Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdenek összecsapni a hullámo...

Kezdenek összecsapni a hullámok a fejem felett.10 hós lesz a babám pár nap múlva, szóval már nem olyan pici, nekem mégis most a legnehezebb úgy érzem. Mit tegyek, hogy kicsit könnyebb legyen?

Figyelt kérdés
A párom külföldön melózik,7végén nincs el a babával, az anyósom kicsinál. Mikor terhes lettem kiköltöztünk külföldre, a párom itteni, én senkit nem ismerek itt, és hát nem is vagyok kíváncsi az itteni emberekre. senki semmiben nem segít, csak elvárásokat támasztanak, de nem keveset. és mivel egész nap a babával vegyok, rajta csattan az egész. az előbb is kiabáltam vele, pedig hihetetelnül szeretem, de egyszerűen betelt a pohár. nem is látom a kiutat ebből a helyzetből.
2009. márc. 12. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig muszáj lenne vagy nyitnod a körülötted élők felé, játszótérre, játszóházba stb. járni, ahol kismamákkal találkozhatsz. Ez így nem vezet jóra. Sajnos a szomszédom is ilyen lelkiállapotban nevelte a fiát pár hónapos korától, egyre rosszabb lett a helyzet nála. A férje későn ért haza, semmiben nem segített neki, a csaj pedig egyre inkább becsavarodott. Úgy üvöltött a gyerekkel egész nap, hogy én néha sírva sajnáltam... De szólni nem lehetett, mert kikérte magának. Szóval szerintem próbálj magatoknak valami elfoglaltságot szerezni. Néha bízd a babát valakire, hogy te is feltöltődhess!
2009. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ha jó idő lesz, persze viszem majd játszótérre, és mindenhová, ahova lehet. a baj az, hogy az itteni emberek teljesen máshogy gondolkodnak mindenről mint én, iszonyatosan primitívek, bocsánat, de sajna ez van. kis falu, ahol mindeki a másikkal van elfoglalva én meg erre nem nagyon vagyok kíváncsi.

a babát nem tudom kire hagyni, az anyósom van otthon, de rá nem merem bízni, mert depressziós és nem szedi a gyógyszereit...

szóval ördögi kör. remélem nagyon hamar tavasz lesz és mehetünk a szabadba, játszótérre, mert teljesen kész vagyok.

2009. márc. 12. 11:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is muszáj lenne nyitnod az emberek felé.

Egy 10 hós gyerekkel már tök jól ki lehet mozdulni, menj el vele nagyokat sétálni, játszótérre, baba-mama klubba, baba-mama tornára, stb.

Neked is fontos lenne, hogy társaságot találj magadnak, legyen az akár testmozgással, akár bármilyen hobbival, érdeklődéssel kapcsolatos. Talán vannak honfitársak is abban a városban, járj utána, talán még magyar kismamikkal is összeakadsz, és ha szerencséd van, akkor össze is barátkozhatsz.

Hétvégén nem tudod mégis rábízi a picúrt az apjára, csak pár órára? Te meg elmehetnél kiszellőztetni a fejedet kicsit olyankor.

2009. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha végképp pocsék a helyzet, inkább gyere haza a saját családodhoz. Nem szabad, hogy a gyerekeden csattanjon! Gondolj bele, szegény kis picur, semmiről nem tehet... Az kiabál vele, akitől a jóra számít, akit szeret... Ne hagyd, hogy tönkremenjen a kapcsolatod a gyerekeddel, egész életeben bánni fogod. Ha valóban olyan szörnyű az anyósod, a párod nem segít, barátaid nincsenek, mit keresel odakinn? Gyere haza. Vagy ha úgy érzed, érdemes maradnod, akkor bizony neked kell változnod. Nyitni mások felé, barátokat szerezni. a babával is nagyon jó dolgokat lehet csinálni, jön a tavasz, a jó idő, legyetek minél többet a szabadban. Játszótereken, játszóházakban megismerkedhetsz más anyukákkal, a babák által könnyű kapcsolatot létesíteni. Fel a fejjel, a sorsodon csak te változtathatsz! Méregelj, mi a jobb nektek és cselekedj! Sok sikert!
2009. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

tudom, hogy nem szabadna vele kiabálnom, és tényleg nagyon szeretem, csak elég nehéz ez így. gondolkodtam rajta, h hazamegyünk, de ez persze a páromnak nem tetszett.

ahol lakunk, itt kb mindenki magyar, nem ezzel van a baj, csak ők itt laknak 200 éve, bocsánat, de beszélni sem tudnak rendesen. én eddig mindig pörögtem, emberek között voltam, de itt nem találok társaságot magamnak. ezért is várom nagyon, hogy jöjjön a jó idő és mehessünk valamerre. a párom meg egyedül nem enged sehová, baromi féltékeny, csak nem tudom, h mire v kire???

2009. márc. 12. 11:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja! és köszönöm mindenkinek, most kaptam 1 kis energáit tőletek a folytatáshoz:)
2009. márc. 12. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:

szia!!


bocsi, de melyik országban laktok??

2009. márc. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szlovákiában
2009. márc. 12. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért mentél ki?Gondolom már akkor is megvolt a párod "jó" tulajdonsága(a féltékenység).Én a helyedben hazajönnék-akár tetszik neki,akár nem-mert (mint ahogy már most is sajnos)később is a babán fog csattanni az ostor...és szted egy babának egy depis,ideges anyukára van szüksége???És van kiút!!!Állj a sarkadra,és dönts!!!A babád és a saját érdekedben!!!!!!Sok sikert!!És légy erős,öntudatos!!!!
2009. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

azért nem arról van szó, hogy idegbeteg állat lennék, csak eddig mentek a dolgok a maguk útján, mindig nyeltem, nyeltem, és most lett elég asszem. a manócskával sem ordítok egész nap, rákiabáltam ma, aztán persze mikor felébredt nem győztem bocsánatot kérni, mert hát nem jellemző itthon a hangos szó.

szerencsére jött ma anyukám, így talán könnyebb lesz a 7vége.

a költözés dologgal pedig próbálok előrukkolni a páromnak, igaz, már beszéltünk róla, csakhát mire meg tudjuk valósítani, adig évek telnek el...

de du. volt kis időm gondolkodni és átértékeltem a dolgokat magamban, és a babónak is megígértem, többé nem fogok rákiabálni. :)

köszönöm még egyszer mindenkinek

2009. márc. 12. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!