Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van hasonlo gondja...

Másnak is van hasonlo gondja az anyossal a babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Meg vagyok egy kicsit zavarodva, mert tortént egy kis affér az anyossal..vidéken laknak és tegnap àtjottek egész napra, férjem kitalàlta, hogy menjunk este moziba, a szulok ugyis itt alszanak, vigyàznak a féléves kismanora. Ez eddig oké. De este amikor furdetni akartam és gyorsan lefektetni mielott elmegyunk, az anyos felkapta a babàt, hogy o majd megfurdeti és megeteti. En hatàrozottan mondtam, hogy jobb, ha én csinàlom, mert nincs annyira hozzàjuk szokva(vidéken laknak), és a babàval megvan az esti rituàlénk, ami megnyugtatja. Erre elkezdte azért levetkoztetni, hogy megfuroszti. Egyre idegesebb letem, és a baba is ràzenditett a bogésre..ràadàsul ugy làttam, az anyosom nyomja a kis hasàt, ahogy felemeli!! EZt màr nem is mertem megemliteni, féltem, azt mondjàk nem vagyok normàlis, pedig 6 hetes volt a babo, amikor én szoltam az anyosnak, hogy ugyan tartsa màr a fejét a gyereknek, mert log!! Szoval a baba egyre jobban sirt,megint mondtam, én csinàlom, azt mondja az anyosom, ok is akarnak a gyerekbol, hamàr it vannak..na jo, a vége a zlett, hogy "az asztalra csaptam", és szo szerint kiszedtem eroszakkal a babàt a kezébol..làttam anyosomon, hogy nagyon meg volt sértve..a férjem meg azt mondta, el fogom kényeztetni a gyereket, tiszta anyàs lesz és egy mimoza..SZERINTETEK??? Oszinte véleményeket vàrok...
2009. okt. 19. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Hát igen, az anyósok elég erőszakosak tudnak lenni és mindent túlzásba visznek. Az én anyósom is ilyen. HA megmondom a véleményemet, akkor meg felkapja a vizet és duzzog. De nem érdekel, pár nap és leketyeg. Meg kell hogy mondjam neki, hogy 23 fokban nem kell a gyerekre 2 pléd, hogy NE KAPJA FEL HA SÍR ( ezt már ezerszer mondtuk ), és oké hogy fürdéskor meleg kell hogy legyen a szobában, de nem szauna!Szóval az anyósok már csak ilyenek. Meg kell mondani nekik hogy mi a helyzet, az unokájuk érdekében úgyis tudomásul fogják venni, előbb vagy utóbb.

Szerintem jól tetted.

2009. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

én is ugyanezt tettem volna, mint te!!!

ha többször, szépen mondod, miért nem érti meg?? a te gyereked, te tudod, mi a jó neki, akármilyen okoshak és tapasztaltnak hiszi magát!

anyósom és akárki kezéből kiveszem, ha okoskodik, és nem úgy bánik a babával, ahogy én kérem - még nagyon picike, fél éves, ráérnek majd akkor egyedül babázni, mikor nagyobb lesz

2009. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Hát én neked adok igazat. 1. kicsi még a baba, 2. nem szabad kizökkenteni őt a megszokott rituáléjából 3. szegény baba még csak benneteket ismer, a ti hangotokat, szagotokat. De remélem nem haragszol meg, de én még a 6 hetes babámat nem mertem itthagyni még egy mozira sem, pedig már 3 babám van.
2009. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyósodék voltak túl erőszakosak. Megértem, hogy szerették volna fürdetni, meg ilyenek, de az anya kérését illik tiszteletben tartani.

Nálunk is előfordult már hasonló affér. Családi ünnepségen voltunk egy étteremben, a fiam szépen aludt a babakocsiban. Mondtam az anyósoméknak, hogy hagyják békén, csak nézzék, különben nyűgös lesz, és nem fogunk vele bírni. Erre persze hogy kivették a babakocsiból, és kézről-kézre járt a rokonságban. Ők is azzal jöttek, hogy messziről utaztak ide, és olyan ritkán látják.

