Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy féléves babának mennyit...

Egy féléves babának mennyit vagy mennyire kellene már gügyörögnie, "beszélgetnie"?

Figyelt kérdés

Az enyém nem túl sokat gügyög, néha rikoltozik és "dumál", de alapvetően nem sokat egy nap. Inkább többet van csöndben és játszik.

Emellett nagyon mozgékony, gurul minden felé és kúszik.


2009. nov. 25. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem figyeltem még,de szoktunk "beszélgetni".Ö ö Ö ö Ö mondja 1X én mondom 1X.Amikor hasra fordul akkor szokta még ezt csinálni.Ha nem látjuk innen tudjuk,h hason van :-).ppp öööö még ez csinálja.
2009. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is keveset beszél, szintén 6 hónapos, és pont ezen gondolkodtam ma, hogy ez jól van-e így.

Bocsi az offért, én is kíváncsi vagyok a válaszokra.

2009. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5 hónapos a kislányom. Ő már igen korán sokat dumált. Most már sikeresen utánozza az apúúú-t.
2009. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most 5 hónaposak vagyunk, be sem áll a szánk. A baba és a mama a fő szavunk / a mama főleg akkor ha kimegyek a szobából/. Szerintem ez is babafüggő, van aki előbb mászik, ül van aki előbb beszél.
2009. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is többet van csöndben, de ha belelendül be nem áll a szája. Van hogy dumálós, kurjongatós napja van, van, hogy inkább hallgat nagyokat. Szerintem ezen nem érdemes aggódni.
2009. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egy féléves babának semennyit sem "kell" gügyögnie. Minden gyerek más és más. Ha három éves koráig nem kezd el beszélni, akkor elkezdhetsz aggódni, de addig felesleges. Inkább örülj minden apróságnak, amit az apróságtól kapsz.
2009. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én fél éves kislányom sem mondanám hogy gügyög, inkább rikoltozik ő is, nagyokat sóhajt meg: aha.. háá ilyenek mond:) ha ráadom a sapkát, meg az overált akkor mondja hogy neeemm..neeeem :)(de ezt is félig meddig inkább csak úgy belehallja az ember)
2009. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A babék ebben a korban pontosan úgy kell hogy gügyógjenek, ahogy írod. Rikoltoznak, hosszú magánhangzókat mondanak (eeee, öööö, hőőő, eőő, gííí, egü stb) és lassan, 6-8 hónapos kor között kezdik el mondani a b, p, m hangokat. Ne aggódj, nincs lekésve semmiről, nem, lesz minden gyerekből "nagydumás", 3 éves koráig ráér elkezdeni beszélni.

A fentebb szóloknak azért megjegyezném, hogy egy 5 hónapos baba még nem érti, hogy mit beszél, ő még csak próbálgatja a hangokat, ezért kizárt dolog, hogy tudatosan mondja, hogy mama, vagy baba, vagy nem. Vannak érdekes áthallások, mert már szeretnénk hallani, ahogy szól nekünk, de arra még egy kicsit várni kell, és higgyétek el, azt észre lehet venni, ha tényleg tudatosan megszólal. Kb 8 hónapos kortól már előfordulhat ( és még az is egy nagyon korai idő erre, mert az átlag az 1-1,5 év).

2009. nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Megnyugtatóak voltak a válaszok, már eléggé kezdtem aggódni.
2009. nov. 28. 22:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!