Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlen any vagyok, ha...

Felelőtlen any vagyok, ha engedem, hogy a gyerekem koszos legyen?

Figyelt kérdés
Én kertvárosban nőttem fel,mindig az udvaron meg az utcán játszottunk.Ilyen életet szerettem volna a babámnak is,viszont panelban lakunk.1 éves,most indult el,folyton lent vagyunk mert idebent nem lehet lekötni.Összeszedi a kavicsokat,faleveleket,stb (szemetet nem,azt nem engedem).Leül kb méterenként,összeszedi ami neki érdekes,feláll és megyünk tovább.Mindig tiszta kosz,úgy néz ki mint egy kismalac.Engem őszintén szólva nem zavar,van víz,majd megmossuk.Van ruhánk is bőven (turisok,így nem sajnálom,ha baja lesz és mindig van váltás).Van nálam törlőkendő,ha kaja van,megtörlöm a kezét.Az anyukák meg húzzák a szájukat ha meglátnak és kapom a "ki tudja,mit szed össze", "fúj,ne nyúlj hozzá,kakás" stb megjegyzéseket.Tök hülyének néznek és kezdem magam annak is érezni.Felelőtlen vagyok?
2010. aug. 30. 19:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem. Nálunk hasonló a helyzet (én kertesház, gyerekem már panel). Egyfolytában azon filózom, hogy hogyan "ehetne" a gyerekem több koszt, mert kint nem gyűjtöget. A múltkor a kopnyhában elkezdte nyalogatni a krumplikat, mire anyósom őrültem kikapta a kezéből, hogy piszkos, nem szabad. Legszívesebben beszóltam volna neki, de visszafogtam magam. A férjenmet bura alatt nevelte, látszik is az immunrendszereén.... Szóval továbbra sem fogom kikapni a kezéből a krumplit(sem) :) Szerintem lehet mérlegelni, hogy mi a veszélyes és mi nem! :)

Sznob anyukák meg ne érdekeljenek, sőt , én kirögöm őket magamban :)

2010. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az elgépelésekért, rssz a billentyűzet, előző voltam
2010. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem vagy felelőtlen!

Mi is így élünk csak mi kertes házban vidéken, minden nap homokozik (1 cm homok van a fürdőkád alján fürdetéskor) aztán kezet mos, imád pancsolni, füvet szed a pipinek, botot keres....

Ne foglalkozz a nyafka anyukákkal, majd sír a szájuk, ha a gyerekük állandóan beteg lesz és allergiás, a tied meg makk egészséges. 19 hónapos kisfiú anyukája

2010. aug. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

szerintem nem felelőtlen vagy,hanem normális. így az immunrendszere is jobb lesz. én még mondjuk csak 14 vagyok,de sokkal jobb volt így felnőnöm,mintha barbikkal ültem volna bennt egész nap.(nekem is volt)vannak ismerőseim akik szobában nőttek fel,mindig tisztaságban.. hát mai napig elég furák. a későbbiekben is előny lesz neki,hogy ha meg kell valamit csinálnia nem finnyáskodik,hogy piszkos.


a többi anyukának a reakciójára válaszolva: amikor takarítanak és minden vegyszeres az se jobb. ismerek olyan embert aki tyúkkakit evett kicsinek,és felnőtt,épp és egésséges:)(ne értsd félre,ezzel nem arra bíztatlak hogy ezt egye:O)


Kellemes babázást,és ne legyen lelkiismeret furrdalásod!:)

2010. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!