Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van hasonlo gondja...

Másnak is van hasonlo gondja az anyossal a babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Meg vagyok egy kicsit zavarodva, mert tortént egy kis affér az anyossal..vidéken laknak és tegnap àtjottek egész napra, férjem kitalàlta, hogy menjunk este moziba, a szulok ugyis itt alszanak, vigyàznak a féléves kismanora. Ez eddig oké. De este amikor furdetni akartam és gyorsan lefektetni mielott elmegyunk, az anyos felkapta a babàt, hogy o majd megfurdeti és megeteti. En hatàrozottan mondtam, hogy jobb, ha én csinàlom, mert nincs annyira hozzàjuk szokva(vidéken laknak), és a babàval megvan az esti rituàlénk, ami megnyugtatja. Erre elkezdte azért levetkoztetni, hogy megfuroszti. Egyre idegesebb letem, és a baba is ràzenditett a bogésre..ràadàsul ugy làttam, az anyosom nyomja a kis hasàt, ahogy felemeli!! EZt màr nem is mertem megemliteni, féltem, azt mondjàk nem vagyok normàlis, pedig 6 hetes volt a babo, amikor én szoltam az anyosnak, hogy ugyan tartsa màr a fejét a gyereknek, mert log!! Szoval a baba egyre jobban sirt,megint mondtam, én csinàlom, azt mondja az anyosom, ok is akarnak a gyerekbol, hamàr it vannak..na jo, a vége a zlett, hogy "az asztalra csaptam", és szo szerint kiszedtem eroszakkal a babàt a kezébol..làttam anyosomon, hogy nagyon meg volt sértve..a férjem meg azt mondta, el fogom kényeztetni a gyereket, tiszta anyàs lesz és egy mimoza..SZERINTETEK??? Oszinte véleményeket vàrok...
2009. okt. 19. 15:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyu is és anyósom is vidéken laknak. A lányom nincs hozzászokva, hogy más fürdesse, rajtam vagy az apján kívül, így soha nem is zavarta be neki azzal, hogy más kezébe adtam. Főleg nem úgy, hogy közben elkezdett sírni. Teljesen igazad volt, ha ritkán látják és nincs hozzászokva a baba, akkor erőszakkal miért kellene felborítani az ő napját, pláne az estéjét, hogy utána meg ne aludjon éjszaka.

Segítsen anyósod másban, pl főzzön meg, ha ott vannak, vagy játszon a kicsivel, míg Te megfőzöl. Attól, hogy nem fürdetheti meg még nem vették el tőle az unokáját.

Én sem tettem volna mást a helyedben.

2009. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én erre a szituációra ugyanúgy reagáltam volna, mint te. Én egyáltalán nem gondolom, hogy anyósod csak nektek akart jót (ahogy az egyik válaszoló írta). Azért az szerintem elég egyértelműen feltűnt volna neked, ha anyósod tényleg csak segíteni akart volna, hogy neked ezzel ne kelljen "bajlódnod" és együtt lehessél a pároddal.

Azt meg a legkevésbé se gondolom, hogy e miatt a gyereked egy elkényeztetett mimóza lesz. Te vagy az anyja, rajtad meg az apukán kívül miért kellene bárki másnak fürdetnie? Ez nem elkényeztetés kérdése. Nem arról van szó, hogy azt se engeded, hogy anyósod ránézzen a gyerekre.

Egyébként ha a gyerekedről van szó, igenis állj a sarkadra! Nekem elég hülye anyósom van, de mindig legyűrtem ezt valahogy magamban. De már terhesen elhatároztam, hogy a gyerekemet viszont nem fogom kitenni az ő hülyeségeinek. Arról nem is beszélve, hogy számtalanszor láttam a másik unokájával milyen és az nekem a legkevésbé sem tetszett. Mióta a kisfiam megszületett engem bizony a legkevésbé sem érdekel, hogy anyós valamin megsértődik. Kit érdekel? A gyerekem ezerszer fontosabb, mint az ő lelkivilága.

2009. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én írtam volna... nálunk hasonló a helyzet, csak mi együtt is lakunk. Szóval nem felhőtlen a kapcsolat. Az a baj szerintem, hogy ő a "régi idők szerint" akar a babával foglalkozni, ellátni. Mi meg már a "mai idők szerint" szeretnénk. A kettő nem mindig egyezik, ebből vannak a gondok. Nálunk is.

A helyedben ugyanezt tettem volna, emiatt ne aggódj. Nyaljon sót anyósod. Te vagy a baba anyja, te tudod hogy mi a legjobb neki, ezt be kell látnia. Ha nem akkor így járt. Inkább anyósodnak is arra kéne gondolnia mi a jó a babának, nem pedig a saját szempontjait kellene szem előtt tartani ("ők is akarnak a gyerekből"). Egyszerűbb lenne ha mindent úgy csinálna ahogy te elmondod neki hogy szereti a babád, és akkor ők is kaphatnak a gyerekből.

