Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lesz kicsit könnyebb?

Mikortól lesz kicsit könnyebb?

Figyelt kérdés
Szerdán volt a babám 3 hetes,de nagyon nehéz ez az egész.Gondolok itt az etetésre,a nemalvásra...stb.Igaz hogy 6 hetes kora után könnyebb lesz?És milyen szempontból?Első baba és annyira fáradtak vagyunk,hogy apa azt mondta,nem akar több gyereket.
2009. dec. 11. 14:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A következő mondás igaz: kisgyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond.
2009. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia!

9 hónapos a babám és éjszaka, még 2x szopizik, tehát nem alussza át az éjszakát. A nappalok nehezebbek mint amikor még nem startólt, kiszedi- leszedi-bekapja-lerántja-bebújik-lenyeli és sorolhatnám, tényleg holnap le is mérem napi hány km-t rohanok utánna egy nap. A 9 évesemmel dettó gondok vannak, szóval majd ,ha megnősűl vagy férjhez megy a gyerek!!! Utánna majd pihenhetünk.

2009. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hidd el, ezen mindenki átesik. Én is így voltam vele, hogy fáradt voltam, kialvatlan, örökké kócos és tejcsifoltos :) De tényleg könnyebb kicsit 6 hét után, mert összeszoktok és mert egyre ügyesebben fog szopizni, úgyhogy nem fog órákig tartani az etetés (nekem szinte összeért annak idején: etettem, utána tápszer majd fejés és kezdtem újra). És aztán 3 hónaposan megint kicsit könnyebb lesz majd és úgy repül az idő, hogy azt fogod kívánni, bárcsak maradna még kicsit olyan picurka. Néha sírd ki magad, merülj el egy kád forró vízben és aludjál, amikor csak tudsz :)
2009. dec. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, nálunk is ugyanígy kezdődött. Az első két hónap nagyon nehéz volt, aztán szépen lassan egyre könnyebb és szebb lett minden. Idő kell, amíg összeszokik az új család, és te is újra teljes ember leszel. Viszont ha eltelik ez a kezdeti nehéz időszak, akkor utána minden szuper lesz! Most 11 hónapos a kisfiam, minden napot imádok, amit vele tölthetek! (Az első hetekben inkább csak túléltem a napokat.) Mondjuk párom még mindig inkább azt mondja, hogy nem akar több gyereket, de szerintem meg fogja gondolni magát, mert amúgy ő is imádja a kicsit.

Amikor csak tudsz, pihenj, és ne várd, hogy újra 9-10 órákat fogsz aludni, mert úgy mindig elégedetlen leszel. Érd be 6-7-tel, annál nagyobb lesz az öröm, ha egyszer-egyszer becsúszik 8. (Persze nem egyben, darabokban! :))

Kitartás!

2009. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Semikortól!

Csak más jellegű lesz a feladat. A nagyfiam 18 éves elmúlt. Ha nem a kicsi (féléves) miatt vagyok ébren, akkor miatta. :)

2009. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

:D Én azt hittem belepusztulok az első 3 hónapban. Ha valaki megkérdezte, hogy mikor jön a kistesó ölni tudtam volna. Nagyon hasfájós volt, enni sem nagyon akart. Szóval sírás sírás sírás...hol mert éhes volt, hol mert poci fájt és én ott álltam tehetetlenül. Aztán hipp-hopp eltűnt...azóta imádjuk egymást.


Node lassan jön a hisztikorszak és ha a lány tényleg rám ütött akkor vagy felmondok, vagy apa kerül diliházba :D

2009. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon régi kérdés, de pusztán kíváncsiságból: kérdező, mikor lett könnyebb? :)
jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!