Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan óvjátok babátokat a...

Hogyan óvjátok babátokat a betegségektől ilyen időben?

Figyelt kérdés

Nem a védőoltásra gondolok vagy ilyesmi, hanem arra, hogy viszitek-e bevásárlóközpontba pl.

3 hónapos múlt a babám és nagyon féltem. Jönnek a rokonok-most Mikulásra is pl. ami ugye elkerülhetetlen- és szó nélkül felkapkodják, puszilgatják, sokszor a kezét. Idegbajt kapok és hülyének néznek, hogy mit kell félteni ennyire a gyereket. Hiába kérem meg, néha néha a kézmosás is megy. A múltkor cipővel betapostak a nappaliba, mert csak 5 percre jöttek. Meg orrfújás után fogdossák...

Én most az influenza miatt nem viszem sehová, csak nagyokat sétálunk babakocsival -kertvárosi részen-

Őszintén válaszoljatok kérlek! Nem kéne így féltenem?


2009. dec. 6. 21:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan így vagyok, de ha valaki bejönne cipővel a nappaliba ahol a gyerek mászkál, kinyírnám az illetőt.

Meg jogos hogy nem hagyod puszilgatni főleg orrfújás után azért a te babód még nagyon pici. Egyáltalán nem túlzod el a dolgokat sőt még elég engedékeny vagy a családoddal.

Az öcsémmel állok én is hadilábon meg anyámmal aki ugye a kisfiát pártolja, mindig mondani kell hogy mosson kezet, meg hogy ne vegye fel a gyereket stb... Már annyira unom.

2009. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
JA cipőlehúzás, még a kozmetikusom is megköveteli, hogy húzzam le a cipőt
2009. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon féltem a 6hós babámat. Nem viszem sehová a sétákon kívül. Ha anyám vagy apám jönnek azonnal a fürdőbe küldöm őket. Kézmosás! Alapvető dolog. Nem engedem azt sem senkinek hogy a kezét megpuszilják. Van egy 5 éves lányom is, neki sem engedem bár néha elfelejtkezik magáról:)

Ilyenkor megmosom a kicsi kezét is. Inkább szappan a kezének mint a vírus.

Többet nem tehetünk, de az alapvető higiéniát meg kell tartanunk.

2009. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az a bunkó, aki ilyen sáros időben bemegy egy lakásba cipővel. Ha van gyerek, ha nincs. Nem ő takarít. Ha ezért szólni kell, már régen rossz.
2009. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%
Ebben az influenzás időszakban szerintem se szabad engedékenynek lenned. + hónapos babó még nagyon pici, nem most kell vírusokkal erősíteni az immminrendszerét. Inkább a rokon duzzogjon mert rászólsz, mint hogy Te a kicsi sírjon mert összeszedett valamit..Én a 15 hós babámat nem viszem most sehova, csak sétálni, levegőzni (ez is erősíti az immunrendszert), és ha nem muszáj senki nem jö, pláne ha egy kicsit is beteg.
2009. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!