ott a vilag vege.

Hogy oldanatok meg? Vele kozossegbe nem tudok menni, mert nem beszelek meg elegge, arra gondoltam, hogy heti 1-2 delutant beadnam bolcsibe (amig en tanulok), hogy kicsit szokja a legkort. Elvarja, hogy egesz nap cipeljem (holott kicsinek nem lett elrontva), de nem birom mar, mert 10 kilos. Setal is mar, megis mindig valamiert megy az orditas.

Segitsetek! :(


2009. dec. 14. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A legfontosabb a nevelésbe a következetesség. Határozd el, hogy másnaptól kemény szabályokat és napirendet vezetsz be. 2-3 napig sokat fog hisztizni, de aztán megnyugszik. Beszéljétek meg közösen a pároddal, hogy mi az, amit nem szabad csinálnia a kislányotoknak. És ha rászólsz, hogy nem szabad, és mégis csinálja, irány a bünti. Nálunk egy 1-2 percet (vagy amíg le nem nyugszik) a kiságyában jelent. És állíts össze egy követhető napirendet. Abba legyen benne közös játék, alvás, séta, és az is, amikor kicsit ölben cipelgeted. Így hamar megtanulja, hogy van olyan idő, mikor cipeled és van, mikor nem. Akkor hisztizik a gyerek, ha tudja, hogy azzal elér valamit. Ha a hisztire büntetés a válasz, hamarosan abbahagyja. Az ilyen pici gyerekek még nagyon könnyen alkalmazkodnak, kellenek nekik a határok, hogy megfelelően tudjanak fejlődni.
2009. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, talan a legnagyobb baj, hogy az apja felkapkodja minden egyes hisztire, mig nalam akkor buntetes jon. Az is lehet, hogy ebbe zavarodott most bele.
2009. dec. 14. 13:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak.

Az én 15 hónapos lányom sem volt soha hisztis, viszont ahogy 1 éves lett megváltozott.Kezdte nyitogatni a szárnyait, és próbálgatja meddig mehet el.Én azt vettem észre legfőképp akkor ha unatkozik itthon velem.Mondjuk ő tudja hogy mit nem szabad ezzel nincs gond, csak a hisztikkel..

Én azt szoktam hogy ha hagyom!!Először megmondom hogy nem értem a hiszti lényegét és fejezze be.Ez nem szokott persze használni,ha tovább hisztizik leültetem a folyosóra a bejárati ajtóval szemben és otthagyom,hogy befejezte bejöhet.És ez használni szokott 1-2 perc sirás után bejön mintha mi sem történt volna.Viszont ha nem használ addig ültetem ki amig le nem nyugszik.Ha nagy a hiszti (ami nem szokott lenni szerencsére)akkor felviszem a kiságyába és rácsukom az ajtót.

Szóval ez egy ilyen korszak túl kell élnünk:) de baromi nehéz ha elszakad már a cérna.A lényeg a következetesség minden nap!!

A másik hogy igen jó ötlet a bölcsi, hogy hasonló korú gyerekekkel legyen,az más mintha csak felnőttek vennék körül bár ez is kell.

2009. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!