Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek azt amikor...

Hogy kezelitek azt amikor elszakad a cérna?

Figyelt kérdés
Egyre többször fordul elő, hogy nem tudok nyugodt maradni, amikor éjszaka már 77-szer felkelünk. Olyankor van hogy csúnyán szólok. Másnap meg persze lelkiismeret furdalásom van. Hogy küzdjem le a mérgemet? 8 hónapos és ez megy már születése óta. Úgy érzem hogy rossz anya vagyok.
2009. nov. 25. 08:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

szia!


NEM vagy rossz anya!! Nem vagyunk tökéletes, szuper anyák. Napközben is megvan a dolgod, nem biztos, hogy ráérsz pihenni, akkor meg este aludnál-ha hagyna a kicsi. Csak abba gondolj bele, hogy neki valami sürgős problémája van, ami miatt "zargat Téged". Anyahiány, rosszat álmodott, tele a pocija... Az enyém ma hajnalba sehogy se kart elaludni, pedig szokott. Aludtam volna , de "nyafogott". Néztem, néztem először, semmi baja. nyafogott tovább. Na, már mondom én most átpelenkázom, lehet hogy pisis. Hát, gyakorlott anyai szemem mit lát? Kakit .) Mindig észreveszem, most meg "bealudtam". Tisztába tettem, kapott egy kis teát, aztán alszik azóta. Biztos van valami oka, ezzel csak azt akartam példálni, hogy türelem rózsát terem :) /vagy kakit :))/

2009. nov. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%
De mért kell mindig fölkelni? Hozzá kell szoktatni, hogy az éjszaka alvásra való. Ebben a korban már át kell aludnia az éjszakát. Hagyd sírni, majd elalszik. És gyorsan leszokik az éjszakázásról. Így sose tanulja meg, hogy az éjszaka alvásra való.
2009. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
lehet hogy egyébként igaza van a 2. nak. A babóm már kb. 4 hónapos kora óta "tudja" hogy nappal fent vagyunk, éjszaka meg alszunk.(1-2 eset kivételével) Nem tudom, hogy tudtam "belenevelni", ez ösztönös. Egyrészt mondtam is neki, hogy nappal fent van anyu , apu , kicsi baba, este meg álmos mindenki és alszik. Azt mondják a babák nem értik még a dolgokat,de szerintem ez tudatalatt valahol tárolódik náluk. Ha hajnalban felkelünk, 5-6 körül, és megetetem, odateszem utána apa mellé egy kicsit és mondom neki, hogy "nézd, apa még alszik, még mi is alszunk". Nem kell 10 perc és már szuszog a kiságyban...Erről is lehetne "elmélkedni",hoy hogy is van ez? :)
2009. nov. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Én van úgy, hogy kiabálok, amit ő kinevet,és ilyenkor én is elmosolygom magam.Egyszer a pelenkát is mellé dobtam,na azt nagyon szégyenlem, azóta is bűntudatom van, de elszakadt a cérna.
2009. nov. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

"De mért kell mindig fölkelni? Hozzá kell szoktatni, hogy az éjszaka alvásra való"


Ha mondjuk van egy iskolás gyereked és neki aludnia kell, hogy ne legyen egész nap fáradt, akkor is hagyjam sírni éjjel?

Az enyém 8,5 hónapos és sokszor felkel éjszaka.

Könnyű annak, akinek átalussza az éjszakát.

2009. nov. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A sírni hagyós módszer kilőve, mert van hogy fulladozik úgy ordít. Nincs bekakilva nem jön a foga. Semmi. Már nagyon elegem van. Az éjszaka is felébredt éjfélkor és amikor visszaaludt beleraktam az ágyába. Amint kiságyat ért a segge, rögtön felébredt. Ez volt kb. 3-szor 1 óra hossza alatt. De volt sokkal durvább is. Éjjel 1-től reggel negyed 6-ig nem aludt el. A védőnő szerint valami lelki oka van hogy nem alszik rendesen. Pl. hogy velem vagy a férjemmel történt valami gyerekkorban ami rá vetül ki. Hát én ezt nem hiszem el.
2009. nov. 25. 09:19
 7/26 anonim ***** válasza:
akkor az lehet, hogy a Te türelmetlenségedet látja. Vag yhiszed vagy nem, de látja a kicsi az aurádat és tudja értelmezni. Tudja , hogy mikor vagy boldog, mikor vagy mérges...és erre válaszol. Ha tegyük fel, egy éjjel már negyedszerre kelsz fel hozzá, és tiszta pipa vagy (amit jól lát) + ezt hanggal is megerősíted neki, akkor ő ezt veszi át , és így reagál rá. Próbáld ki azt, hogy a 4. felkelésnél is nyugodt próbálsz maradni, az 5., 6.nál is, bármikor. Szerintem egy idő után tuti megnyugszik. Lehet 1-2 hét strapa, de megérné...
2009. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

szia!

tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, de próbld meg adni neki a sedatif pc-t, nlunk az segített, pont 8 hónapos korig volt ugyanez a 77szer ébredés.nlam rengetegszer elszakadt a cérna, volt, hogy az ajtót is bevgtam, persze nem a babára. meg a férjemmel is kiabáltam :) ez van. utna én is megbántam .

amúgy foga van már?

2009. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Foga nincs még. A Sedatif Pc-t lehet neki adni? A gyógyszertáros azt mondta hogy nem.
2009. nov. 25. 09:34
 10/26 anonim ***** válasza:

nálunk akkor lett jobb, amikor az első 2 foga kijött (előző vagyok)+ elkezdtem a sedítifot.

nem értem, miért mondja a gygyszerész...én valami orvos válaszol fórumon olvastam egy gyerekorvos válaszát, hogy ajánlja, kifejezetten gyakori ébredésekre. 4 hónapig adtam neki.

2009. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!