Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lesz kicsit könnyebb?

Mikortól lesz kicsit könnyebb?

Figyelt kérdés
Szerdán volt a babám 3 hetes,de nagyon nehéz ez az egész.Gondolok itt az etetésre,a nemalvásra...stb.Igaz hogy 6 hetes kora után könnyebb lesz?És milyen szempontból?Első baba és annyira fáradtak vagyunk,hogy apa azt mondta,nem akar több gyereket.
2009. dec. 11. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
hát 3 hét múlva még nem lesz könnyebb:) aludj mikor ő is alszik és ennyi. ne stresszelj. ahogy összeszoktok és a babának lesz napirendje, tényleg könnyebb lesz.
2009. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha 20-25 éves lesz és elköltözik otthonról:-))

2 gyerek anyukája

2009. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
3 és fél hónaposan kezdtem azt érezni hogy könnyebb. Pedig az én babóm átalussza az éjszakákat. Nagyon nagyon nehéz volt az első pár hónap, valóban. És mi is úgy vagyunk vele, hogy ebből egyszer elég volt, köszi:)
2009. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a következő időpontok "váltak"-be ez ügyben: Kicsit könnyebb az első 6 hét után, mert összeszoksz a babával, beáll az etetések rendje, kialakul egy napirend és az, hogy mikor tudsz aludni, mikor intézheted az ügyeidet stb. Aztán 4 nónap után megint könnyebb lesz egy kicsit, mert akkor a babák már többnyire átalusszák az éjszakát, legalábbis a nagyrészét, már csak 4 óránként kell etetni és egyre több időt tud egyedül eltölteni, ráadásul Te is rutinosabb vagy már. 1 éves kor után még könnyebb, mert már nem kell neki külön főzni, sok helyre lehet menni vele és jókat lehet együtt játszani.

Ha mindketten kivagytok, az nem jó. Próbáljátok meg beosztani, hogy ki-mikor aludjon. Pl.: éjszaka a párod, ha meg hazaér munkából, akkor meg Te. 1-2 óra is sokat számít. Persze az is nagyon jó, ha napközben is akkor alszol, amikor a baba. Nyugi, pár hét és jobb lesz. Én háromszor csináltam végig, kitartás!

2009. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én 1,5 éves korukban kezdtem érezni, hogy könnyebbedik a dolog. Most már a kicsi is 3 éves, és most már nagyjából alszok is éjszaka...

Jobb, ha nem a fáradtságra koncentrálsz, mert ez még nagyon sokáig így lesz sajnos.

2009. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

14:28 Ez nagy igazság, egyetértek!

Nekünk 7-8 hónapig gyerekjáték volt, nem okozott gondot a 3 óránkénti szoptatás, fejés...inkább, amikor már öntudatra ébred a gyerek és a saját akaratát próbálja érvényesíteni, az egy embert próbáló feladat annak megakadályozása. Kevésbé fárasztó a gyerekhez felkelni 3 óránként, mint az 1 évesek hisztiét, dacosságát kezelni, magyarul nevelni. Nem hiszem, hogy nagyon könnyebb lesz, én is elfogadtam ezt, és azt a tényt is, hogy csak ez az egy gyerekem lesz.

2009. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ahogy fokozatosan össze szoktok.9hónapig a pocakodban lakott,és a tested ismerte a szükségleteit,de most hogy kibújt,előbb meg kell ismerkednetek és aztán simábban megy majd minden.Tanuld meg élvezni a baba gondozását.Éjjel sokszor fenn vagy?Nyugi,semmi gond,nincsen más feladatod(tudom, ott a háztartás,mosás,főzés,takarítás), mint ő vele foglalkozni.A6.hétre szokott anya és baba összeszokni...azért mondják hogy onnan könnyebb, de ez átlagosítás.Össze szoktok,és megtanulod a többi feladatod elvégezni a baba mellett is. Kitartás.
2009. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a 6. hónap volt a vízválasztó. Onnantól talán kicsit könnyebb. Nem sír annyit, nem csak a kezembe marad meg, nem csak szopizik. Igaz még éjjel ébred. Én is sokszor mondom hogy nem kell másik, mert erre nem voltam felkészülve. Én legjobban az éjszakázás miatt vagyok hullafáradt, de nem tudok mit csinálni. Alszok akkor mikor ő is nappal. 6 hetesen semmi nem fog változni. Ja, és az én lányom nagyon hasfájós is volt. Kitartás!!!
2009. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 9 hónapos.
2009. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nekem 14 hónapos kora után lett könnyebb, de akkor érezhetően:)

volt egy óriási könnyebbség 8 hónapos kora után,amikortól átalussza az éjszakákat.

úgyhogy még nem most lesz, az biztos :))))

2009. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!