Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák szerintetek is felelőt...

Anyukák szerintetek is felelőtlen vagyok? Többi lenn

Figyelt kérdés

Most 2hónapos a kisfiam, tegnap előtt picit köhögött, meg tele volt az orra, amit napi 3-4szer kellett neki kiszívni.Hőemelkedése egyáltalán nem volt!

Anyum szerint rögtön orvost kellett volna hívni, aztán gyógyszert íratni neki.

Én viszont nem vagyok ilyen gyógyszerre tömős fajta, ezért nem hívtam orvost, kiszívtam az orrát naponta többször is, valamint mértem nincs-e láza, a köhögése tegnapra teljesen elmúlt.

Közöltem hogy nem hívok orvost és nem fogom a gyereket gyógyszerrel tömni csak ha beteg lesz, egy pici megfázás miatt nem, valamint a doki kb 10perc alatt itt van ha hívom (vidéken lakunk ismerem a dokit)!

Azóta folyamatosan azt hallgatom hogy milyen szar tudatlan anya vagyok, meg játszom a gyerekem egészségével.

Mért nem lehet elfogadni hogy van aki nem ad minden szarra gyógyszert a gyereknek, csak ha arra tényleg szükség van?!


2011. febr. 27. 21:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól csinálod. Én sem vittem dokihoz mikor náthás volt 4 hónaposan.(most 6,5 hónapos) De a dokival beszéltem a magam megnyugtatására.

Ő is csak azt mondta amit amúgy is csináltam. Orrszívás sokszor napközben. Sőt néhány hete torok gyulladása is volt hőemelkedéssel és 2 napos lázzal, akkor már kapott este kúpot. 2 nap után mentem csak a dokihoz, mert elöször fogzásra gondoltam.A doki írt gyógyszert, de azt mondta várjak még egy napot, ha lemegy a láz ne adjam neki.

Lement a láz, még hőemelkedése sem volt.

Ha a köhögése elmúlt a babádnak akkor nincs gond.

2011. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szia,az én babám is szintén 2 hónaposan volt náthás, és kisebb köhögése, én sem hívtam orvost, na meg szívtam az orrát ahogy csak lehetett! De amúgy is mondtak nekem, h. ilyen pici babáknak még nem is jó, meg nincs is semmilyen gyógyszer ami elmulasztja!

A másik meg az, hogy ez ahogy jött, úgy el is múlik, ha törődsz vele! És nagyon jól döntöttél! Anyukádra meg ne hallgass, ha ennyire kötekedik, hanem a szívedre!

2011. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

sztem is jól tetted!

a tanulság: legközelebb sumákold el anyud előtt. :D


egyébként ln is azt látom anyumon, hogy ha sírt a lányom, mert torokgyuszija volt, anyám totál pánikban volt, és hirtelen azt sem tudta, mit csináljon, kimondottan idegesített az az arcára írt pánik, félelem. És anno ő nem volt ilyen, csak az unoka miatt aggódik :)


tehát anyudat is megértem, de ne mondjon ilyet, hogy sz. anya vagy! sőt, a babának nem is kell rögtön gyógyszert adni!


JÓ anya vagy !! :)

2011. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nézd én anyukádnak adok igazat abban, hogy hívhattad volna az orvost, aki nyilván nem fog minden sz@rra orvosságot adni (egyáltalán honnan vetted, ez így megy, kihívom az orvost ő meg gyógyszert ír minden sz@rra?)Nagy valószínűséggel nem írt volna semmit, ennyit javasolt volna, amit tettél.

Viszont ha rosszabbra fordult volna a baba állapota (mert ez úgy tűnik nem volt komoly, de alakulhatott volna másképp is, akkor viszont teljes mértékben igaza lenne anyukádnak, tudatlan anya vagy, aki játszik a babája egészségével.

Én elviszem a gyerekeimet az orvoshoz, hallgassa meg, többnyire azt mondja semmi, tiszta a tüdeje, semmi komoly. És két hónaposnak hőemelkedésre is adnék kúpot és elvinném orvoshoz, minden sz@rral. Amíg kicsi volt, minden héten vittem, mert sajnos veleszületetten gyenge az immunrendszere és folyamatosan légúti megbetegedése volt, az orvos minden héten meghallgatta és mondta semmi. De volt olyan is, hogy antibiotikumot kapott, mert súlyosabb betegség volt. Én mivel nem orvos vagyok ezt nem tudom megállapítani.

