Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Milyen játékok,...

Anyukák! Milyen játékok, tevékenységek kötötték le a babátokat? Tudtok ajánlani valami jó játszószőnyeget?

Figyelt kérdés
Jelenleg négy hónapos a kicsi, és picit nehezen tudom napközben lekötni őt. Nektek ebben a korban (vagy akár később is) mik voltak azok a játékok, tevékenységek amelyek a legjobban lekötötték a babát? Tudtok e olyan hasznos játékokat, termékeket ilyen szempontból, amelyeket érdemes megvenni? Valamint még egy kérdés: szerintetek megéri venni drágább játszószőnyeget neki vagy jó ez az olcsó, amink van? Kb. a legolcsóbb 5000 Ft-os Infantino játszószőnyegünk van. Gondoltam arra hogy veszek neki drágábbat, mert ugye határ a csillagos ég, akár vannak 30-40 ezrekért is játszószőnyegek, de nem tudom hogy egyáltalán megérné-e, mert ez az olcsó is ugyanúgy leköti egy db-ig…)

ma 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek után mondom. Felesleges.

Míg nem forog, le se szarja min fekszik. Mikor forog, köré teszel 2-3 játékot, elbabrál kisideig velük. Utána pedig pikk pakk megtanul kúszni-mászni, úgy otthagyja a szőnyeget csak na.

Mi úgy kaptunk zenélő, villogó játszós szőnyeget. Nem bánom, hogy nem adtam pénzt érte.


Vettünk fp játékokat. Kb minden megvan. Torony, sütiforma, tanulószék... stb Porosodnak és negyedárba eladom őket.


Viszont egy üres pet palack, egy fakanál... felbecsülhetetlen játékok.

ma 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk imádta a jászószőnyeget egy középkategóriás volt (10 ezer pár forint volt) amikor elmúlt 9 hónapos akkor adtam el. Le lehetett hajtani az oldalát voltak benne labdák is, így lekúszott visszakúszott rá. Azt kell mondanom úgy 10 hónapos korig voltak olyanok amikkel nagyon jól eljátszott. Pl. Rágókával rendelkező plüss, szenzoros kocka, puha könyv, tanuló kutyus, minnél zajosabb zenélő játék, építhető torony stb. Persze a legtöbbet 6 hónapos kora után adtuk, csak azt adtuk előbb amivel tudott is játszani.

Aztán most egy üres műanyagflakon a favorit a többi játék meg max két percig foglalja le. Kivéve a tanuló kutyus. Azt nagyon szereti még mindig.

Illetve pakolászni szeret ezerrel. Bepakolom a játékokat a dobozba. Ő kipakolja, de elvárja ott üljünk vele, sír, ha magára hagyjuk. Kicsit visszasírom amikor a játszószőnyegen elvolt fél órákat én meg haladtam a dolgokkal.

ma 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim 1 év alatti kedvenc játékai: üres flakon, üres tégelyek, fakanál, fagyikészítő forma, jégkocka tartó, egy ajándékos szatyorról letépett madzag, bármi, ami a macskáé, papucs, illetve az ajtótámaszok.

Harmadik gyereket vállalnék, egy db játékot nem vennék neki 1 év alatt, az tuti. Teljesen felesleges.

ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én vittem magammal a lakásban mindenhová a gyereket, leraktam egy nagy és vastag pokrócot a földre (a fürdőben, a konyhában, bárhol ahol huzamosabb időt terveztem tölteni) arra ment a gyerek, már 2 hónapos korától.


Nem volt játszószönyeg, babatornáztató, semmi ilyesni.

Volt, hogy ilyen fekete-fehér könyvet tettem le elé, volt, hogy színes könyvet, csörgős labdát, vagy egy flakont ételfestékkel megszínezett vízzel, rizzsel, kapott szilikon spatulát, fakanalat, puha játékot. Éppen mi érdekelte az adott életszakaszában.

De pl imádta a konyhaasztalra kötött, hosszú madzagon lógó csörgős labdát püfölni.


Vagy csak egyszerűen beszéltem neki, énekeltem, mondokáztam, vagy zenét hallgattunk.

ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy amazonoa habtapink van kb 1m50×1m80. Hát 7 hós koráig nem kiszott a babám, úgyhogy nagy haszna volt van ennek a szönyegnek ma is ( 9hós) 4 hós kora óta játszik rajta. Zenélős villogós hátékai vannak, zongora pl.
ma 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!