Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlen any vagyok, ha...

Felelőtlen any vagyok, ha engedem, hogy a gyerekem koszos legyen?

Figyelt kérdés
Én kertvárosban nőttem fel,mindig az udvaron meg az utcán játszottunk.Ilyen életet szerettem volna a babámnak is,viszont panelban lakunk.1 éves,most indult el,folyton lent vagyunk mert idebent nem lehet lekötni.Összeszedi a kavicsokat,faleveleket,stb (szemetet nem,azt nem engedem).Leül kb méterenként,összeszedi ami neki érdekes,feláll és megyünk tovább.Mindig tiszta kosz,úgy néz ki mint egy kismalac.Engem őszintén szólva nem zavar,van víz,majd megmossuk.Van ruhánk is bőven (turisok,így nem sajnálom,ha baja lesz és mindig van váltás).Van nálam törlőkendő,ha kaja van,megtörlöm a kezét.Az anyukák meg húzzák a szájukat ha meglátnak és kapom a "ki tudja,mit szed össze", "fúj,ne nyúlj hozzá,kakás" stb megjegyzéseket.Tök hülyének néznek és kezdem magam annak is érezni.Felelőtlen vagyok?
2010. aug. 30. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
jaj, dehogy vagy felelotlen. ha odafigyelsz ra hogy nem szedje ossze a szemeteket, meg hogy ne nagyon tegye a szajaba a dolgokat, akkor nincs emmi gond. ki nem szarja le a sok sznob anyukat
2010. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem gond egészen addig, amíg figyelsz arra, hogy ne a Hugyos Józsi bácsi kocsma előtt hagyott pisájából szedje fel a köveket és a faleveleket és addig, amíg be van oltva az a gyerek.
2010. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A kötelező oltásokra gondolsz?

Hát épp ez az.Nem tudhatom,ki és mikor pisilte le a köveket.El sem tudom képzelni,hogy valaki ide pisiljen,de sosem tudhatom.Itt nincs a közelben kocsma.

2010. aug. 30. 19:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy felelőtlen.én is mindent megengedek szinte a fiamnak.szintén 1 éves és most kezdett el menni.máshogy nem ismeri meg a dolgokat.nem tanulja meg hogy mit szabad mit nem.attól gyerek a gyerek.anyu is szokta mondani,hogy had csinálja,most ismerkedik a világgal.a szüleimnél van homokozó.volt hogy hasra vágta magát és nekiállt annak hogy megeszi a homokot.persze nem engedtem neki,de máshogy hogy tanulná meg hogy mi micsoda ha egyből nemet mondunk neki.jó persze én sem engedek meg neki mindent,sokszor olyan mint egy kismalac,de nálunk is van mindig törlőkendő,ha kellene.szerintem ne foglalkozz más anyukákkal,hogy mit mondanak.ha te ugy érzed hogy ez jó akkor nyugodtan engedd.
2010. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 -Pimpike- ***** válasza:
100%

Az enyém is mindent összeszed, falevél toboz bot stb.

Az én fiam már 6 éves de még mindig mindent gyűjt, minnél több bacival találkozik annál egészségesebb lesz erősödik az immunrendszere, kb 1,5 éve nem volt beteg még nátha se pedig oviba jár!

2010. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy felelőtlen, de tényleg figyelj oda hol engeded csúszni mászni a gyerkőcöt! Könnyebb lenne tényleg saját udvar, mert ott azért tudod mi hogyan került oda amit a gyerek megfog.

Én mondjuk a sznob anyukák közé tartozom, de sosem szóltam meg senkit ilyenért! Sőt néha még irigykedem is hogy ilyen bátrak, de sajnos én nem merem így szabadon engedni a gyerekem... :S Bár még csak 7 hónapos lesz.

2010. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha alapvetően odafigyelsz, hogy a szájába ne tegye a dolgokat, meg ne szedje a szemetet, addig semmi gáz. Szájhúzogató anyukák meg majd rohangáljanak a gyerekükkel fűhöz-fához, mert állandóan beteg lesz, mivel nulla immunrendszere lesz a gyereknek, meg mindentől allergiás kiütéseket kap...

Persze, fontos a higiénia, de azért ne rakjuk már steril üvegbúra alá a gyereket, mert nem kiállítási tárgy! Én is vidéken nőttem fel, reggeltől estig kint játszottunk az udvaron meg túrtuk a sarat, mégis makkegészségesek voltunk mindig a húgommal, az én gyerekem is szabadon mozoghat, nem érdekel, ha belefekszik a homokozóba a játszin, meg szedi a kavicsot (szórni nem engedem a homokot, meg megenni), ha hazaérünk, lezuhanyozom és kész!

2010. aug. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Ó ez a sok nem,DE.

Szerintem nem akkor biztosítod a gyerekednek a legfelhőtlenpszichológushozebb gyerekkort, ha mindig arra kell figyelnie, hogy jajj nehogy összekoszolja magát.

Az én kislányom is egész nap kúszik, mászik az udvaron, mindent felvesz, megnéz , elvégre így tanul ismerkedik.

Én falun nőttem fel ugyanígy, élek és virulok.

Sz@ard le az ilyeneket, pár év múlva vihetik szegény gyereket

2010. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is örökké kismalac és én is csak rötyögök a fujjogó anyukákon mikor jönnek, hogy a ruhájába kente a homokot a lányom. Na, és?! Ha engem nem zavar, őket miért?

Ma pl. apró fehér kiscsigát majszolt, de pfújogva köpte ki a szétrágcsált házat, meg a csigabelsőséget... Igen, ilyen is előfordul nálunk, meg volt rengeteg homokevés 16 hónapos koráig. Én attól is kivagyok mikor üvöltöznek az anyukák, hogy ide ne menj, oda ne menj mert koszos lesz a ruhád. Teszveszen 200-300 (!!!) ft-ért veszek felsőket, pont nem érdekel, ha összekoszolja. Emiatt nem fogom megfosztani élményektől. Ha meg esős idő van akkor gumicsizma és lehet menni ugrálni a pocsoláykba :DD

2010. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
23 hós fiam van és engem sem izgat, ha koszos...őt viszont annál inkább:) ha koszos lett a keze jön, hogy mossam le:) a ruhája nem zavarja, ha pecsétes lett pl kaja közben, igy engem sem. Nem fogok ezért hazaszaladni és átöltöztetni. Itt a játszótéren mezitláb futkosnak a kicsik a kavicsban, teljesen fehér a lábuk:) a fiam nem veszi le a cipőjét...igy a cipője mocskos, sebaj! Szóval itt minden babus kismalac, igy én még nem kaptam rosszalló pillantást:) amúgy ügyes a picid, had szedegessen, szépen játszik, kis kreatív, nyitott és érdeklődő gézengúz lehet!
2010. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!