Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez hiszteria vagy en rontottam...

Ez hiszteria vagy en rontottam el? Ezen minden baba atmegy, vagy utalhat a jovobe valami idegzavarra?

Figyelt kérdés
Tegnaptol vettem eszre,eddig nem csinalta.Tiszta hisztit csap ha elveszem a jatekat a kezebol,vagy ha megyem etetni,amit eddig se szeretett,csak most ugy nezki,hogy rajott,hogy ezt ilyen orditassal eltudja intezni.nem faj neki semmi,mert orditas kozben ha elkezdek grimaszkodni vagy csikizni ot,akkor sirva nevet.es persze ha abba hagyom akkor ordit megint.persze ez nem egesz nap van hanem 1nap ketszer kb.gondolom most rajott,hogy evvel valamit elerhet,de most ez miatt megint nehezebben eszik.eddig is csak par kanalkat fogadott el,de most ha mar a kanalat lassa mar akkor ordit.nem tudom mit tegyek.remelem ez nem val valami agresszivitasra a jovobe nezve.hozza teszem,ut,csap az asztalba,ordit kozben ha nem ugy van ahogy akarja.Ha raszolok nagyobb hangon,meg jobban razendit.most 8honapos,azt hittem ilyen korszak csak 2eveseknel van.mit tegyek ilyenkor?
2009. máj. 28. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kipróbálja az akaratát.Hagyd hisztizni,még ha nehéz is.Menj el mellőle,és csak úgy figyeld,hogy ne lásson.Ha nem akar enni,ne kapjon amíg ordít.Negyedóra múlva próbáld újra.Lehet,hogy kimarad egy étkezés,de ha éhes lesz,és rájön,högy a hisztivel nem ér el semmit,enni fog.Ha viszont hagyod hisztizni,egyre rosszabb lesz.
2009. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele nyugodtan,higgadtan,lása rajtad h téged nem hat meg,jó a kedved stb.....simizzed meg,játsz vele,mondd neki h ok akkor nem kell enned!akkor inkább maradjon ki 1 kajcsi és ha igazán éhes lesz akkor meg fogja enni!Nálunk is 8 hósan kezdődött a nem akarok enni,csak azt csinálta h bekapta az ujját és megfogta a polóját v az előkét és nem volt hajlandó kinyitni a száját!Már odáig fajult h ha megfogtam az etetőszéket h kihúzzam már bekapta az ujját!Ezért kihagytam a tízórait és most alakulunk!:)

Türelem és ne veszítsed el a fejed!

V próbáld meg cumiból adni neki hátha most a kanállal van a gond,v másik kanállal adni v adjál a kezébe kanalat és játszatok ,mutassad meg h kell enni,h kell kanalazni hátha ő maga akarja csinálni!

2009. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
koszonom nektek.az a baj,hogy o inkabb kivarja a szopit,nagyon cicis.ahogy irtam azelott sem akart nagyon enni,probaltam mindenfele kajaval,vettel,mmagam csinaltal,mindenfele kanallal.de nem akar 50-60ml tobbet megenni.de legalabb valamit evett.de most mindjart uvolt,ha nem tetszik neki.persze probalok nyugott lenni,olyan nyugott baba volt kulonmben,es most ez,hat orokolnie lenne kitol{en tolem};))de sikerul kinolnie,amig nem zoldulok bele;)akkor ez hiszti?
2009. máj. 28. 11:36
 4/16 A kérdező kommentje:
ja es ha kekszit adok neki a kezebe,vagy kifli felet na azt elragcsalja,vagy neha ha mar idegileg kivagyok akkor kezemmel etetem.ugy megeszi.csak ha lassa a talikot a kajkaval vagy ha kanallal jovok.
2009. máj. 28. 11:38
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Hiszit és akarat!Cicit csak reggel meg este adjál neki akkor!Kész, napközben nincs cici!Lehet h a foga miatt jobban esik neki a harapás!Adjál nkei mikor hiszizik kenyér héjat,jó nagyot h hadd rágcsálja hátha lenyugszik!
2009. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Még anniyt h a kislányunk már szétrágott 1 kanalat mert anniyra ingerelte evés közben,meg anniyra rágni akarta h mindig ráharapott és megrángatta mint a kiskutyák a rongyot!MÉg a feje is belevörösödött úgy megharadpta!:):)
2009. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo,ez most komoly?ezt ellehet rendezni egyik naprol a masikra?mert neha mar en is ugy erzem,minden a cicizes miatt van,azert nem eszik mert tudja,hogy cicit kap.de hiaba hagyom ehezni,akkorra mar annyira nyugos,es ordit,hogy csak a cicic johetszoba.birjam ki?eheztessem?nem tul durva?
2009. máj. 28. 11:45
 8/16 A kérdező kommentje:
utolso elozo valaszolora gondoltam.utolso valaszolonak is koszonom;)az enyem is harapdalja a kanalat;{bar a kajat ugy harabdalna;)
2009. máj. 28. 11:50
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
Én lehet, hogy most itt mindent felborítok, és senki nem fog velem egyetérteni, de én a cicire szavazok. Ha a gyermek még nem szívesen eszik szilárd kaját, akkor szerintem nem kell erőltetni, csak meg fogja utálni. 8 hónapos baba még simán szopizhat minden étkezéskor. A tej a legjobb táplálék, a legkönnyebben emészthető, a legtöbb ásványi anyagot tartalmazó étel, és nem mellesleg a legbensőségesebb együttlét a mamával. Igazán mellen tud a gyermek ellazulni, megnyugodni. Miért erőltetnénk mást?
2009. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Az első életév végéig az anyatej a baba legfőbb tápláléka. Ez a WHO ajánlása. Azt gondolom, hogy szoptatás-megvonással semmiképp nem próbálkozz, keserves út az. :(

A középső gyerekem 7 hónapos elmúlt, mire hajlandó volt bármi mást elfogadni az anyatejen kívül. Utána szépen, lassan, pár kortyonként kezdtük. Mikor már evett is, akkor szopott, evett, szopott, mindezet egy étkezés alatt. A másik kettő megint más volt. Szerintem mosollyal, kedvességgel és végtelen türelemmel kezeld a "hisztit", ami még igazából nem az. Jó egészséget kívánok!

2009. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!