Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz újra kicsit könnyeb...

Mikor lesz újra kicsit könnyebb? Nektek milyen volt ez az idő?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos és nagyon mozgékony kicsi kora óta. Állandóan figyelni kell, mert neki az igazi játék az összes olyan dolog amit nem lehet! Már úgy mond baba barát a lakás, mindent azért nem tudok elrakni...

olyan 4-6 hóig nagyon jól el volt, könnyű volt vele, most állandóan nyúz..nincs 1 nyugodt percem....hihetetlen akarata van és hisztizik ha nem jön neki össze valami...(a játékaival persze 1 percet sem játszik, én többet bábozom velük:))

Meddig lesz még ez a "nehéz" korszak? mikortól lesz el jobban?ha járni fog akkor még nehezebb lesz vele?Nektek milyen volt az 1 év körüli idő?


2010. szept. 27. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 10 hós és nincs vele gond. A szobája teljesen bababarát, az ajtóra szerltünk rácsot. Elvan, főleg ha a konyhában tevékenykedem(szobája mellett van). Szoktatás kérdése szerintem.
2010. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém nem sokára 3 lesz... a dolog egyre erősödött eddig. Minden bútorra felmászik, amit ki lehet nyitni, kinyitja, amit össze lehet firkálni, azt összefirkálja, egy másodpercre sem vehetem le róla a szemem. Önállóan akar enni mindig, már elég régóta, de ezzel mindig akkora maszatot csinál, hogy csak csodálkozom, mi ment a pocakjába. Persze ezekből tanul a legtöbbet, én már azért is hálás vagyok, hogy éjjel már tudok aludni és napközben is van már 2 órám, amikor ő szundikál. Egy évesen sem éjjel, sem nappal nem akart folyamatosan aludni, éjjel 1-2 óránként felvert, napközben el sem aludt. Másfél éves koráig ment ez így. Nekem ez volt a legnehezebb, amikor a kialvatlanságtól nagyon kimerült voltam.
2010. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem csak szoktatás hanem a babáknak is úgymond más a vérmérsékelte...a lányom soha sem volt egy nyugodt magamban elvagyok gyerek..
2010. szept. 27. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ilyen tájban kezdődött a viszonylag nyugisabb időszak amikor már elkezdett egyedül ellenni. Mindig adtam a kezébe valamit mikor a kocsiban ült és elbeszélgettem vele arról az épp aktuális dologról ami a kezében volt. Vagy betettem a kiságyba (nálunk járóka ként funkcionál) egyszerre csak 1-2 játékot tettem mellé és mikor láttam, hogy megunta adtam helyettük valami mást. Közben kapcsoltban neki baba zenét és rövidebb-hosszabb ideig nyugton volt, mikor hogy. Kicsit később mikor már elkezdődött az "aktív" időszak nehezebb volt mert már nem volt hajlandó megülni és eljátszani, minden áron ki akart jönni és mászkálni akart a lakásban. Akkor már nem igazán érdekelték a játékai, a veszélyesebbet dolgokat kereste :D Nyitogatta-csukogatta a fiókokat, szekrényeket, párszor be is csukta a kis kezét, de ez mindenhol előfordul, nagy baja nem lett tőle. Most 14 hónapos, nem rég kezdett el tonyorogni, még most is nagy kedvenc a szekrény és a fiók, de már azért érdekli más is. A hintát nagyon szereti, de benne ülni nem igazán akar csak elé áll és lökdösi. A baba kocsit is inkább tologatja, nem ül meg benne sokáig. Most talált egy új szórakozást, a homokozó vödörbe pakolgat kisebb játékokat, kis ideig leköti vele magát. Szerintem az a lényeg, hogy mindig le legyen foglalva, ne unatkozzon. Nem baj ha nem érdeklik annyira a játékok, adj a kezébe olyan dolgokat amik nem veszélyek és had szórakozzon azokkal. Pl: fakanál, műanyag flakon, nagyobb kupakok amiket nem tud lenyelni. Kapcsolj neki valami zenét (az enyém a rádiót is szereti:)) énekelj vagy beszélgess neki közben csináld a házi munkát.


ha járni fog akkor még nehezebb lesz vele? Abból a szempontból lesz nehezebb, hogy jobban kell figyelned mi milyen magasságban van. Nekünk sokáig a földön voltak a mosóporok meg az öblítők, de mivel előszeretettel vett mindent a szájába kénytelen voltam elpakolni őket. És azért is nehezebb lesz hogy esni fog egy párszor, ezt nem lehet kikerülni. Az enyém addig addig tologatta a széket még elesett vele. :S Viszont abból a szempontból pedig könnyebb lesz hogy amikor már jár jobban le tudja magát foglalni, ha kell neki valami el tud érte menni nem kell neked odaadnod neki, stb

Nálunk az első 4 hónap volt a legkönnyebb mert akkor csak evett, aludt egész nap és ott maradt ahová tettem. Viszont 4,5 hónaposan megtanult járni és azóta nincs megállás:D

2010. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4,5 hónaposan megtanult MÁSZNI nem járni elnézést :D
2010. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Off:!,5 hónaposan járni????
2010. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi,szóval 4,5 hónaposan járni?
2010. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon megértem a problémádat. Persze nem egyformák a gyerekek. Ha az én fiamhoz hasonló a lányod - márpedig a leírásod alapján igen - akkor vegyél nagy levegőt, és kitartás!

