Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl parázom ezt a h1n1-et?

Túl parázom ezt a h1n1-et?

Figyelt kérdés

14 hónapos a picúrom.Lehetőségem lenne hetente 2 napon keresztül 4-5 órán át besegiteni a munkahelyemen az ünnepi időszakban.

Most tudtam meg, hogy ketten is betegeskednek otthon a munkatársak közül magas lázuk is volt, az egyikük lehet, hogy h1n1-es volt, de ezt hivatalosan nem mutatták ki.

Jól jönne a kis mellékes,de nem minden áron...

Szerintetek inkább hagyjam ki ezt a lehetőséget ebben a "fertőző" időszakban?


2009. nov. 24. 00:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Tudom hogy szörnyen hangzik de a gyereked sokkal nagyobb eséllyel lesz influenzás mint H1N1-es. Vagy előbb fogja lefejelni az asztal sarkát, vagy előbb nyel le egy LEGO-t. Nem rossz indulatból mondom, de mindenesetre nem kell túlreagálni, csak fel van fújva.
2009. nov. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Mindíg van valami "fertőző időszak" ezzel az erővel ki se negedd majd az utcára. A H1N1 semmivel nem rosszabb, mint a sima influenza, a simába arányaiban sokkal többen halnak bele, legtöbbször még tovább is tart.
2009. nov. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyezértek az előttem írókkal.Minden télen van influenza-járvány,csak ezt most jobban felfújják,mint az előzőeket.Menj nyugodtan dolgozni.Inkább a megelőzésre koncentrálj:C-vitamin stb.Az sokkal hatásosabb.
2009. nov. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

fel van fújva nagyon ez a H1N1.....

Mindíg van influenza.Ez sem rosszabb mint a többi.....

2009. nov. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Háát,ha valaki túlparázza,azt hiszem én vagyok!


2hete nem jöhetnek hozzánk anyukámék se anyosomék.


Mi se megyünk sehova!


Azt hiszem én vagyok itt a "legbetegebb" :)))

2009. nov. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző!


Akkor most márciusig nem mehettek sehová és hozzátok sem jöhet senki? Szerintem gondold ezt át mégegyszer.

2009. nov. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

9.44-es vagyok.


Hát,ezen már én is gondolkodtam,h március még tényleg nagyon messze van.

De most 4 hónapos a babám,még olyan picike...


Annyira féltem.

Nem tudom,h mi lesz így.

Talán ahogy múlik az idő és "lecseng" ez a hiszti-ha már a csapból se ez fog folyni akkor egy picit megnyugszok és visszaáll minden a "normál kerékvágásba".


Addig meg...nem tudom :)))


De oltani nem oltatok!

2009. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az ha félted szemednek fényét normális!!!!!!!és persze hogy fontosabb mint a munka!!és én nem mennék el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!gyerek az első!semmi más!
2009. nov. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

14:55megértelek!!!!!


tudom milyen érzés félteni ilyen pici babát!!!!!!!!!én is igy vagyok, félek mindentől jelenleg pocakban van az én életem, de én sem engednék senkit a közelébe, az oltástól meg nagyon félek szóval azt sem!!!!!!!!!!!!!!!!


SZERINTEM EZZEL NYUGTATJA MINDENKI MAGÁT HOGY FEL VAN FÓJVA BISZTOSAN EZ AZ INFUENZIA!remélem igy van:(

2009. nov. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én nem választhattam az oltás beadásával kapcsolatban mert olyan betegségeim vannak hogy muszály volt beadatni. Rettegtem tőle. Mindkét vadcinától. Ma egy hete kaptam meg és szerencsére eddig még nincs bajom. Férjem a gyerkeünk érdekében döntött a beadatás mellet, mert olyan helyen dolgozik ahol nagyon sokan vannak. A 19 hónapos kislányunkat nem oltattuk be és nem is fogjuk. De én a vírustól is féltem és félek. Azt vallom jobb félni mint megilyedni. Remélem én is hogy csak felfújják a dolgokat. De mi van ha nem. Ez csak utólag fog kiederülni.

Amióta kijelentették hivatalosan is hogy járvány van, azóta fokozottan figyelek mindenre. És tettem néhány óvintézkedést. Én még nem vagyok védett ezért nem megyek vásárolni sehová. A párom elintézi. A kézmosó szappanhoz adagoltam itthon fertőtlenítőt. Eddig is sokat szellőztettem a lakást ez most sem változott. Gyakran mosunk kezet, mindannyian. Ez eddig is így volt. Kislányt nem viszem zárt térbe ahol sokan vannak. Bolt, plázák, stb.. És mostantól amíg a járvány tart hozzánk csak olyan személy jöhet aki oltva lett. De neki is első a kézmosás és nincs pusziszkodás, gyerek nyalogatás. Mondjuk eddig sem engedtem hogy a lányom kezét fogdossák vagy puszilgassák. Egyrészt gusztustalannak tartom, másrészt meg a keze még mindíg a szájában van mert most jönnek az utólsó fogai. Ez is gyengíti az immunredszerét. Kap vitamint is. És mi is szedünk. Nem csak miatta de magam miatt is muszály jobban vigyáznom mert torpa vagyok így is.

Tehát összességében lehet túlzásba viszem, de az a dolgom, hogy megvédjem a gyerekemet attól amitől tudom. Megteszem ami tőlem telik és csak remélni tudom, hogy nem kapunk el semmi féle súlyos betegséget. Nem okoz problémát az itthon lét mert sokat vagyunk egyedül amúgy is. Szépen lekötjük magunkat. Van net és telefon a kapcsolattartásra, barátság ápolásra. Ha majd lecseng ez a járvány dolog akkor visszaállhat a régi rend. Nem tartom ezt akkora áldozatnak a részünkről mintha beteg lenne a gyerekem és az életéért kéne aggódnom.

És végezetül belinkelek egy cikket amit az előbb olvastam. Hogy mennyi a valóság alapja nem tudom, csak elég ilyesztő. Nem igazán tudom hogy elhiggyem vagy sem. Mindegy is. Nem szeretnék senkit megilyeszteni csak katuális a téma. Üdv.


[link]

2009. nov. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!