2011. febr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Azaz igazság,hogy ebben anyudnak adok igazat,hogy orvos kellett volna,nekem 2hetes volt a babám amikor felső légúti gyulladása lett,és a doktornő csak calciumot és C vitamint írt fel,amit a teájába kellett belekeverni. Lehet,hogy te egy sima megfázásnak gondoltad, de ő picike 2hónapos az immunrendszere 0 és ez valóban a te felelőtlenséged.
2011. febr. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Anyósom szerint azért kötöttünk ki a Heim Pál-ban arcüreggyulladás gyanújával!,mert a gyerekorvos,akit választottam az övék helyett nem adott időben antibiotikumot. Holott az igazság az,hogy akkor nálunk lakásátalakítás volt,minden nap ő vigyázott a lányomra,a legnagyobb hidegben végigmotoroztatta az utcán hozzájuk és vissza úgy,hogy nagyon meg volt fázva és egész nap nem szívta az orrát orrszívóval,mert gyerekkínzásnak tartja. Minket meg úgy engedtek haza másnap a kórházból,hogy 1 hétig ne menjünk a hideg levegőre,mert nem tesz jót az arcüregének. És akkor persze már kapta az Augmentint ezerrel,de elkerülhető lett volna! Csak szívni kellett volna az orrát(amit minden védőnő és gyerekorvos hangoztat) és nem megfagyasztani. És ilyenkor majd szét vet a düh,hogy hagyhattam,aztán persze én voltam a hibás!
2011. febr. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményét.

Megnyugtató hogy a többség is hasonlóan gondolkodik, persze van aki nem, azóta a babának semmi baja nincs.

És onnan veszem hogy mindenre gyógyszert ír, mert tapasztaltam:):)

Legkisebb köhögésre, pici hőemelkedésre, keresztlányomnak mindenre felírta a fél patikát

2011. febr. 28. 09:04
 18/20 anonim ***** válasza:

hát jó most szerencséd volt, megúsztátok ennyivel. De influenzában sem halt volna meg senkisem, ha időben orvoshoz fordultak volna és megkapták volna a fél patikát.

Nyilván ők is semmiségnek gondolták, úgyhogy azért óvatosan,mert például nálunk épp múlt héten történt, hogy felébredt a kisfiam és mondta fáj a pocakom és olyan bágyadt volt, de egész nap tett vett, csak rosszkedvű volt meg kicsit étvágytalan. Egyébként evett-ivott, semmi egyéb tünete nem volt, csak néha mondogatta fáj a pocakja, de ez sem tűnt komolynak és szontyi volt, elvittem orvoshoz és kiderült teljesen ki van száradva és már alig tudtak neki vénát szúrni, vért venni egyáltalán nem tudtak és ő nem csecsemő, hanem 5 éves.

Úgyhogy a semmiségből is lehet igen nagy baj. Nagyon észnél kell lenni. Persze fontos az anyai ösztön, de engem már nemegyszer vezetett félre és sajnos mindig komoly, súlyos betegségek jelentkeztek semmiségnek tűnő tünetekkel. És egy napot vacilláltam ezzel zargasam e az orvost.

2011. febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igazad van, a mi dokink mindenre antibiotikumot ír, ami aztán még nagyobb galibát okoz.

Ha ápolod és szereted a babádat akkor az elég egy náthánál, nem kell teletömni minden szar gyógyszerrel.

Nyilván ha komolyabbra fordul te is elviszed az dokihoz.

2011. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én már válaszoltam a kérdésedre, csak 1-2 hozzászólásra reagálnék!

Nekünk is mindenre antibiotikumot ír fel az orvosunk, pedig meghallgatta és nem hallott semmit, akkor minek azt ír fel, ja és semmit sem használt. Se nála és se nálam.

De az a baj, hogy, ha már antibiotikumot ír ki a doki, akkor azt egy anyukával sem közlik (persze tisztelet a kivételnek), hogy szedjen a baba pl. protexint, hogy helyreálljon a bélflórája.....azzal nem foglalkoznak!

A másik a influenza, akik ebben meghalnak/meghaltak, javarészt annak gyenge az immunrendszere, öreg vagy más betegsége is van emellett. Nyilván itt is van kivétel.

A másik dolog a rendelőben, sokkal több betegséget lehet összeszedni, míg várakozik az ember, persze otthona is lehet hívni az orvost.

A lényeg, hogy nem vagy felelőtlen, ha magas láza lett volna, és több napja köhög, úgyis elviszed orvoshoz.

Jobbulást a picinek és minden jót!

2011. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!