Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baj az óraátállítással?

Mi a baj az óraátállítással?

Figyelt kérdés

Nem vitaindító kérdésnek szánom, csak nem értem.

A napokban egy csomó olyan kérdést olvastam, hogy a baba megzavarodott ettől, nem úgy történnek a dolgok, mint eddig.

Azért nem értem, mert már két átállításon estünk túl, de nekünk nem okozott problémát.

Én úgy csináltam, hogy nem az órához, hanem a kicsim belső órájához igazítottam mindent. Szóval, ha eddig 8-kor fürdött este, most 7-kor fürdik. Ha fél 1 körül ebédelt, most fél 12-kor.

Mivel neki még fogalma sincs az időről, én alkalmazkodtam.

Bocsánat, hogy a kutyához hasonlítom a gyereket, de jobb példám nincs. Szóval a kutya is este 7-kor várja a gazdit az állomáson, ha átállítjuk az órát, 6-kor fogja várni, mert így szokta meg belső órája szerint. Úgy gondolom, a gyerek ugyanígy működik.

Érdekelne, hogy nálatok mi változott. Mit csináltok másképp? Mi okozza a problémát?

Rosszul csináltam/gondolkodtam?

Köszi!


2009. okt. 27. 07:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az a baj, hogy a nagyot össze kell készítenem az oviba 3/4 7-ig és a kicsik 7-től szopiznak. Namost össze kell készítenem a gyereket 3/4 7-ig és a kicsik 6-kor szerettek volna szopizni (ami kettőjükek 1 óra hossza). Akkor már érted, mi a baj?

Szép dolog, hogy neked csak 1 babád van és körülötte forog a világ, de van, ahol nem 1 emberhez kell igazodni.

Ennyi.

De szerintem mindenki megoldja ezt a nagy problémát.

2009. okt. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálunk sem okozott problémát, mint ahogy előttem írta valaki, mi is 3-4 óránként eszünk, az esti utolsó evés előtt pedig fürdetés. Így nem változott semmi, csak hamarabb sötétedik :D
2009. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

Szia.Én sem tologattam semmit, amiatt az 1óra miatt.Szerintem hülyeség.Ugyanabba az időbe van minden.Főleg hogy szombaton éjjel cirkuszolt (most megint, napok óta ez megy), hogy 1-2órát fent van, nem akar vissza aludni.Így ugyanakkor keltünk, mint máskor.

Észre sem veszi azt az 1 órát.

2009. okt. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi már három óraátállítást megértünk, soha nem volt semmi gond, pedig én tologattam ide oda a dolgokat, mert nálunk sem kizárólag a gyerek körül forog a világ. A lányom jól bírja a kiképzést.
2009. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy igen, értem mi a probléma több gyerek esetén, és nem, nem forog nálunk sem a gyerek körül a világ. Ebben az esetben én így láttam jónak, nagyon örülök, hogy nem zavartam meg a lányomat, és annak, hogy ezt megtehetem, mert nem kell máshoz igazodnom. Megértem, hogy több gyerekkel ez nem olyan könnyű.

Csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert rengeteg ilyen jellegűt olvastam itt a napokban, és nem értettem, hogy mi az, amitől más babája megzavarodott picit. Kíváncsi voltam, hogy ki hogyan, és persze miért úgy csinálta, ahogy csinálta.

És természetesen, ahogy azt a kérdés feltevésekor írtam, nem vitaindító, provokatív kérdésnek szántam, csupán érdekelt.

Köszönök minden választ, mind hasznosnak bizonyult. :)

2009. okt. 28. 23:11
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!