Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnői státusz kérdőíven...

A védőnői státusz kérdőíven lévő kritériumok mennyire fontosak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Külföldon élek, itt nincs státusz vizsgálat, a gyerekorvos kB 4 hónapos oltásnal látta a kisfiam, meg majd most fogja egy hét múlva, most lesz 9 hónapos. (Tudom, elég durva, de sajnos ez van itt) így azt, hogy rendben van-e a baba fejlődése kB magamtol próbálom eldonteni. Otthoni 9 hónapos státusz kérdőívet kaptam egy barátnőmtől, ott pl van olyan kérdés, hogy egyszerű utasítasokat megert (pl. hol van apa, hogy add ide, vagy nézzen a könyvre etc - legalábbis én így értelmeztem a kérdést) Nálunk még ez pl. nem jellemző, pedig sokat beszélünk mondókazni is szoktam még énekelni. Általában ha kérek vagy mondjuk hogy hol van ez vagy az csak néz ránk aztán megy a dolgára :) mozgása gyorsan fejlődött, 7 hónaposan már mászott, kezdett állásba kapaszkodni és ő folyton folyton úton van azóta :) itt általában mindent úgy adnak meg, hogy pl 8-12 hónapos kor között kell ezt vagy azt, ami szerintem egyebkent jobb is. A kérdésem igazából annyi, hogy otthon ezeket mennyire veszik komolyan? Ha valamit nem csinál amit elvileg "kéne" akkor mi történik? Kell figyelni vagy orvoshoz küldik? Itt még egy vesevizsgalati beutaloert is kB könyörögni kellett az orvosnak (pedig volt tágulat születésnel azt kellett ellenoriztetni) Köszönom a válaszokat előre is :)

#Státusz kérdőív
ma 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszik vér komolyan.


Nálunk minden alkalommal volt olyan, amit nem csinált. Semmi teendőm nem volt vele.

ma 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt is védőnője/orvosa válogatja. Nekem egyik se problémázott, ha valamit akkor még nem csinált, amikor a kérdőív szerint kellett volna, legfeljebb a következő alkalommal újból rákérdezett, addigra már csinálta.

Hallottam olyat, akit elküldtek vizsgálatokra

ma 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semennyire. Csomoszor volt, hogy valamiket nem tudott epp akkor, de ez igy onmagaban nem szamit.

Vagy volt olyan is, hogy en nem tudtam az adott kerdesre valaszolni, mert eppen azt a dolgot nem figyeltem meg a gyereken :D


Akkor van csak baj, ha valami oriasi elteres van. Peldaul a kisfiam nem jar meg 1,5 evesen, nyilvan ez gaz. De egyebkent tudunk a problemajarol 6 honapos kora ota (hipoton) szoval foglalkozva van vele folyamatosan, igy nem kell engem “baszogatni” hogy vigyem fejlesztesre kulon, mert viszem :D


Az utasitasok ilyen szintu megertese amugy 1 eves korra elvart, de most ha 13-14 honaposan teljesiti, akkor sincs meg tragedia.

De ha 1,5 evesen se erti, hogy hozz ide ezt vagy azt, na akkor azzal mar foglalkozni kell.

Nalunk se ugy van, hogyha nem tud valamit x honapos korara, akkor vege a vilagnak.

ma 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy példára emlékszem: nem integetett, papazott azt hiszem 10 hónaposan, a védőnő azt mondta nem baj, majd fogja csinálni 1 hónap múlva (úgy is lett). 1-1 kérdésen nem kell fennakadnod. Ha mondjuk semmit nem tud csinálni (vagy a nagy részét) a leirtakból akkor vidd el valahova megnézetni.
ma 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm mindenre behúzta, hogy csinálja, akkor is, ha nem, vagy meg se kérdezte, csak míg az orvos beadta az oltást, elvitte a kiskönyvet, és behúzgált mindent. Hát ennyire veszik komolyan.
ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan kérdések, amire még a védőnő is azt mondja, hogy sokan nem csinálják még akkor. Nekünk szinte mindig van olyan kérdés, amit még nem csinál. Arra kell figyelni, hogy ha egy területen következetesen jóval le van maradva vagy valamiben nagy a késés. Például 6 hónaposan nem forgott az egyik irányba, nem idegesítettek vele, de mondták, hogy ha 7 hónaposan sem, akkor szóljak, addig házi torna. Szóltam, kijött a védőnő, megnézte, javasolt szakembereket. Aztán vannak olyan esetek, amikor a szülő nem is gondol rá, hogy az arra is vonatkozik. Például az egyszerű utasításokat megértbe beletartozik az is, ha pelenkázás után mondod (intesz), hogy gyere és ő következetesen nyújtja ilyenkor a kezét.
ma 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedagógus ismerős mondta, hogy bármilyen tanulási nehézség miatt visszanézik ezeket a státuszokat és abból következtethetnek a problémára.
ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, én is így gondoltam, hogy legtöbb esetben csak esetleg szólnak, hogy a legközelebbi alkalomig figyeljünk ezt-azt. Megmondom őszintén nekem is volt olyan a kerdessorban amire eddig nem is figyeltem :) természetesen én is azt szeretném, hogy ha esetleg van valami eltérés/elmaradas akkor mihamarabb derüljön ki, de tudom, hogy pár hónap (hét, nap) alatt is valóban rengeteget fejlődnek, változnak. Köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszokat :)
ma 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!