Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig rakjam hasra a...

Mennyi ideig rakjam hasra a babámat?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám és a gyerekorvos szerint keveset van hason. Fejét emeli, de hamar sírni kezd. Az orvos szerint amikor ébren van csak hason legyen, mert ha sír, majd dühből kinyomja magát. Nem hiszem, hogy az ébrenléti állapotban az jó, ha végig üvölt a gyerek. Hasaltatasra tud valaki tanácsot adni? (A védőnő csak annyit mondd mindig legyen sokat hason)

ma 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Hordozd, az is hasaltatásnak számít. Addig tedd pocira, amíg max picit erőlködik, de nem sír, nem szenved. Ne aggódj, nem fogja 18 évesen sem tudni felemelni a fejét. Ha aggódsz miatta, vidd el Dévényeshez, de amit a védőnő javasol, az nettó kínzás, akinek fontosabb, hogy 3 hónaposan emelje a gyerek a fejét, mint hogy hogy érzi magát a gyereke, az ordíttassa egész nap.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasalópárna. Lehet, hogy még az alkartámasz nem megy neki, de a fejét ettől függetlenül tudja tartani. Az én kisfiam is üvöltött hason, aztán kiderült, hogy a fejét tudja tartani, csak még a kezével nem tudja támasztani magát rendesen.
ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Kb. az osszes ruhell hason lenni, de muszaj. Nem kell egyszerre sokaig, csak surun. Rakjal ele jatekot, hogy motivalja.
ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem is úgy tűnik úgymond, hogy a kezeivel nem tud mit kezdeni. Mintha nem tudna rajta megtámaszkodni. A fejét szépen emeli, ha segítek támaszban megtartani neki a karjait, de ha elengedem hamar szetcsúszik. Feltekert plédet is raktam már a mellkasa alá, mint a hasalós párnáknál szokott lenni. Ilyenkor egész jól el van 5-10 perceket.
ma 12:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Enyém is utált hasalni ne aggódj. Igazából akkor szerette meg amikor tudott forogni. Tedd szokszor hasra, de ha már látod rajta nem akarja vedd fel. A sokszor kevés is többet ér, mert egyre többet bir majd. Pocakpárna, vagy egy törölközöt tekerj fel és az is jó. Tegyél elé játékot vagy ülj elé. Lehet, hogy kezdetben 2 percet sem fog kibírni, de majd egyre több lesz.
ma 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is utálta. Elvittem gyógytornászhoz 2 hónaposam, megállapította, hogy enyhén hipotón. Így napi 2x kellett tornáztatnom (csak 5 perc) és legalább 4x hasra tennem. Először csak 1-1 percekre. Majd minden héttel egyre tovább.
ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasalós párna, vagy pléd, törcsi összetekerve. És neked kell igazítani a kezét, hogy ne csússzon szét. Ha így szeret akkor legyen így, naponta többször. Amit még szoktak szeretni, ha hanyatt fekszel és magadra teszed hason. Úgy tudtok "beszélgetni ".
ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7es. Már raktam a hasmara is de nem hatotta meg csak sírt. A felcsavart pléd működik jelenleg egyedül.
ma 13:41
 9/13 anonim ***** válasza:
3 hóbaposan már alkartámasz az "elvárt" a babád érdeke. Nálunk bevált, hogy én félig fekvő helyzetben magamra hasaltattam őket és beszéltem hozzájuk ill. nekem hason aludtak, itt a forgolódással ebredezés közben is sokat erősödtek.
ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Én elvittem gyógytornászhoz. Úgy kellett hozzászoktatni a hasaláshoz, hogy én hanyattdőltem, felhúztam hajlítva a lábaim. Nem tudom ezt hogy mondják normálisan, ugye talpaim a talajon, mint amikor haspréshez készülsz 😅 és így kellett a combomra fektetni, úgy hogy a térdem irányába nézzen. Ott apuka szórakoztatta játékokkal. Mindennap egyre lejjebb kellett csúsztatni a lábaim, így közeledve a vízszinteshez. Kb 2 hét alatt már elértük azt, hogy hason aludt rajtam.
ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!