Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelnétek az ilyen...

Hogy kezelnétek az ilyen jellegű hisztit?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve.. A kisfiam(15 hós) pár napja addig-addig hisztizik,sír valamiért(amit nem szabad),míg nem a végén hányás következik.(ráhagyni ezért meg nem szeretnék olyat,amit nem szabad..) Teljesen mindegy mikor evett elötte.

Az ok,hogy front,fogak meg minden,de már nem bírom...Szétesik a fejem,tanácstalan vagyok.

Nem ütöm(ezt előre leszögezem),nyugtatgatom,elterelném a figyelmét,de ezt sem hagyja csak hisztizik.


2011. máj. 22. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mosd meg az arcát hidegvízzel.
2011. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Kezdj el Te is hisztizni, nézd meg hogy reagál rá!!!
2011. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
És ha kimész a szobából, ha látja, hogy nem foglalkozol a műsorával?
2011. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár hányás nálunk nincs, nálam eddig a járókába beteszem vált be, illetve volt, hogy felültettem a fiam a kanapéra 1 percre. A lényeg persze ebben az, hogy határozottam és gyorsan kell csinálni, különben nem vesz komolyan, azt hiszi, játszunk. Na itt nem hiszi azt. És közlöm vele, hogy ha abbahagyta, akkor szóljon, és elmagyarázom, miért nem szeretem, ahogy viselkedik. Aztán igy egy-két perc alatt lehiggad. A másik, amit leginkább este használok, de ő is ugye este fáradtabb és "viccesebb", hogy nem akarja megenni, amit előtte 2 perccel még meg akart... Erre flegmán, de határozottan közlöm vele, hogy rendben, de akkor ez a semmi volt a vacsorája, üres hassal fog aludni reggelig, és elkezdek pakolni előle. Erre mindig meggondolja magát.

Nekem 2 éves a fiam.

2011. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudok válaszolni a kérdésedre, de én is ugyanebben a cipőben járok. Csak nekem lányom van 15 hónapos. Tegnap este másfél órán át ordított, kisebb nagyobb megszakításokkal, mert nem az történt amit ő akart. Nem engedtem neki, mindent megpróbáltam, nyugtatni, megbeszélni vele a dolgot, elmagyarázni szépen, aztán jött a bünti(nálunk ez annyit tesz, hogy hisztizni a puffon kell, oda leültetem és nem állhat fel addig amíg abba nem hagyja, általában bejön, most nem). Volt hányás, volt hideg víz, ... nem tudom mi még, de semmi,de semmmi nem használt. Egyszercsak mikor azt mondtam neki már századszor, hogy addig amíg sírva és hisztizve kéred, nem kapod meg, majd ha abbahagytad a sírást(itt már a sokadik dologért ment a hiszti) szóval egyszercsak mint akit kettévágtak, abbahagyta a sírást, lefeküdt az ágyra elfordította a fejét. Megköszöntem neki hogy abbahagyta a sírást és mondtam hogy akkor most már beszélhetünk a dologról. Felült és mintha mi sem történt volna, játszottunk tovább. Nem tudom mi történt vele, de remélem nem lesz gyakori az ilyen műsor. Sajnálom, hogy segíteni nem tudtam, de tudd, hogy nem vagy egyedül!!
2011. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kétszer volt ilyen a lányommal anno, mind a kétszer megmostam a csapnál az arcát hideg vízzel. Náluk bevált. :)
2011. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet,volt hányás is ha valamit nem kapott meg,addig zikálta magát még jött a hányás.Szerencsére a hányás nem lett gyakori.De mostanában azt is csinálja,hogy ha mondom neki valamire,hogy nem,elkezd ordítani,ami a keze ügyébe kerül,dobálja,üti.Én ilyenkor kimegyek a szobából vagy ahol éppen a dolog történt és ennyi.Jön utánam ordítva de akkor meg pakolok vagy csinálok valamit,hogy lássa,nem érdekel a műsora.Ez többnyire bejön.
2011. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Öleld meg! Nincs az a gyerek, akit ez nem nyugtat meg.

Ha kezdetben nem engedi, akkor sutyorogj neki, tereld el a figyelmét a hiszti tárgyáról, guggolj le mellé, simítsd meg az arcát, öleld meg, stb. Működnie kell! erőltesd!

2011. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én is a hideg vizet használom.az én kislányom most egy éves és az utóbbi idöben nagyon rákapott a hisztire ha valami nem ugy van ahogy ö akarja.lelocsolom az arcát hideg vizzel,persze ö erre elkezd orditani.leültetem és hagyom 1-2 percig hogy sirjon.nehéz mert megszakad a szivem hogy sirni látom,de muszálj hogy megtanulja mit nem szabad.utánna átölelem és szépen elmagyarázom hogy azt nem szabad és hogy miért nem szabad...nálunk ez beszokott válni.
2011. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell mozdulni abból a helyzetből, ami éppen van. Pl faképnél hagyod és egész mást kezdesz csinálni. Ha tényleg pusztán hisztizik (az erejét próbálgatja), mindenképpen az a jó, ha figyelmen kívül hagyod (na persze a hányást felpucolod, megmosdatod). A nagyobbik fiam volt ilyen, addig hergelte magát, míg nem hányt. Későn jöttem rá, hogy az otthagyós módszer működik, eleinte mindig próbáltam csitítgatni, az ő kis nyelvén elmagyarázni, hogy miért nem lehet... ezért elég sokáig elhúzódott nálunk ez a hisztis dolog. Még az oviban is volt pár ilyen próbálkozása, de amire iskolába került, kinőtte.
2011. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!