Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van hogy "elszakad a cérna"?

Van hogy "elszakad a cérna"?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam.Nagyon szeretem, édes, egészséges legény, csak irtóra rossz alvó.Nagyon nehezen alszik el, mindig más a jó neki, nincs egy rendszer.Ami ma még jó neki az már holnap hasztalan próbálkozás csak.Egy egy altatás egy, másfél óra néha.És ez időközönként kikészít, pláne ha egész nap nem alszik és este is csak sokára(van hogy 11, éjfél).A kiságyban ordít, és nem perceket, ha hagynám akár órákon át(persze nem hagyjuk, csak egyszer kínunkban hagytuk, egy óra múlva kivettem,és rögtön el is aludt nálam.)

Na hát ez a problámám lényege, és ezen néha kibukok, sírok, és nincs türelmem hozzá.Úgy érzem megbukom mint anya.

Ti hogy vezetitek le a feszültséget?(már akinek van)


2009. nov. 13. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen van, hogy elszakad a cérna, attól még jó anya vagy!!

Tanítsd meg a kisfiadat elaludni, most még nem késő. Szépen, lassan, fokozatosan le tudod szoktatni a ringatásról. Sok sikert és kitartást hozzá!

2009. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia nálam is sokszor elszakad, azt is hozzáveszem kiváltó oknak, hogy egyedül nevelem. Ilyenkor ülök a kiságy mellett és zokogok vagy párnába ordítok :(

Nem buktál meg, ezt ne gondold semmiképp. Mondjuk nálunk a hisztisség a probléma, nem az alvás. 4 hómapos múlt a kisasszony.

2009. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy a te idegességed átragad a gyermekedre, a stressz miatt nem érzi magát biztonságban. Valami rendszert kell belevinned, az nem megoldás, hogy neki nem tetszik, akkor váltasz. Szisztematikusan ugyanúgy kell lefektetned, de még csak 3 hónapos, a legjobban anyánál érzi magát, ne csodálkozz, hogy nem akar egyedül a kiságyban lenni. Alvás előtt esetleg egy jó kis séta a friss levegőn.
2009. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok.Kedves utolsó.Tudom hogy megérzik a kicsik, csak ugye épp őmiatta vagyok feszült(mármint nem ő a hibás, csak azt szeretném ha többet aludna, neki lenne az érdeke), mert szerencsére van segítségem, és máson nem idegeskedem, úgymond kiegyensúlyozott vagyok, csak itt van a bibi.

Hát a rendszeresség, nekem(nekünk) nem megy, lehet az elején kellett volna erősebbnek lennem, de mivel hasfájós volt, ezért odaszokott hozzánk, sírni nem hagyhattam.Hátsimi ilyesmi hatástalan.Cumi nuku, kiköpi.

Remélem idővel jobb lesz:-)

2009. nov. 13. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Idővel jobb lesz és nyugisabb is lesz. Én 3 hónapig aludtam a kisfiammal, mert máshol nem érezte jól magát, most 2 éves, és azóta a saját ágyában alszik, nincs hiszti sem. Nem rontottad el, és hidd el mindent nagyon jól csinálsz!!
2009. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

SZia! nálam is néha elszakad a cérna, úgyhogy nem vagy egyedül :(. Sajnos nehéz, amikor semmi sem jó nekik. Írod, hogy van segítséged. Akkor használd. Mielőtt elvesztenéd a türelmedet (mert tényleg érzi a baba és már csak azért sem fog elaludni, mert ideges vagy!), add át valaki másnak, aki ott van. Sokszor már ez önmagában elég és már alszik is. De legalábbis te sétálsz egyet, megnyugszol és megújultan kezded ismét az altatását.

Szerintem az nagyon fontos, hogy jókor fektesd le: legyen álmos, de ne várd meg míg túl álmos lesz, mert akkor viszont nem fog bírni elaludni a fáradtságtól. Cicin elpilled és akkor lerakod, ez nem működik?

Nyugtató hatású zene a háttérben?


Feszültséglevezetés? Hát tudományosan ehhez még nem fogtam hozzá. Ha túl vagyunk a krízisen (pl elaludt végre), akkor meg is nyugszom. Egyébként meg addig lehiggadok, amíg apának átadom a babát. Napközben ez ugye nincs, úgyhogy önkontroll... vagy sírunk együtt :)

2009. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ezt a kérdést mintha én írtam volna. nálunk dettó ez a helyzet
2009. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A segítség az ugye általában apuka, persze nem egész nap, mikor nem dolgozik, vagy délelőtt, vagy délután van itton(két műszakos), vagy anyu.Érdekes, mert amint elalszik, én is megnyugszom.Csak az altatás előtt van "gyomoridegem".:0)(
2009. nov. 13. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!