Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg unalmas néha anyának...

Tényleg unalmas néha anyának lenni?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok mások véleményére! Salma Hayek cikke kapcsán kérdezem, mert az én fejemben is megfordult ez a gondolat. Nem a gyermekemmel van a gond, hanem a megváltozott körülménnyel...barátnők sehol, sokat vagyok egyedül, párom késő este jön haza, a szexuális együttlétekről inkább ne is beszéljek. Amíg ki nem derült hogy babát várok, addig minden áldott nap vadul, kifulladásig szeretkeztünk. Lefogyni se tudok, átlagos alkat vagyok 5-7 kg plusszal, hajam mint a szénaboglya, szemeim karikásak, nem mondanám magam slamposnak, de most nincs időm 100% kicsinosítani magam, csokoládét majszolok, este is zabálok. Utálom magam.
2009. nov. 13. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért ne utáld magad. Fésülködj meg, mosakodj, öltözz úgy , hogy jól érezd magad.

Igen, néha unalmas, bár erre amit írtál szerintem nem ez a jó szó...

Sokat vagyunk egyedül, a baba mellett leépülünk agyilag, nem hallunk mást mint a gagyogást, nincs társadalmi életünk, apa dolgozik, fáradt, ránk marad a gyerek mellett a háztartás is...

érthető, hogy ez néha lehangoló...

Én is annyit teszek, hogy minden nap a szomszéddal sétálunk, legalább ez feldob és emberi szót hallok, kipanaszkodjuk magunkat. Néha csinálunk közös programot, séta,kirándulás, városlátogatás, orvos, védőnő stb...

Néha még a babklubba is kiöltözök, mert jól esik, és nem melegítőbe akarok menni...

VEttem pár új hálóruhát, tetszett férjemnek:-))

Szóval meg kell keresni a lukakat, ahol fel lehet dobni a hétköznapokat. Ne hagyd lelembozódni magad.)

2009. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ue.A bennem lévő feszültség pedig a páromon csattan.Már nagyon vágyom rá,hogy legalább 1 pár órát magam lehessek vagy barátnőzzek.Nekem most az olvasás van.Persze ezért is hallgatok,mert minek nekem éjjel föl lenni,de ez legalább kikapcsol+most diétázni kezdtem 1 kis tornával és úgy döntöttem szülinapomra valahogy összevakarok 1 futócipőt.Most végre hosszú hónapok óta vannak terveim:)
2009. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Sziasztok lányok!

Hát akkor úgy tűnik én kivétel vagyok. Nekem minden vágyam volt, hogy legyen egy egészséges, gyönyörű kisfiam és megadatott. Nagyon boldog vagyok, nem érzem unalmasnak a hétköznapokat sőt nagyon élvezek mindegy egyes percet amit a kisfiammal töltök el. Soha nem éreztem nyűgnek a gyereket vagy az anyaságomat, nem vágyódok sehová pedig a velem egykorú nők/lányok még tanulnak, szórakoznak (20 éves vagyok)de nekem ezekből már elég jutott. Nekem nem hiányzik a társaság, a barátnőzés a vásárolgatás, jó persze néha jól esik ha eljön 1-2 barátnőm meglátogatni. Nekem teljesen jó így ahogy vagy, jól érzem magam a kis családommal, nem vágyódom a városba a nagy tömegbe, a sok lökött, túl hajszolt ember közé, egyáltalán nem hiányzik a régi életem. Imádom az anyaságot, ez a legszebb időszak az életemben. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha nektek jól esne ne mennyetek el szórakozni, vásárolni, barátnőzni, mindenki maga érzi, hogy mire van szüksége. Lehet, hogy nekem is lesz majd olyan időszakom ha netán elszakad a cérna és kikapcsolódásra vágyom majd, nehezen tudom elképzelni, de nem leletlen. A külsőm nekem is megváltozott, a terhesség alatt felszedtem 25 kg-t amiből még csak 12 ment le, kövér vagyok, hullik a hajam, nem vagyok egy csoda, de hogy őszinte legyek nem érdekel a dolog. A páromnak így is nagyon tetszem, elégedett vagyok magammal annak ellenére, hogy tisztában vagyok az adottságaimmal.

