Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg felelőtlen vagyok?

Tényleg felelőtlen vagyok?

Figyelt kérdés
Nemrég beszélgettem egy ismerős anyukával. Nagy örömmel mondom, hogy a babám eszik már almát, sárgarépát. Kérdezi erre, hogy pl. milyen sárgarépát? Mondom neki, szép , boltit. Na, kiokított erre, hogy igazán tudhatnám hogy a babának csakis bio-sárgarépát szabad adni és felelőtlen , buta vagyok, hogy csak úgy simát adok neki. Ti ezt tudtátok? Ilyent is adtok?
2009. nov. 5. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
ez hülye, ne foglalkzz vele. persze nem mindegy mit adsz neki, de nem attól lesz egészséges hogy csak biot eszik
2009. nov. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
ohhh kritizàlni mindenki tud.Én sem adok bio répàt,csak sima boltit.Ne aggodj,jol csinàlod.
2009. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze..biot. Ha nem nagy bevásárlóközpontban veszed, és nem primőr dolgokat, akkor semmi baj. Nem tudom, hogy a barátnőd mennyire biztos abban, hogy amit ő "bio" répának gondol, hogyan volt termesztve. Mondjuk én szerencsés helyzetben vagyok, mert nagy kertünk van, megterem, amire itthon szükség van. A sárgarépával annyi baj lehet, hogy magas lehet a nitrát tartalma. DE ezt kívülről senki sem fogja megállapítani. Persze, biztosabb, ha azokat a dolgokat, amit a babának főzöl inkább piacról, őstermelőtől szerzed be. Tőle el tudod kérni a permetezési naplót is (ha érdekel). Náluk mindig friss árut kapsz és nincs az árban a kereskedő árrése...
2009. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy idiota, ne is foglalkozz vele. Te meg nem vagy felelotlen.
2009. nov. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is hülye kissé már bocsi. Adja ő a biot, horribilis áron /kitudja mennyire bio/, a mi gyerekeink is egészségesek lesznek a bolti után is. ááááá teljesen kiakadok ettől a bio nem bio- buta nem buta dologtól...
2009. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Annyi hülye van!
2009. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbálj piacon mamiktól vásárolni, az tuti nem gén kezelt, de bevásárlóközpontban is a magyart válaszd, ha tudod mindenből. Almából most tankolj be, ha tudsz, mert most van szezonja, a céklának is, sütőtöknek, ha van garázsotok, szuterénetek, ott sokáig eláll.

Az ismerősöd meg egy hülye, ne foglalkozz vele, mindenhol van egy ilyen okostojás. :)

2009. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Én a tescoban szoktam vásárolni. A répát is. Akkor engem ismerősöd felakasztana?

Áhhh

Ne foglakozz ilyen hülyékkel.

2009. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!Valószinűleg azért mondta,mert a répa ha nitrátos árthat a csecsemöknek./sajnos én halálesetről is tudok-nővérem ismeröse/

Nekem a védönő is felhivta a figyelmemet,hogy csak tuti helyről,vagy bioboltból.Én semmi mást nem veszek onnan,csak a répát.Egy időben ennek elég nagy viszhangja volt.Szóval nem hülye aki mondta,de én se tudtam volna,ha nem hallom.HA tudod keres biztos helyet!

2009. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Miért jó a biorépa?

A sárgarépa képes a nitrogéntartalmú műtrágyákból származó nitrát, illetve a növényvédő szerek mérgező vegyületeinek felhalmozására. A szermaradványok mennyisége természetesen a műtrágyák és vegyszerek használatának módjától függ, és egy felnőtt embernek nem okoz gondot (ráadásul a répafogyasztás jó hatása mellett egyenesen eltörpül a veszély), a legyengült szervezetű betegek és csecsemők étrendjével azonban érdemes elővigyázatosnak lenni: nekik sokkal biztonságosabb a műtrágyát és növényvédő szereket nem alkalmazó biogazdaságokban termett biorépát adni."

2009. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!