A fiam 7 hónapos korától lett ilyen virgonc. Most 21 hónapos, és egy pár játék érdekli, nagyon kevés. Mindent szeretne, amit tilos, és veszélyes. Még akkor is, ha soha nem érhetett hozzá. Beszélni még nem tud, de a "kést" ki tudja mondani. Persze azt nem tehetem meg, hogy soha nem veszek elő kést, és nem vágom fel az ételt, nem főzök. Abban bízom, hogy egyszer kinövi ezeket a dolgokat. Mindre mászik, ugrál, stb. Pedig nem az a gyerek, akinek minden meg van engedve. Minden módszerrel próbáljuk nevelni. Én nagyon nehezen jutottam el odáig, hogy a gyermekem nem rossz, csak eleven. És ez nem nevelés kérdése. Mert 7 hónaposan senki nem nevelte bele, hogy a baby-komppal szerelje rángassa le a tv állvány üvegpolcát. Nagyon vigyázni kell rá, egy percre sem veszem le a szemem róla. Egyébként nekem 1 hónapja sikerült azt elérnem, hogy meg tudok főzni tőle nyugodtan, és a házimunkákban is szívesen segít. Amint elkezdett járni, próbáltam arra rávenni, hogy segítsen a házimunkában. 10 hónap küzdelem után eredményes lett. Most szereti adogatni a ruhákat, ha teregetek. Külön főz (száraztésztát keverget fakanállal), ha főzök. Nyírja a játékfűnyíróval a füvet, ha én nyírom. Ne keseredj el, ha először csak hátráltatja a munkádat. Meg kell keresni, hogy mi az ami egy kicsit felkelti az érdeklődését. Persze az érdeklődési körük is sűrűn változik. Kitartást!

2010. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

:) hát a lányomnak szerintem meg a konnektor vagy a kábel lesz az első szava :)) mindegy csak vezeték legyen....ezeket eltüntettük erre csak talált helyette 1 telefontöltőt...(van konnektor dugónk amúgy)...


hát már asztal -ágy mellett szépen eltipeg, villám gyorsan mászik és így körbe járja a lakást (első a cipős szekrény ahol a cipőket pakolja és megkóstolná ha hagynám)..mindenhova bemászik, főleg az ágy alá..kijönni persze nem tud:) hát igen kedves utolsó szerintem hasonló kaliberűek a gyerekeink :P



Köszönöm mindenkinek a válaszát:)

2010. szept. 27. 14:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom 9 hónapos, 6,5 hónapos kora óta mászik, 7 hónapos kora óta áll és kapaszkodva lépeget. Ő is nagyon eleven és akaratos. Rengeteg játéka van (szinte mindet kaptuk), szerintem fele annyi is bőven elég lenne. Amióta mászik, ő se nagyon játszik a játékaival, csak folyton rámol, felfedez. Gondolom, most ez az igényük, így próbálok mindent úgy rendezni, hogy lekössék a figyelmét. Vettem az Ikeában egy kis papírszekrényt, bele raktam az összes csörgőjét, rágókáját, ami belefért. Nem érdekli egyik sem, de imádja kipakolni őket. A járókába vettem egy felköthető zsebes tárolót, azt is teleraktam kis plüssökkel, azokat is folyton kiszedi. Így néznek ki:

[link]

[link]

Ezen kívül a dohányzóasztal alsó polcára is csupa játékot raktam, meg pár színes magazint, persze itt is pakol. Az újságok és a képeskönyvek nagy kedvencek, és a labda is valamelyest leköti. De nálunk is folyamatosan lepakolja az összes cd-t. Leszereltem a tv-állvány üvegajtaját, mert hetekig próbálkozott, hogy kinyissa, és mikor sikerült, attól féltem, hogy állva beleesik az üvegajtó sarkába. A tv-állvány hátuljába beraktam egy nagy könyvet, így pont eltakarja a vezetékeket. A számítógép vezetékeivel továbbra is gond van, egyfolytában mászik oda, nem adja fel, de arra még nem találtam ki megoldást. Az állólámpát is figyelni kell. A kutya vize és kosara is örök sláger. A polcokról a piperéket hagyom leszedni, egyelőre még nem tudja őket kinyitni. Alulra könyveket raktam, a kis nippek feljlebb kerültek. Már a fiókokat is kinyitja, és egyenként kipakol. Megnézi, megforgatja a kezében, és eldobja, jöhet a következő... Már feléri az asztalokat is, és a klaviatúra meg az egér kell neki, meg minden, ami az asztalon van. Nem nagyon pakolok el, csak amikor lefekszik aludni, akkor kicsit rendet rakok.

Ha hosszabb időre kimegyek a konyhába, akkor viszem magammal. Vettem egy beülős foglalkoztatót, ami olyasmi, mint a bébikomp, csak nincs kereke, csak ülni tud benne, és körbe játékok vannak rajta, így legalább tudok hozzá beszélni, és ő is elvan.

Szóval én úgy érzem, bizonyos dolgokkal sikerült kicsit elterelni a figyelmét a tiltott dolgokról. Szerintem biztos kell pár hónap, amíg kinövik. Én látom a kislányomon, hogy annyira akarja a dolgokat, addig küzd, amíg nem sikerül elérnie, amit szeretne. Ma pl. felborította a papírszekrényt, rámászott, és onnan fel a dohányzóasztalra... Tényleg nem lehet szem elől téveszteni. Már a térdét felrakja a kanapéra, oda is bármikor feljuthat a kis tornász... Azt hiszem, türelem és odafigyelés kell egy pár hónapig, egy idő után csak változni fog.

2010. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!