Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baj az óraátállítással?

Mi a baj az óraátállítással?

Figyelt kérdés

Nem vitaindító kérdésnek szánom, csak nem értem.

A napokban egy csomó olyan kérdést olvastam, hogy a baba megzavarodott ettől, nem úgy történnek a dolgok, mint eddig.

Azért nem értem, mert már két átállításon estünk túl, de nekünk nem okozott problémát.

Én úgy csináltam, hogy nem az órához, hanem a kicsim belső órájához igazítottam mindent. Szóval, ha eddig 8-kor fürdött este, most 7-kor fürdik. Ha fél 1 körül ebédelt, most fél 12-kor.

Mivel neki még fogalma sincs az időről, én alkalmazkodtam.

Bocsánat, hogy a kutyához hasonlítom a gyereket, de jobb példám nincs. Szóval a kutya is este 7-kor várja a gazdit az állomáson, ha átállítjuk az órát, 6-kor fogja várni, mert így szokta meg belső órája szerint. Úgy gondolom, a gyerek ugyanígy működik.

Érdekelne, hogy nálatok mi változott. Mit csináltok másképp? Mi okozza a problémát?

Rosszul csináltam/gondolkodtam?

Köszi!


2009. okt. 27. 07:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bennem fel sem merült, hogy az óraátállítás miatt gond lenne. Igaz, előbbre tolódott minden, de ez nem probléma. Szerintem a gyerek nem úgy működik, hogy érzi, hogy most 6 óra van, hanem azt tudja, hogy mi következik az evés, a séta stb. után.
2009. okt. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

én kifejezetten örülök, mert eddig a fiam későn aludt el, volt hogy 11 éjfél is volt mire elfáradt. Persze reggel húzta a lóbőrt 9-ig. A fürdetés nincs konkrétan időhöz kötve de álltalában fél 7 és 8 között túl vagyunk rajta. Aztán vacsi, játék alvás (illetve hosszú hosszú altatás).

Nekem kifejezetten jót tett az átállítás, mert azóta én is éjfél előtt ágyba tudok kerülni és nem vagyok másnap hulla fáradt.

2009. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nincs baj az óraátállítással. A gyerek tényleg mindent ugyanúgy csinál mint eddig, csak 1 órával korábban. A "baj" csak annyi, hogy egy órával előbb is kel, ami a mi esetünkben így hajnali 5óra. Nekem azért hiányzik az az 1 óra, mivel én már átálltam. :)
2009. okt. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
hát lányok én megírom őszintén, ugyanúgy -óra szerint- 7kor fürdetem a babámat. 5 hónapos, egy csomó minden most kezd érni az agyacskájában, hadd szokjon hozzá. Szerintem -és elnézést ez az én véleményem- butaság ilyenkor felborítani a menetrendet, csak mert időben 1 óra ide vagy oda. Ugyanúgy maradt minden, fürcsi, evés, alvás.Első nap picit hisztisebb volt, mert érzete: fürdési idő van, de tegnap meg már minden oké volt.
2009. okt. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is mindig a gyereket figyeltem és nem az órát. Sosem jutott eszembe, hogy az órához állítsam egyik vagy másik gyerekemet, főleg addig, míg itthon vagyunk, nem kell reggelente sehová időre menni. Az más lenne, ha reggel oviba, bölcsibe kellene vinni, de így szerintem mindegy. A gyerekek a belső "órájuk", a bioritmusuk szerint működnek és nem aszerint, hogy mit mutat az óra. Ezt az állítgatást még egy felnőtt szervezete is csak napok, esetleg hetek alatt szokja meg, nem hogy egy csöppségé. Mivel én úgy csinálom, ahogy Te is írtad, semmiféle problémám nem volt soha. a gyerekek egy idő után maguk álltak át az új időszámításra, nem sakkoztam rajta, hogy hogyan is kellene..
2009. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt gond, én első nap csináltam mindent 1 órával korábban, aztán tegnap már normál időben aludt és evett és este is normál időben (9-kor feküdt le). De ahogy visszaemlékszem, minden óraátállítás hasonlóan zajlott, talán 2-3 napnál nem tartott tovább, hogy átállt. Biztosan vannak olyan babák, akiket jobban megvisel és megzavar. De gondolom, hogy ők is kb. 1 hét alatt átállnak. 17 hós kislány anyukája.
2009. okt. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy nem vagyunk annyira órához kötve. Az én kisfiamnál annyi a menetrend, hogy kb 3 óránként eszik és este 6-8 között legyen a fürdés. Ennyi. Reggel meg mindig akkor kel, mikor a nap már fényt varázsol a szobájába.

Bár valószínűleg nekem azért mindegy, mert éjjel is kelt eddig is, ezután is fog, így a pihenés nekem itt van a gép előtt.

2009. okt. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel. Sajna nálunk is borultak a dolgok, megvolt a napirendünk, és babámnak kialakult a kis belső órája, és aszerint kér mindent. Ez 2 nap alatt derült ki számomra. Tegnap olyan nyügi volt. Most azt csinálom amit a kérdező írt, és szépen napról napra 5-10 percekkel próbálunk átállni az új időre. Mi 7-kor szoktunk fürdeni, most megfürdünk 6-kor, aztán szépen lassan mindig kitolom majd az időt ahogy sikerül.
2009. okt. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok,Én is a Babókám belső órájához igazítok mindent és nagyon bevált!Annyi változott csak,hogy most nem a dálutáni alvás után,hanem előtt megyünk sétálni,mert hamar sötétedik!Biztos furcsa ez kicsit neki,de megszokja!
2009. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt, és várom mások tapasztalatait is!

Úgy látom egyébként, hogy tényleg "ahány ház, annyi szokás".

Én nem tologatok semmit, bár kellemetlen, hogy eddig fél 7-fél 9 között kelt a lányom, most ez fél 6-fél 8-ra esik. Este viszont jól járok, több időm marad a napközben elmaradt dolgokra, meg magamra.

Sajnos mi ikerházban lakunk, így este 9 körül már nem állok neki mosogatni, így viszont 8-kor még simán mosogatok vagy felmosok.

Párom du. 3-ra megy, de. mindig alszik, így sokszor "pocsékba megy" a napom fele. Egyszóval nem módosítottam semmit, a gyerekhez igazodom. Ő is jól jár (nem zavarom össze), meg én is.

Bár az evés nálunk amúgy sem volt "időpontos", csak az ebéd. Örülök, ha eszik végre, mindegy, hogy mikor. :)


Nagyon köszönöm a válaszokat!

2009. okt. 27. 08:53
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!