Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyermekeddel alszol születés...

A gyermekeddel alszol születése óta? És a férjed?

Figyelt kérdés
Szerinted mi a helyes? :O)
2009. nov. 22. 11:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
74%
mi is 1 szobaban alszunk,igy ha barmi tortenne ejjel egybol eszre veszem.majd ha nagyobb lesz kulon mehet,de pici babanal eleg egy rosszul sikerult hanyas vagy egy kicsi visszabuffentett tej es tragedia is lehet belle.mi igy gondoljuk,mindenki maskepp.de ez csak az en velemenyem.
2009. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
70%
Mi is egy ágyban alszunk, mert kezdettől fogva nagyon rossz alvó baba. Természetesen próbáltam a kiságyba tenni, de ahogy mozdultam ébredt, és ordított. Egy idő után mindketten olyan fáradtak voltunk hogy csak na. Akkor elkezdtem fekve, ágyban szoptatni, és azóta (15 hós) alszunk. Apa eleinte félt, de most már nem bánja. Néha vannak rossz éjszakáink (mint pl az elmúlt két nap) de összességében jóbban vagyunk így. Hát a különválást, majda ha már nem szopik....
2009. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nincs olyan, hogy általánosa, mindenkire helyes! Kinek mi jön be:)


Nálunk a nagyágy mellett volt a bölcső,majd kiságy. Éjjel megetettem, visszatettem, aludtunk tovább. Ha sírás volt kijöttem vele a másik szobába és akkor mentünk vissza, ha megnyugodott. Szerintem fölösleges kettőnknek virrasztania vele. Hajnalban volt/van, hogy a férjem van vele (fiamnál az esték nyugisak voltak mindig, a hajnalok a neccesebbek most is)

Aztán négy és fél hónaposan elkezdett többször kelni, nehezebben visszaaludni, sírósabb lenni. Akkor a férjem kiköltözött. Azóta beállt az új rend, ismét nyugodtabbak az éjszakák, de így most mindnyájunknak jó. Nem görcsölök azon, hogy jaj fel ne ébredjen a férjem, nem ugrok minden nyekkenésre (nem is kell).

Persze én is jobb szeretek a férjem mellett aludni :) De a házasságunk nem ezen áll!!!

2009. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
49%
Szerintem egészségtelen dolog. Én sosem aludtam a kislányommal, ha épp éjszaka felébredt átmentem hozzá és inkább megvártam míg visszaalszik. Kivétel amikor beteg volt, mellette aludtam egy matracon.
2009. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Apa a nagy ágyon alszik,a baba és én lenn egy matracon.Ha elalszik,akkor vissza bújok a párom mellé,de van hogy én ott felejtődöm lenn,és a 11hós fiam mászik fel apához....ha kettesben szeretnénk lenni akkor a másik hálószobába megyünk,abba a szobába ahova majd 3-4 évesen költözik át a kicsim.Nekünk így sikerült megoldanunk,hogy "nyugisan" teljenek az esti órák,és mind a hármunknak megfeleljen.
2009. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
86%

Én a babával, apa külön. Sajnos apa nem tud igazodni a baba menetrendjéhez és fordítva. Mivel a férjem veszélyes munkát végez, ahol nem nyerő a kialvatlan apuka stílus így oldottuk meg ideiglenesen.

Modjuk az én is férjem menetrendje is teljesen más. Ha a picur külön szobát kap /amikor már megérti, hogy az az ő kis birodalma/ akkor sem hiszem, hogy "összeköltözünk" a férjemmel. Kell a "tér", az egyedüllét néha.

NEkünk ez így tökéletes, így is sokat vagyunk együtt, mindenféle téren. A baba meg amikor hozzám bújik... na az semmi nem pótolhatja az életben.

NEkünk így jó, mindenki kivan ezen, de közük semmi. AZ A HELYES, AMIT TE ANNAK TARTASZ!!! Ez ilyen egyszerű...

2009. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
70%

Mi is egy ágyban alszunk a picivel,2hetes kora óta! Jövő hónapban már 1éves lesz!

Nagyon jó érzés,hogy ott van mellettem! Apának sincs kifogása ellene! Ő is azt mondja,amit én! Majd ha akar,akkor külön megy!

Nekünk ez így tökéletes!

2009. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
88%

Nincs olyan, hogy ez vagy az a helyes, ki kell kísérletezni azt a megoldást, ami a család MINDEN tagjának a lehető legjobb. Ez senki másra nem tartozik, csak a kis családra, ne engedj beleszólást kívülről.

A kisgyermekkor nagyon fárasztó és átmeneti állapot, találjátok meg azt a megoldást, amivel mindenki a lehető legtöbb pihenéshez jut. És rugalmasnak kell lenni, mert sokszor befuccsol az a rendszer, ami előzőleg bevált. Akkor meg változtatni kell előítéletek nélkül.

2009. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem túl jó dolog a babával aludni, bár nekem nincs gyerekem, de a saját példámból mondom: megszülettem, bár lett volna külön szobám, de anyuék azt akarták, velük aludjak. Na most ennek meg is lett a hátránya, mert amég pici voltam addig jaj de aranyos meg jaj de jó hogy velünk alszik, de mikor 10 évesen se tudtam kiszedni maguk közül... Na az már nem volt túl egészséges. Nem vagyok büszke magamra ezért, de olyan hisztiket vágtam minden este :D mert hát Ők nem akartam már egy 10 éves gyerekkel aludni, ezért apu minden éjjel mikor elaludtam, átvitt a szobámba, erre felébredtem és visszamentem közéjük. Utána megint vissza akart vinni de rugdalóztam, sikitottam, minden bajom volt :S Úgyhogy gondoljátok meg...
2009. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Együtt alszunk, 19 hónapos.

Apa is úgy gondolja, hogy nagyon jó vele aludni, hallgatni a szuszogását, belefúrni az arcunkat a kis hajába és kiskifliben aludni vele.

3 hálószobánk van, ha kedvünk támad egymáshoz, azt megoldjuk valamelyik másik szobában. :-)

Elég természetesen is neveljük a gyereket, tökéletes szimbiózisban, így egyértelmű volt első naptól kezdve, hogy velünk alszik. Kiegyensúlyozott, boldog, önálló. Ráadásul mi is feltöltődünk, apa is jobban viseli a nélkülünk töltött órákat a munkában.

2009. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!