Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Mitől van ez?

S. O. S! Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom h jó helyre írok e, de segítségeteket kérném!

Van egy csodás 6éves kislányom, és van egy pici 3 hónapos kisfiam. Szoptatok, és van is tejem, épp elég a picinek, DE! Nagyon lefogytam...jól vagyok, meg minden...de látom h mindenki összesúg a hátam mögött, h milyen rosszul nézek ki....mit mondjak, nem esik jól. Pedig jól érzem magam...néha a frontokra megfájdul a fejem. mikor szültem 65 kiló voltam, most a 171cm-hez vagyok 56kiló.Főleg az arcom sovány, és fal fehér vagyok, én aki mindig szoliztam...de mióta terhes lettem nem járok, és míg szoptatok, addig sem akarok... mit tegyek?


2009. nov. 23. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a szoptatással kiürültek a tartalékaid.Vitaminok, több gyümölcs,zöldség, hús.
2009. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos csinos vagy.Örülnék ha így vissza tudtam volna fogyni a terhességem után,pláne ha még egészséges is vagy hozzá...:)én biztos irigységből súgnék össze a hátad mögött.nézzétek csak!Ott megy az a két gyerekes anyuka aki bár a szolibarna bőr után kissé sápatagnak fest, milyen karcsú...eh!Ne tégy semmit.Örülj,és nyáron napozz a picikkel a homokozóban.
2009. nov. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen csináltatnék egy vérképet! Addig is egyél sok vitamint!!! Zöldség,gyümölcs.
2009. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

én is azt akartam javasolni, mint az előttem író. menj le a körzeti dokihoz és kérjél beutalót. megnézik minden rendben van-e a pajzsmirigyeddel. én hajhullás miatt mentem le és csináltattam egyet. hozzáteszem én is pár hónap alatt 18 kilótól szabadultam meg. bár én annyira nem lettem vékony.

a lényeg sztem csináltass vérképet aztán legalább látod minden rendben van-e nemcsak pajzsmirigy terén, hanem pl nincs-e vashiányod stb.

2009. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

igazából van étvágyam is...és mindig iszok eszek eleget. De sokat vagyok egyedül...mármint nem járok társaságba, viszem-hozom a nagylányt az oviba, a picit cipelem hordozóba, szülők messze élnek, férjem alig látom, messze dolgozik...le vagyok strapálva...ezt érzem, de amúgy jókedvű vagyok...

Kedves 2.válaszoló. Van ám tükröm itthon. Látom magam h halál sápadt vagyok...olyan "kriptafejem"van...a testemmel nincs bajom...de az arcom...pfúúúúúú

2009. nov. 23. 11:29
 6/15 anonim ***** válasza:
a magassághoz képest valóban kevés a súlyod. lehet h vitaminkészítményt kellene szedned, h feltöltsd a készleteidet, esetleg beszélhetsz egy táplálkozási szakértővel, aki eldönti, h helyesen étkezel -e. mert lehet, h te úgy látod eleget eszel, és észre sem veszed, h egyoldalú az étkezésed. ha tovább fogysz, akkor viszont ki kell vizsgáltatnod magad a saját és a babád boldogságára. (férjem mondta: sajnos sokan látják úgy, h a sovány nők a szépek... de legtöbb feleség nem a csinibabákból kerül ki.)
2009. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
írass fel a dokiddal vasat, szedj be egy három hónapos kúrát, ezen kívül a táplálkozásodnál is figyelj, hogy elég fehérjét egyél.
2009. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! és vasat szedhetek szoptatás alatt?
2009. nov. 23. 11:34
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyan csak egy gyermekem van, most 13 hós, de jártam hasonló cipőben, járok. Terhesen 65 kg és utána meg lementem 50ig (talán 6 hó körül), előtte se voltam nagy darab, meg 173 cm vagyok, szóval én is ki voltam téve a "jól vagy?, " nézésnek, meg a szinte már kellemetlen kérdéseknek. Még mindig szoptatok, mert a fiam igényli, én mindenkit ezzel "nyugtatok". A fehérségre, meg szedtem vasat, de nem vittem túlzásba, mert szerintem annyira nem függ össze. Szerintem a lényeg h Te jól érezd magad. Ha valami bajod lenne a tejed apadt volna el először.....én így gondolom. Most sportolni kezdtem, h hizzak egy kicsit, de inkább erősödjek. Amúgy meg örülök h nem maradtam 65 kg és sokan szerintem irigységből is vizslatnak! No para!!!!!!!!

2009. nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is így voltam és a körzeti orvos azt mondta, hogy szoptatás alatt szerinte minden anyukának vasat kell szednie. Csináltass egy vérképet és addig is szedj valamilyen vitaminkészítményt.
2009. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!