Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan óvjátok babátokat a...

Hogyan óvjátok babátokat a betegségektől ilyen időben?

Figyelt kérdés

Nem a védőoltásra gondolok vagy ilyesmi, hanem arra, hogy viszitek-e bevásárlóközpontba pl.

3 hónapos múlt a babám és nagyon féltem. Jönnek a rokonok-most Mikulásra is pl. ami ugye elkerülhetetlen- és szó nélkül felkapkodják, puszilgatják, sokszor a kezét. Idegbajt kapok és hülyének néznek, hogy mit kell félteni ennyire a gyereket. Hiába kérem meg, néha néha a kézmosás is megy. A múltkor cipővel betapostak a nappaliba, mert csak 5 percre jöttek. Meg orrfújás után fogdossák...

Én most az influenza miatt nem viszem sehová, csak nagyokat sétálunk babakocsival -kertvárosi részen-

Őszintén válaszoljatok kérlek! Nem kéne így féltenem?


2009. dec. 6. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem hagyom,hogy puszilgassák,közel hajoljanak hozzá,és a kézmosásá alap!!!8 hónapos a fiam,és mindenkinél fontosabb nekem,úgyhogy tőlem akár meg is sértődhet ezen bárki....de hála égnek nekem a családom is egyet ért velünk ebben a kérdésben.A barátaink meg nyilván azt teszik amit mi kérünk tőlük,mint ahogyan mi is ha az ő gyerekeikhez megyünk látogatóba.

2009. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Szia, természetes, hogy félted, én is féltem az enyémet, de nem szabad túlságosan,mert az neki se jó, oké, hogy most járvány van, de bármikor bármit elkaphat, ezért az a fontos, hogy odafigyelj, ha beteg-gyanús akkor rögtön vidd orvoshoz, és nem lesz baj. Ha pedig mindentől óvod, akkor nem alakul ki a védekezőképessége és később, ha már az anyatej se védi, akkor mindent összeszed majd.
2009. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Amiket leirtal, abbol semmi sem tartozik az idohoz. Nyaron is kell kezet mosni es akkor is kifujjak az emberek az orrukat.

Figyelmeztesd a rokonokat hogy viselkedjenek ugy, mint aki egy kisbabat latogat, nem pedig ugy, mint aki a kocsmaba megy es a haverokkal beszelget.

Vetesd le a cipojuket, es mondd meg nekik, hogy mossak meg a kezuket, ha meg megsertodnek ezen, akkor a sajat butasagukat fejezik csak ki.

De egyiknek sincs meg gyereke?

2009. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A kézmosás alap,amúgy én vittem mindenhova kb.6hós korától(kivéve gyógyszertár,orvosi rendelő),és sok séta,a jó levegő csodákat tesz,később sok sok gyümi.
2009. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

én is vittem mindenhová, de ahogy erősödik az influenza már jobban féltem. Ők közeli rokonok, vannak gyerekeik, köztük én is :)

Azért nem szeretném, ha az emberek nyálától erősödne az immunrendszere. Bár nem sokat várhatok, amikor a gyerekorvos is feltrappol az emeletre a gyerekszobába...

2009. dec. 7. 08:57
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Semmi baja nem lesz attól,ha nem olyan nagy a higiénia.Az immunrendszere jobban erősödik így.Legfeljebb a puszilgatást kellene mellőzni.A cipőlevétetés pedig illetlenség.
2009. dec. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem illetlenség levetetni a cipőt, gondolom otthon is leveszi.Mindenfélébe belelép az ember az utcán, köpetbe, takonyba, állati, vagy emberi ürülékbe.Szerintem alap, ha bemegy az ember valakihez, leveszi a cipőjét, akkor is ha 5 percre megy.Ha nem tetszik, ne menjen.Én szoktam szólni, hogy mossanak kezet, nem kell szégyenlősködni.Ha megsértődnek, ő bajuk.
2009. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem levetetni illetlenség a cipőt... ilyet mondani kell valakinek???... nem levetni illetlenség. Fel sem merülne bennem, akárhová megyek, hogy betapossak. Ha nincs baba akkor sem...
2009. dec. 8. 11:52
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen normális reakcióid vannak. Az én kislányom már 19 hónapos és mindenkitől ELVÁROM, hogy kezet mosson és levegye a cipőjét. Ez mindíg is így volt és így is marad függetlenül a járványtól vagy mástól. Vannak bizonyos igényeim, valamint volt gyerekszobám. Tanultam illemet. És nem szólni illetlenség hogy valaki vegye le a cipőjét egy lakásban ha belép, hanem az a szégyen és gyalázat ha ez valakinek nem természetes! A kezét a mai napig nem engedem, hogy idegenek puszilgassák. Undorító szokás. Még én is csak nagyon ritkán puszilgatom a kislányom kezét. Mióta pedig járvány van, inkább a kis tarkójára és homlokára adom a puszikat. Pedig oltva vagyuk. Kivéve a kislányunkat. De ez most nem ide tartozik.

Nálunk a mikulás is népjárás nélkül zajlott. Majd lesz jövőre rá alkalom akkor talán nem lesz ez a hihetetlen hisztéria keltés és nyugodtabbak lehetünk. Én Cebiont és Flavin szirupot adok a lányomnak immun erősítés céljából. Mi is nagyokat sétálunk, de mindíg arra amerre kevesen mászkálnak. Nem hívunk barátokat sem, és mi sem megyünk senkihez. A bevásárlást úgy intézzük, hogy egyikőnk bemegy a másik pedig kinnt marat a kislánnyal a kocsiban. Nem nagy dolgok ezek. Óvintézkedések. És még én is utálom a tömeget, hát még egy apróság. Nem is nekik való még ez a karácsonyi bevásárló őrület.

Rokonaink nincsenek, de ha lennének sem mászkáhatnának cipővel a lakásunkban. Amíg éltek addig sem tehették. Apósom egyszer megpróbált betrappolni. De csak az előszobáig jutott el. Kicsaptam a bejárati ajtót és közöltem vele, hogy el is ballaghat. Majd akkor jöjjön vissza legközelebb ha megtanult viselkedni. Ahogy én sem rohangáltam náluk soha retkes sáros cipőben a lakásban úgy ő se tegye. Úgyhogy nem kell szívbajoskodni. A gyerek az első. És egy 3 hónapos baba még nagyon kicsi. Tedd azt mait anyai szíved diktál. Aki megsértődik ilyen alapvető dolgokon az nem igaz barát/rokon.

2009. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem baj, ha próbálod védeni a babátokat a betegségektől. Tény, hogy nem kell agyonbabusgatni, na de ilyen influenzás időszakban én sem szeretem, ha puszilgatják, fogdossák, köhögnek (még jó, hogy a kezüket a szájuk elé tartják) majd megfogják a játékait és még sorolhatnám. Ezért már én is szóltam és hallgattam is eleget emiatt, hogy miért kell egy gyereket ennyire óvni mindentől. Van olyan családtag is, akinek megmondtam, hogy vegye le a cipőjét, ha be szeretne jönni és inkább nem jön be hozzánk, mert neki nehezére esik lehajolni és kikötni a cipőjét. Hát én meg nem fogom beengedni cipőstől, én sem megyek be úgy őhozzájuk (már vagy 2 éve nem voltak nálunk, csak bekiabál a bejárati ajtón, ha valamit szeretne).

2009. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!