2009. okt. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
az őszinte vélemény mit sem ér.aki mást írt mint azt hogy neked van igazad azt jol lepontozták.pedig szerintem is túl van lihegve.szerintem se sírt volna h te nem vagy ideges,és miért ne csinálhattátok volna együtt?ha ott vagy,akkor láthattad volna mit mikor mit csinál,és esetleg mondtad volna,hogy mi ezt igy szoktuk,de sose árt ha más is megtanulja mit hogyan kell csinálni.gonolj bele,veled bármikor történhet bármi,és másnak kell ellátni a babád,ne legyen de ilyen is lehet.légy egy kicsit rugalmasabb.gondolom én is le leszek pontozva.köszii
2009. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom talán ez az eset csak csepp volt a pohárban, Neked valójában nem csak ez volt a bajod anyósoddal, hanem úgy ámblokk minden. :) Én úgy gondolom a baba a feszültség, a veszekedés miatt sírt. Nem tudom anyósod mennyire értetlen, hányszor kellene elmagyarázni neki, hogy te vagy a férjed fürdeti, ők pedig nézzék, szerintem ez a felállás lett volna a legszerencsésebb. De semmiképp nem kitépni erőszakkal a kezéből a gyereket. Én sem szívelem az anyósomat, de bízom benne annyira, hogy például ha megfürdetné és a gyerek ordít, feltalálná magát, hogyan vidítsa fel, hogyan terelje el a figyelmét. 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

És ezek után elmentetek moziba?

Ott hagytad vele a gyereket?

2009. okt. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ja, elmentunk moziba...tényleg az utolso csepp volt..egyszerue nmindenbe beleszolna, mert neki ugymond tobb tapasztalata van és a legrosszabb, hogy a fiacskàja inkàbb az o pàrtjàn van..persze, jo lenne, ha megbizahtnék benne, és akkor bàrmikor ok is csinàlhatnàk az esti rituàlét..azt hiszem az a baj, hogy egyàltalàn nem bizom meg benne..a baba pàr hetes volt, amikor azt akarta, hagyjam ott a kertben a bolcsojében egyedul, amig mi elmegyunk a piacra, a nagypapàja ugyis ott van a hàzban..jo,szoltunk a nagyapjànak és elmentunk, erre mire hazaértunk a baba ott sirt, a nagypapa bennt horkolt az emeleten..sosem mesélt a gyerekeinek, hanem kazettàba magnot tett...a tobbit màr leirtam...àà, mindegy, nem tetszik az, amit nevelés cimén elképzel és az eroszakossàga a legrosszabb...remélem nem fog elharapodzani a helyzet, mert én nem fogom megvàltoztatni a gondolkodàsomat a gyerekrol és ha o sem tiszteli jobban az én àllàspontomat, az gàz lesz..koszi a véleményeket!!
2009. okt. 19. 17:31
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
én azt hiszem, a fürdetés, a szoptatás mind olyan bennsőséges dolog, amihez nem kell senki más, csak anya, apa és a baba. Anyósom nekem is mondta már, hogy az első két hétben jönni akar, 2-3 órára naponta füröszteni, főzni. Ezzel nincs is baj, neki is nagyon nehéz volt, fel sem bírt kelni az első napokban. De a párommal közösen megegyeztünk, hogy előbb megpróbáljuk mi, és ha nem sikerül például a fürösztés, akkor kérünk segítséget. Addig nem. Szerencsére egyinkőnk sem fél attól, hogy tönkreteszi a gyereket, ha kézbe fogja. Én nagyon örülök neki, hogy a párom az én pártomon áll
2009. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért az elég fura, hogy a fürdetésnél beleveszel, aztán meg - miután saját bevallásod szerint nem bízol meg benne - ott hagyod a gyereket vele órákra.


Nem baj, hogy elmentél, ne érts félre, mindenkinek szüksége van arra, hogy a párjával kicsit kikapcsolódjon, csak eléggé furcsállom, a leírtak fényében, hogy ott hagytad a gyerkőcöt.


Ha annyira rossz ember lenne anyósod, biztos nem hagytad volna rá a gyerekedet.

Szerintem egyszerűen csak tele van vele a bugyrod, és bármit mondd, vagy csinál, az úgy rossz, mert ő mondta, vagy csinálta.


Őszinte választ vártál, hát ez őszinte volt.


És a helyzet magától nem fog megváltozni, rendet kell magadban tenned vele kapcsolatban.

Én azt gondolom, hogy ha annyira megbízol benne, hogy ráhagyod a gyereket órákra, akkor annyira is megbízhatnál, hogy a jelenlétedben megfürdesse az unokáját.


Tanácsokat meg szerintem mindenki kap.

Én is.

Meghallgatom, ha olyan, megfogadom, ha nem olyan, akkor egyik fülön be, másikon ki.

2009. okt. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!