Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » H1N1? Oltatjátok egy éves kor...

H1N1? Oltatjátok egy éves kor alatti gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták,hogy fél éves kortól oltják őket de egy éves kor alatt nem ajánlják..És mi igaz abból,hogy a baba környezetében lévők ha bevannak oltva akkor védett a baba?Hát hordozó attól még lehetsz nem?Vagy,hogy is van ez? :S
2011. febr. 5. 01:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz feltétlenül védett, mivel cseppfertőzés útján terjed. Ha mondjuk valakivel kezet fogtál, és a kezeden rajta a vírus, otthon megfogsz egy poharat, bármit, majd a gyerek is, ugyanúgy elkaphatja. Meg az oltás nem feltétlenül jelenti azt, hogy biztos nem kapod el, csak enyhébb lesz a lefolyása és a szövődmények esélye is kicsi. Ebben az esetben hordozó is lehetsz. Mindenképpen oltasd be a gyerkőcöt, az én fiaim 3 évesek, tavaly is és most is be vannak oltva, jobb az óvatosság. Ugyanez igaz a bárányhimlőre is. Ott feltétlen oltás!
2011. febr. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Még van aki beveszi ezt a H1N1 dumát?:)
2011. febr. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 2 és fél meg egy 16 hónaposom. Oltatni akartam novemberbe kérdeztem meg először a gyerek orvost és azt a választ kaptam, nem járnak oviba, bölcsibe felesleges. megkérdeztem Decemberben is hogy biztosan ne oltassam őket? A válasz megint ugyan az volt.

Nyugtalan voltam így mondtam a doktor nőnek inkább mégis beoltatnám őket. Mondta ö még minidig feleslegesnek tartja + hiány cikk a H1N1 elleni oltó anyag és a kombinált amibe benne van a h1n1+influenza B az meg csak 3 év fölött adható!

Így arra jutottunk akkor mi felnőttek oltatunk így megvédve őket. Felhívtam a dokinkat aki azt mondta most már nem nagyon oltanak mert már nagyon nagy járvány van és azt mondta ilyenkor amíg nem alakul ki a védettség(2 hét) addig veszélyes. Mondta a sajtó hiába fújja ők novemberig oltatnak. Mondta most is szívesen beadja nekünk ha úgy gondoljuk de akkor alá kell írnunk egy papírt, hogy saját felelősségre!!

2011. febr. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Eszembe sem jutott... Szóval nem.

Mi mindent beadatunk a kötelezőkön kívül, amit a doki ajánl, de ezt kifejezetten nem ajánlotta.

2011. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem oltatom be. Tavaly mikor terhes voltam se tudtak rávenni, nem hogy így beadassam neki.
2011. febr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi beoltattuk mind a két gyereket, a héten kaptak Fluarixot. A kicsi 7 hónapos, a nagy 3 éves lesz. Nekünk azt mondta a gyerekorvos, még most em késő. Azért juthatott volna előbb eszünkbe, mert már elfogyott az ingyenes oltóanyag, így meg kellett vennünk.

Tavaly a nagy be volt oltva, és én is megkaptam várandósan-nem féltünk tőle, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

2011. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy most már nem érdemes, ősszel kellett volna.
2011. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
Én sem oltatom be a babámat.
2011. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a saját felelőssége.
2011. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!