Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet jó kapcsolatban...

Hogyan lehet jó kapcsolatban lenni az anyóssal?

Figyelt kérdés
Hiába tejérzékeny az unoka, ő túrós sütivel tömné, mert ő már ugye okosabb az orvosoknál...Ez csak egy példa.Én nem akarok rosszban lenni vele, de szükségem lenne pár jó tanácsra, miként lehet ezt kezelni veszekedés nélkül.Akik jóban vannak a kedves mamával, mi a titkuk?Anyósok is írjatok, szívesen veszem a másik oldalt is!!!!
2010. nov. 28. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Anyós válogatja. Ha nem jót fogtál ki, akkor már mindegy.

Én is tej(cukor)érzékeny vagyok. És az emberek értetlenek. Megkínálnak sütivel, hogy ebben nincs tej, nyugodtan eheted, csak 1 deci tejföl, vagy túró, de hát ennyitől úgyse lesz bajod, ugye? De addigra már megettem....Mintha ők jobban tudnák...

Amúgy nekem nincs jó tapasztalatom az anyósokkal, sajnos.

2010. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Az én anyósommal senki nem tud jóba lenni.
2010. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
ha olyan az anyód,akkor sajnos semmit sem tudsz tenni,mert mindenben a rosszat fogja látni,nekem is meggyűlik a bajom vele
2010. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttet ismerek csak tejcukorérzékenységgel, nem tudom, hogy kisgyerekeknél mennyire komoly tüneteket okoz. De ha náluk is csak hasmenést, akkor a tejes ételek kínálása előtt erre figyelmeztetném az anyóst. Ha ragaszkodik hozzá, akkor hagynám, hogy megetesse a gyereket, majd néhány órára nála hagynám. Amint látja, hogy hasmars van, el fogja hinni.


Ha súlyosabb hatása van kicsiknél - nincs gyerekem - akkor vedd úgy, hogy nem mondtam semmit.

2010. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek vagytok egyébként? (te, anyós, unoka)
2010. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyenesen megmondod neki, hogy tejterméket tartalmazó ételt ne adjon a gyereknek. Ne akarja nagyon beteggé tenni.

Ha nem érti, akkor nem kell unokázni. Kész. Szóból ért az ember. Párod segítsen neked.

Ne legyen tutyimutyi.

Anyósnak pedig mondd meg, hogy te mindig őszinte leszel, amit tőle is elvársz. Vitatkozni lehet, nem kell veszekedni.

Anyós

2010. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Tejcukor érzékeny kislánnyal találkoztam tavaly. Megsirattam.Amikor bűnözik, viszi a mentő. Na úgy adagold a kedves anyósnak, igenis komolyan kell venni az unokája problémáját. Ha nem rugd seggbe!
2010. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen esetben fontos, hogy a párod beszéljen vele. Mivel ő a kicsi fia, tőle jobban fogadja az olyan dolgokat, amik amúgy nincsenek ínyére.

Nálunk elég jól bevált, bár a párom néha lázadozik, hogy miért kell folyton neki megbeszélni a kényes kérdéseket, de végül is ő is belátja, hogy rá jobban hallgat az anyja.

És én vagyok a jó, aki támogatja a kisfiát még a teljesen logikátlan agymenéseiben is :D


Lehet, hogy nem ez a legjobb megoldás, de egyelőre működik, ajánlom, hogy próbáljátok ki.

2010. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kolosi robert válasza:
78%

Kedves kerdezo!

Kerdesed olvasasakor eszrevettem,hogy egy hatalmas levegot kellett vennem.Iszonyu nehez helyzetbe kerultem anyoskent.Mivel az en anyosom egy tipikusan egoista ember volt, a gyerekeim kiskoraban megfogadtam,hogy en pont az ellenkezoje leszek.Ugy hozta a sors,hogy a menyem az eskuvo utani evben elvesztette mind a ket szulot.Ettol aztan meg aktivabb lettem.A menyem 2 diplomas no akinek semmi nem jo amit csinalok.Amikor regebben surun jottek ebedelni es en is vittem nekik "fuj"kritikaval illette a foztomet.Az unokanak vitt ajandekokra "veszelyes"jelzot biggyesztett.O egy dolgot szeretne,ha hetvegenkent elvallalnank az unokat amit mi nem tudunk teljesiteni.Sorolhatnam tovabb,a lenyeg,hogy leszoktam a jo anyos megfeleleserol amit nagyon sajnalok.

2010. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Meny szemmel nézve a te menyed talán attól "szállt" el, hogy amikor meghaltak a szülei, úgy érezte, te pótolni akarod őket, ami ugye lehetetlen, és ezt támadásnak vette.Az én anyósom elmondása szerint anyám helyett anyám akar lenni, de kérdezem én minek?????????Szerencsére és hála istennek él anyukám, fiatal, egészséges, nincs szükségem pót anyukára. Ha nem így van, kérlek ne haragudj ezért a kommentért.
2010. nov. 29. 05:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!