Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hálózsáknak ugyanolyan...

A hálózsáknak ugyanolyan vastagságúnak kell lenni, mint a takarónak?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen hálózsákot vegyek a fiamnak, mennyire legyen vastag a 21 fokos lakásban. Van neki nyári takaró, meg téli, meg a kettő között, ...

Hálózsákot ezekhez viszonyítva válasszak?


2009. nov. 4. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak kettő vékonyabb és egy vastagabb van. Az előzőket itthon használjuk,egy hosszúujjú rugival, a vastagot pedig a mamáéknál mert ott hűvösebb van éjjel. Azt is vedd figyelembe, hogy mit akarsz alá adni, mit szokott pizsamaként használni. Ha vékony a zsák, adhatsz alá rövidujjú bodyt és arra a rugit, de szerintem elég nektek is csak a rugi. Nem fog fázni. Nekik a legjobb hőmérséklet alváshoz a 20-21fok.
2009. nov. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ha megtapintom, akkor vékonyabb, mint a takarója. Nem baj? A takarós megoldással tudom, hogy hány fokban milyen vastagságságú kell és mit adjak alá, de a hálózsákok vékonyabbnak tünnek.

Tehát oké, hogy vastag, vékony, de a takaróhoz képest milyennek kell lenni?

2009. nov. 8. 22:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kell neki nagyon meleg mert akkor azért nem tud aludni nem tudom menyi idös a kisfiad de ham még nem töltöte be a 6 honapt vigyáz a tulöltöztetése mert a bölcsöhalál egyik oka a tülöltöztetés nekünk höfok szabályzos a konvektorunk én estére teljesen leveszem örlángra és egy hoszuju kombiba zokniba és nadrágba alszik és egy ki plédel takaom be a melkasáig és egész éjel alszik nem fázik!!
2009. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1 éves a babám, de folyton lerúgja magáról a takarót mostanában. Sajnos sosem használtam hálózsákot, már úgy érzem túlbonyolítom ezt a kérdést.
2009. nov. 8. 23:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hello az enyem is lerugja magarol a takarot. Nalnuk azt mondtak h biztos melege van, mondjuk errol nem vagyok meggyozodve hisz en is takaroval alszom de parom meg nem es o erre fogja. en telen a futest 20 fokra allitottam ejjel es egy vastagabb halozsakot adtam ra, hosszu ujju bodyval, tehat rugit nem adtam raja, es teljesen jol aludt nem fazott es nem is volt melege sem. ja es nem takartam be. Ugy ahogy az elottem iro irta a bolcsohalal egyik okozoja a tuloltoztetes, mert meg a baba nem tudja mondani h melege van csak nyugtalanul alszik es max lerugja a takarot magarol.
2009. nov. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám kezdetektől kezdve hálózsákot használ,szerintem pont ilyen esetre való,hogyha lerúgja a takarót. Mi úgy csináljuk nyáron vékony hálózsák és ő rövidujju badyba van, télen pedig paplanos hálózsák és hosszú ujjú body, ha kint nagyon hideg van egy kis vékony plédet szoktam még ráteríteni.De amugy reggel amikor kiveszem, szó szerint füstöl ki a meleg a hálózsákból.
2009. nov. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy altatom a kislányom (3 hónapos), hogy adok rá egy vékony - mondhatni nyári - hálózsákot (mivel a takarókat lemozogta magáról, pedig csak kb. 18-19 fok van nálunk éjjel). Ja, igen, és hason alszik. A vékony hálózsákra pedig teszek még általában egy vékonyabb és egy kicsit vastagabb kis takarót. Így már nem tudja lemozogni magáról a takarókat.


Persze néha este 3-szor is megnézem, hogy nincs-e melege, vagy épp nem fázik-e. De nekünk ez a megoldás most nagyon bejött.

2009. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Én vékony hálózsákot adok, alá csak body - és úgy a takaró. Így nem rúgta le, de nem több ruha, mintha pizsamában lenne.(11 hónapos)
2009. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. nov. 15. 00:08

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!