2009. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Húha ez olyan mintha rólam írtad volna!Én is így vagyok!Sokszor már az is jól esik,hogy a közértbe egyedül megyek.,Nagyon jól elvagyok a kisfiammal imádom ,de azért hiányoznak a barátnők ,nem a buli hanem csak az hogy kicsit magammal foglalkozzak és beszélgessek egy kicsit velük.
2009. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is hasonlóan érzek. Rengeteget vagyunk kettecskén a kislányommal, és van úgy hogy napokig annyit beszélek emberekkel amíg a boltba a kasszánál kommunikálok a pénztárossal. Imádom a gyerekemet, de úgy érzem hogy én, mint ÉN megszűntem létezni, bár halovány szikrája ÉN-emnek próbál kitörni, de iszonyú fáradt vagyok hozzá. Egy hasfájós 3 hónapos babával napokig egyedül lenni nem túl felemelő érzés. De amikor rám néz és mosolyog, minden kínomat elfelejtem :))
2009. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem unalmas ez nem jó szó mert unatkozni nem lehet 7 és fél hós kislányom mellett hanem néha jó nélküle egy kicsit hogy feltöltődjek mert nem könnyű az anyaság pedig én nem panaszkodhatok tündéri jó babám van.Szóval mivel(vagy nem biztos hogy ezért)amúgy otthon ülős fajta vagyok ez engem nem érdekel hanem ha kihoz a béketűrésből jó egy kicsit mást is csinálni hogy ne gyöpösödjek be.De ennek ellenére élvezem,ha elmegyek valahova csinosan megyek ahogy akkor is mikor dolgoztam,amúgy élvezem a kényelmes melegítőket,elég sokat eszek főleg édességet mert kell az energia de plusz nincs rajtam,szemeim karikásak mert sajnos azért keveset alszom és több kellene amúgy ez a legnagyobb gondom hogy nem tudok annyit aludni amennyi eddig.Fodrászhoz megyek és próbálok adni magamra és szerencsés vagyok mert este ha leteszem elalszik és akkor férjemmel egymásnak eshetünk igaz nem vagyunk annyit együtt de minőségben jobb lett.Úgyhogy annyira nem rossz most így hogy leírtam mi rossz és mi jó hogy több a jó és meg is nyugodtam.Pedig ez a kisasszony most sem akar aludni szokott Paffjára sem és én már aludnék
2009. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az unalom hanem a monotonitás rá a jó szó!

Dobd föl magad valamivel! Vannak itt jó ötletek, legyél nyitott rájuk! Én például nem veszek fel itthonra, csak azért mert itthon vagyok kitérdepelt melegítőt kinyúlt pólóval! És kifestem magam és a fülbevalót is beteszem a fülembe! Ha nem esik az eső, miután hazajön a férjem, fürdetés előtt elmegyek a kutyánkkal futni. Semmi extra, csak itt a környéken (hál'istennek nem forgalmas helyen lakunk) de nagyon jó az az 50 perc! Nem csak testileg hanem agyilag is! Elmegyek könyvtárba...meg ilyenek.

Amúgy sokszor érzem én is azt, hogy nem találom a szavakat. Nem tudok gördülékenyen fogalmazni. A szexuális affinitásomról pedig jobb nem beszélni.

Azt hiszem ez mindannyiunknak nehéz időszak. Kinek így, kinek úgy! Mindenkinek van min dolgoznia! Illetve lenne! Tanulhatunk egymástól, ki hogyan oldja meg illetve próbálja megoldani!

Annyit tudok mondani, hogy "az isten szerelmére! szedd már össze magad!"

2009. nov. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!