Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most szültem van egy egy...

Most szültem van egy egy hetes kislányom nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
és két nagyobb iskolás gyermekem nem tudom mit tegyek oltasak vagy ne?pánik keltés vagy van alapja h1n1
2009. nov. 18. 10:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
ha már van itt egy gyógyszerész,és egy virologus,és igaz offolok,de penicillin érzékenyek beadathatják az oltást? eddig ahány allergologus válaszát néztem,mind mást irt.
2009. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
84%
A virologus vagyok, a penicillin erzekenynek en azt mondanam, hogy nyugodtan adassa be, ha masra nem erzekeny, nincs mas allergiaja. Az oltoanyagban nincs semmi antibiotikum szarmazek, penicillin es szarmazekai sincsenek benne, tehat az oltoanyag nem okozhat allergias reackiot nala.
2009. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
megint a virologus vagyok: 1 honapos pici baba anyukajanak: 1 honapos kicsit en megnem oltatnek be, nemcsak influenza ellenivel, de semmilyen mas oltassal sem (kiveve az eloirt kotelezoket), inkabb 3-4 honapos kor utan. Arrol egyelore nincsenek szakmai adatok, hogy a H1N1 oltas utan az antitestek atmennek e az anyatejen keresztul a bababa vagy sem. A legtobb antitest atjut az anyatejen keresztul (nem tudom, hogy az influenza elleni vajon miert ne menne at, de nincsenek errol adatok, igy nem tudom azt mondani, hogy biztosan atjut). Nyugodtan ki lehet mozdulni a babaval, mondjuk a nagy tomeget (buszon, bevasarlokozpontban) jarvany idejen erdemes elkerulni. Szerintem 6 honaposan biztonsaggal be lehet majd oltatni, de 1 hosan meg ne. Es nem azert, mert az oltoanyag nem jo, hanem a baba pici meg, es azert az oltoanyagban szervezetnek idegen anyagok vannak (elolt virus es adjuvans szer), szoval egy 1 honaposnak az nem kifejezetten jo.
2009. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
11%
A gyógyszerész vagyok!Ha egyáltalán nem veszélyesebb,mint egy sima influenza,ahogyan a virológus is mondta,akkor minek oltás?Mert akkor te is belátod,hogy csak felesleges hisztéria keltés!Minden légúti kezeletlen betegségnek van szövődménye,általában tüdőgyulladás és/vagy tüdőembólia!Tehát akkor miért is kell halál kiabálni,egy amúgy teljesen természetes vírusról???Ami most hallottam mutálódott...tehát igazam volt és a mostani oltás már teljesen felesleges ergó....sz@r!!!!Ha ez valóban igaz!Vagy most jön egy újabb oltás?És ez még a halálnál is rosszabb?Hogy is van???
2009. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
19%
Jah és mondogatják,hogy az ukrán határon szájmaszkban vannak a magyar határőrök,ami egyáltalán nem igaz,sőt még az ukrán emberek sem!És állítólag Szabolcs-megyében van a legtöbb fertőzött,de itt senki sincs maszkban és elég sokan járkálunk az utcán is!!!Valószínű akkor a halál pofájába röhögünk...mert itt nincs vagy nagyon kevés,már meggyógyult beteg van/volt!
2009. nov. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Kedves Virológus! Köszi szépen a választ (1 hónapos baba anyukája vagyok)!

Semmiképpen sem akartam oltatni a babát, csak mivel teljesen ellentmondó hírek vannak, nem tudom, hogy védhetném meg őt. Egyes források szerint ha a környezet oltva van, védett a baba is. Míg más források szerint az is fertőz, aki oltva van.

Szintén egyes források szerint az oltott anya teje megvédi a babát, más hiteles forrás szerint hiába van oltva az anya, a baba szervezetébe nem jut át (vagy nem szívódik fel) az antitest.


Ezért kérdeztem, hogy szerinted mit tehetnék?


Biztos, hogy fogom szoptatni (legalábbis bízom benne, hogy nem lesz szopigond), és igyekszem kerülni vele a nagy tömeget. Egyelőre ennyit tudok tenni, remélem, elég lesz!!!!!

2009. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
25%

Az az okos aki NEM oltatja be magát!!

Jézusom emberek vegyétek már észre hogy ez mind kamu???!!

Üdv egy 15 hós baba anyukája

2009. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
75%
Én határozott nemmel voltam az oltással kapcsolatban ,de jött a gyerekorvos és határozottan javasolta ! 2 hónapos a fiam !
2009. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
33%
Nem írok bőven kommentet,csak ennyit,hogy eszem ágában nincs beoltatni magunkat,ki tudja mi van abban az oltóanyagban.Mindig is voltak,és lesznek (sajnos)beteg emberek.Még annyit,hogy aki beadatta,persze,hogy még él. :) De én azért tartok attól,hogy pár év múlva előjönnek a mellékhatások...
2009. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
74%
Itt Angliaban, ahol elek, rengetegen vesztettek mar eletuket a h1n1 virustol. Nagyon rovid ido alatt haltak meg az emberek. A legveszelyesebb az 5 ev alatti gyerekekre, a terhes nokre es az idosebb korosztalyra a virus. Ezek tenyek, naponta mutatjak a TV-ben az ujabb aldozatokat. Ez nem uzlet, mint ahogy itt egyesek gondoljak.
2009. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!