Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, sorstársaim, mi a...

Anyukák, sorstársaim, mi a véleményetek a cikkről? Ha van hozzáfűznivalótok, megírnátok?

Figyelt kérdés
[link]
2009. okt. 28. 17:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Még nem vagyok anyuka, de a négyestől és a plusz egyestől majdnem elsírtam magam!Már nagyon vágyom babára!

És ha belegondolok, hogy anyukám ezt 4 pici gyerekkel csinálta végig, akkor még jobban tisztelem és becsülöm!

2009. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem hogy ez telitalálat!!

Mindegy egyes pont,minden egyes szava igaz,szivemből szólt:)

2009. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Sok igazság van benne.De ha az anyuka bevezet egy napirendet (ami többé-kevésbbé tartható),akkor nem fárad el annyira.A baba maradjon az ágyában-szobájában két evés között,időben tanulja meg,hogy nem szabad stb.akkor kevesebb időnket veszi el.Elég délután játszani vele,akkorra már a házimunkát is belehet fejezni.Főzni sem kell mindennap,mert van fagyasztó és mikró.Nekem pl. este eszembe sem juott volna sajttortát készíteni,pedig én napközben dolgoztam a munkahelyemen,és este főztem,lehetőleg olyan egytál ételt,amit hamar eltudtam készíteni.

Tapasztalatom szerint ilyen gondok csak az első babánál vannak.A többieknél már tapasztaltabb az anyuka,és jobban megszervezi a munkáját.És a férjet is belehet és be is kell vonni,már a pici születésekor a házimunkába.

2009. okt. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
szai.aranyos nagy része biz rám is igaz.bár nekem nincsenek lázmérős,hőmérős problémáim,de sok pelust felhalmozok én is ,ebbe én is rigolyás lettem,a nagy táska az tuti befutó.él is tettem a kis retikült.a babás filmeken sokat sírok,és ahol valami baj éri a babát azt meg se nézem.viszont ugyanúgy eszem mint eddig,és van időm reggelizni,kávézni,teázni is.a feministákat sosem szerettem,ha nekik jó,akkor vigyék a terheket örömmel,én azért megosztanám a párommal.nem idegeskedek ha párom focizni megy és én nem kapcsolódhatok ki.amire nekem szükségem van,annyira elmegyünk akár hármasban is,de én jól el vagyok itthon.én is áldoztam már be fontos dolgot,csak mert olyan jól el volt vele.pl a telefonom.már rég nem bulizok esténként,így amikor a babám elalszik mi a párommal borozgatunk,beszélgetünk,vasalni ilyenkor már nem vasalok,majd holnap ha alszik a gyerek.A szex és olyan mint volt,de sajna kicsit ritkább lett.párom látja rajta,hogy fáradtabb vagyok,igy nem piszkál,de igyekszem ugyanúgy élni mint előtte.akkor megyek fodrászhoz ha ugy látom muszáj,és ezek jo napok,de nem ünnepnapok.viszont a tlet picit én is megrühelltem,fél óra visítás,mert öltözni kell,ez lefáraszt.Azért nagyon jó hogy ezt igy összeszedte valaki.
2009. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
77%

Jajistenem, nemtudom elképzelni, hogy valaha is babaára vágyjak :D

De végülis ez a normális, egyszer csak bekövetkezik =)

2009. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyire magára ismer ebből az ember!!!!Minden szó igaz!Érdemes lenne sok férfival elolvastatni ezt a cikket! :)
2009. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok igazság van benne. Nem könnyű az anyaság,de olyan dolgokat hoz ki belőlünk, amit sosem gondoltunk volna, és ez csodálatos dolog. Mindig a gyerek van az első helyen, és csak utána mi. Ezt tudomásul kell venni. Én egy pillanatig sem érzem, hogy áldozatot hozok, vagy, hogy feladom magam. Egy testileg, lelkileg, szellemileg egészséges gyermeket nevelni nagyon nagy feladat, főleg a mai világban, de én élvezem. Ki kell használni ezeket az éveket, a legtöbb tartalmat beléjük nevelni, mert hamar felnőnek. És, ami biztos, minden szülő azt kapja vissza a gyerekétől, amit adott neki. Ezért mellékes, hogy nem tudok annyit foglalkozni magammal, hogy nem akkor iszom meg a reggeli kávémat, amikor jól esne, hogy nem szabadulok ki napokig itthonról,csak, ha sétálunk, hogy egy könyvet fél évig olvasok, mert este olyan fáradt vagyok, hogy 1-2 oldal a kapacitásom, sorolhatnám. Valahogy ezek a dolgok nem olyan fontosak, nem érzek veszteséget. Az, ahogy a kisfiam növekedik, fejlődik mindent visz. De nem vagyok a gyermekem rabja, mindent el tudok intézni, ki is tudok mozdulni, minden szervezés kérdése.
2009. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz nagy átlagban és én igenis felolvastam apának!
2009. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. és 2. pont nem érint, a többi igaz! - korábban nem hittem volna... :-)
2009. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

nagy igazságok vannak a cikkben.ami nagyon rám vall az a 4-6-7-15 és a +1

lázmérőnk csak egy van,és már leszoktam a mérésekről,így vagyok nyugodtabb.pelusból én is szeretem ha több van itthon,sose lehet tudni.Kistáskám sose volt,viszont ami most van,legalább nem én cipelem,hanem a babakocsin lóg.Nálunk apa allergiás a méhcsípésre...így én nagyon rettegtem nyáron a méhektől.Engem mostanában szinte minden megríkat,lehet azért mert újra babás vagyok...de néha olyan jó pityeregni(öröm könnynek)Szerencsére a reggeli kávémat még viszonylag nyugodtan meg hagyja inni a fiam,viszont a többi...eszem amikor épp tudok.vasalni nem szoktam esténként,inkább arra szoktatom a gyerkőcöt,hogy addig is legyen el egyedül,vagy körülöttem,míg nekem dolgom van.fodrászhoz mostanában jobban eljutok,így hogy mással is el marad a baba.feministákhoz sose tartoznék,nem az én műfajom,de azt érzem hogy sokkal szívósabb lettem.engem néha igen is zavar,hogy apa akkor megy oda ahova akar...de mostanában elég sokat megyünk családi programokra.kevésbé fontos dolog nincs,csak mellékes...ilyenek a papírzsepik,a szobaantenna....bulizni már erőm se lenne,nemhogy kedvem.a szex a szoptatás után(9hónapig szopott,most egy éves,és 10hetes babás vagyok)sokkal jobb lett.igaz ritkán,mert a fiamnak spéci radarja van ehhez :-) én világ életemben szerettem énekelni,de most többet halandzázom,főleg ha kimaradnak a sorok,a tél sose volt a kedvencem,főleg így hogy 3embert kell öltöztetni,kivárni....nálam bizony vannak napok,mikor nem főzök,ugyanis a fiam jobban szereti az üveges kaját,apa meg csak 7végente van itthon.IGEN,mióta anya lettem,valahogy másképp viszonyulok az anyumhoz!Büszke vagyok rá!

2009. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!