Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák szerintetek is felelőt...

Anyukák szerintetek is felelőtlen vagyok? Többi lenn

Figyelt kérdés

Most 2hónapos a kisfiam, tegnap előtt picit köhögött, meg tele volt az orra, amit napi 3-4szer kellett neki kiszívni.Hőemelkedése egyáltalán nem volt!

Anyum szerint rögtön orvost kellett volna hívni, aztán gyógyszert íratni neki.

Én viszont nem vagyok ilyen gyógyszerre tömős fajta, ezért nem hívtam orvost, kiszívtam az orrát naponta többször is, valamint mértem nincs-e láza, a köhögése tegnapra teljesen elmúlt.

Közöltem hogy nem hívok orvost és nem fogom a gyereket gyógyszerrel tömni csak ha beteg lesz, egy pici megfázás miatt nem, valamint a doki kb 10perc alatt itt van ha hívom (vidéken lakunk ismerem a dokit)!

Azóta folyamatosan azt hallgatom hogy milyen szar tudatlan anya vagyok, meg játszom a gyerekem egészségével.

Mért nem lehet elfogadni hogy van aki nem ad minden szarra gyógyszert a gyereknek, csak ha arra tényleg szükség van?!


2011. febr. 27. 21:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
teljesen igazad van!!!!!
2011. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok az a rögtön orvoshoz menős és gyógyszer tömős fajta, igazad van. Ha magas láza lett volna, biztosan elviszed orvoshoz.
2011. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

szia!


Nagy tanulság az életemben: az anyai ösztön nem hiába anyai ösztön! :)

Egyébként ha nem lázas, én sem tömöm mindenféle kúppal a gyerkőcöm, sőt 39 fokos lázig sem.

Anyud túlparázó, de az sem jó! Nekem anyósom ilyen, enyhébb időben is 8 rétegbe öltöztetné. Valamelyik nap engedtem neki. Olyan vizes volt a gyerek háta, hogy ruhát kellett cserélni, teljesen beizzadt....:S

Szóval ha érezel valamit, tudsz valamit , és felméred, hogy az káros hatással nincs a gyerekre,- akkor csakis magadra hallgass!!

2011. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon jól tetted, hogy nem hívtál orvost.

1. az anyák nagy része ösztönösen tudja, mikor van baj és mikor nincs. ezt Anyukádnak is tudnia kéne.

2. nem szép dolog Tőle, hogy ilyeneket mond Neked, ne is hallgass rá.

egy kis tanács:

nekünk amikor ilyen volt STERIMAR orrspray-t használtunk, ez tengervíz kivonatos és segít, hogy ne száradjon ki a Babád orra.

ilyen esetekben szerintem se kell orvos.

én ha bizonytalan vagyok, a védőnőnkkel beszélek és kérek tanácsot.

szerintem orvos előtt nyugodtan kérd ki a tanácsát.

Anyukádnak meg mond meg, hogy úgy neveled a gyereked, ahogy neked tetszik, fogadja el.

jó már az elején tisztázni az ilyen dolgokat, mert később csak mindenbe bele fog szólni.

jobbulást a Picinek.

2011. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy felelőtlen.Egy kis náthára nem kell gyógyszer.Lényeg,hogy tiszta legyen az orra,szívjad ahányszor kell,és csöpögtess só oldatot.a magasabb páratartalom is jót tesz ilyenkor.Köhöghet a túl száraz levegő miatt .
2011. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Normális orvos nem ad gyógyszert ha nem kell, de még akkor is eldöntheted hogy beadod-e neki.

Viszont ami elönye van hogy meghallgatja a tüdöt hogy onnan jön-e a köhögés, ha nem akkor nem adnak neki semmit.


Nekem a 3hósom újév reggelére kezdett el köhögni és beteg lenni. mivel köhögött elvittük az ügyeletre, ahol SEMMIT nem adtak, a doki arra kért folyamatosan tisztítsuk az órrát, de más nem kell neki. a lényeg hogy a tiszta légutak kellenek a szopáshoz. majd mikor 4 nap múlva sem múlt el, elvíttük az orvoshoz, aki csak köptetöt írt fel, mert akkor már azért régóta köhögött. azt mondta ha nem javul kell csak antibiotikum, de a végén nem kellett.


a köhögés nem tréfa dolog föleg pár hónaposan.


nem vagy felelötlen mindenki maga dönti el hogy csinálja.


én sem szeretek gyógyszert adni neki, de attól hogy orvoshoz viszem nem kell neki egyböl gyógyszert adni. mivel a sógorom gyerekorvos fertözö osztályon, kikérem a véleményét (500 km-re tölünk), de ö is azt mondja hogy ennyi idös babáknál a köhögés nem játék.


pár napja köhécselt kicsit, semmi más baja nem volt. nem vittem el orvoshoz mert napi 5-6 alkalommal köhögött, és érezhetöen torokból jön, de ha ez rendszeres lenne vagy is délelött és délután is egyre gyakoribb akkor vinném rögtön.


meghallgatni a tüdödt nem ugyan az hogy gyógyszerrel tömni. és ha fel is írja a doki te eldöntheted mit adsz be neki.


2 hós babának az immunrendszere még szinte semmi.


de ezen ne egyed magadat, meggyógyult és az a lényeg. én azért azt tanácsolom hogy köhögés és lázzal menj el orvoshoz.

2011. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Neked van igazad. A mai anyukák a legkisebb baj esetén tömik gyógyszerrel vagy más készítményekkel a babáikat. A mi gyerekorvosunk maga is 3 gyerekes anyuka. Nem ír fel gyógyszert amikor jön egy kisbaba foga,vagy fáj a hasa,vagy ha csak kicsit lázas. Inkább tanácsot ad,hogy egyszerű módszerrel hogyan lehet segíteni a babán.

Neki van igaza. 50-60 évvel ezelőtt csak akkor kapott egy gyerek gyógyszert,ha nagyon beteg volt.

Mielőtt valaki gyógyszert ad a gyereknek,gondolhatna arra,hogy minden gyógyszernek van mellékhatása. Az pedig lehet,hogy többet árt,mint amennyit a gyógyszer használ.

2011. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Jó tudni hogy más is így gondolkodik
2011. febr. 27. 21:45
 9/20 anonim ***** válasza:
itt e y hozzászólónak abban igaza van, hogy azért kicsi még, és a köhögés nem játék,- de gondolom ha nagyon köhögött volna, azért a vészvillogó beindul :)
2011. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
én anyukám is már pici hőemelkedéskor kúpozná!!!
2011. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!