Legalább a baba érdekeit tartanák szem előtt!

2009. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megítélni, hogy kinek van igaza.


Egyrészt én megértelek, hisz nekem is itt a babám, és én is úgy érzem, én tudom legjobban, hogy mi a jó neki.

Másrészt viszont, ha pár órára ott mered hagyni a babát anyósodra, akkor igazán meghagyhattad volna neki az élményt, hogy ő fürdetheti a manót.


Lehet, hogy csak azért sírt a baba, mert te ideges voltál.


Mondom, nagyon nehéz igazságot tenni.

Az elkényeztetés meg nem ilyenből van, és nem ilyen piciknél.

2009. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Én őszinte leszek, szerintem az anyósod csak segiteni akart, hogy minél előbb el tudjatok menni a moziba, meg gondolom az is közrejátszott hogy szerette volna az unokáját megfürdetni ha már ilyen rittkán látja. Hogy ideges volt a baba az lehet hogy azért volt mert érezte a feszültséget a levegőben, ezt a babák is megérzik, főleg az anyjukon, és akkor ők is idegesek lesznek. Szerintem ezért nem kellett volna ekkora műsort csinálni. Én örülnék neki ha végre elmehetnénk otthonról kettesben a párommal és ha valaki tudna nekem segiteni.
2009. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia,

én ugyan úgy kiszedtem volna a kezéből a gyereket, ahogy Te tetted.

Lehet ezt szépen és indulatok nélkül is bevezetni, ha pl azt mondja az anyósod, hogy 'szabad e megfürdetnem', vagy segíthetek-e? kissé erőszakos lehet a hölgy, ráadásul ez a babán csattan, hiszen ordított szegényke. Gondolom mert érzékelte, hogy mindketten idegesek vagytok.


Persze hogy anyás lesz a gyerek, hiszen a nap 24 órájának minden percét vele töltöd. Oké, más kezébe is lehet adni, nálunk is sokszor fürdette meg pl anyukám, apukám, de ha akármi baja van a gyereknek, hova máshova forduljon, mint az anyukájához. Ettől még nem lesz mimóza, nem kényezteted el.


Szerintem beszéljétek meg a problémát, nehogy jobban elharapódzon... a férjeddel is.Remélem sikerül!

2009. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
neked van igazad, én sem bíznám az anyósomra, apósomra a fürdetést, egyetlen személy, akire rábiznám ezt a dolgot, az a férjem, senki más
2009. okt. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem most 6 hetes, most màr féléves, csak azt mondtam, hogy 6 hetes volt, amikor logott a fje, mert anyosom nem tartotta, és tobbszor i sszolni kellett..

Ja, lehet, hogy akkor kezdodott, hogy kialakult bennem egy bizalomhiàny vele szemben..màr az elejétol kezdve nyomatja a jo tanàcsait, amik nekem sosem tetszettek-ne aludjak az elején sem a gyerekkel egy szobàban, aztàn; adjak neki tàpszert, pedig tele voltam tejjel, stb...és arra hivatkozva, hogy 3 gyereket szult, nagy kegyesen osztogatja a tanàcsait, amiket én nagyon nyomakodonak érzek..és a férjem nem àl mellém és a dontéseim mellé..csak megjegyzem, anyosom nem is szoptatta egyik gyerekét sem, és màr 3 hetes korukban visszament dolgozni, màsra bizta a gyereket..de azért mindent jobban tud, àààà...

2009. okt. 19. 15:31
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, most látom, hogy féléves már! De a véleményem mit sem változott. Bár ő már elég nagy ahhoz, hogy mama is megfürdethesse, de ha te is ott vagy! Ha gond van akkor meg tudjad nyugtatni!
2009. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!