Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » En csinalom rosszul?

En csinalom rosszul?

Figyelt kérdés
Mindenki azt sujkolja belem h adjak a 3 honapos anyatejes lanyomnak minel elobb gyumit meg rendes kajat.1esek szerint mert nem fogja elfogadni az izeket masok szerint mert nem fog kifejlodni az emeszto rendszere es van aki szerint ez csak nekem jo mert kenyelmes h csak szopik. En viszont szeretnem minel tovabb szopiztatni. Azt olvastam h 6 honapos koraig eleg neki a tej. Most en tudom jol vagy tenyleg rosszul csinalok valamit? Mindenkeppen a legjobbat szeretnem a kicsinek.
2009. okt. 19. 12:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

elég a tejcsi, de ha akarsz neki adni gyümit adj, ha nem akkor ne.

Nekem csak 6 hetes csak a babóm, de nekem anyum mondta, h pl őt is izélte a védőnő mikor kiderült, hogy jézus 4 hónapos vagyok és még nem kaptam gyümit!?


Hát adott, de utána nem kellet már a tejcsi nekem.


Persze nem azt állítom, h mindenkinél így van.


Meg az jutott még eszembe, h akkor hamarabb szagolhatsz büdi kakitm ha asz majd ilyesmit is neki. :)

2009. nov. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

4 hónapos a lányom és még teát sem kapott. Éhség és szomjuság ellen is kiváló az anyatej. Mi Erdélyben élünk, nálunk 7 hónapos korig adnak az anyukák anyatejet. Igény szerint szopik, így hol többet, hol kevesebbet.Nem volt hasfájós sem.3,4 kg-mal született, s most a 8-at meghaladtuk.Szerintem a szoptatás nem divat kérdése, de a szülőnek magának kell döntenie, legjobb tudása szerint.

A babádat te ismered a legjobban!

A hozzátáplálás is ki fog alakulni. Az emésztőszervek pedig pont az anyatejre vannak beállítódva. Gondold el 1ooo évvel ezelőtt nem volt sem tápszer, s ha egy anyának nem volt teje, vagy nem szoptathatott, akkor szoptatós dajkát fogadtak.

Kitartást, es hallgass az ösztöneidre.

Jó baaűbázást'

2009. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is 6 hós koráig csak szopiztattam. Akkorra kezdett el ő is érdeklődni más kaja után. Nem válogatós, csak mikor az éppen jövő foga bántja, de ez nem a hozzátáplálás eredménye. :) Már 14 hós és még mindig szopik, de szívesen eszi amit mi és mindent meg akar kóstolni. Vizet kb. 8 hósan kapott először, addig kaja után mindig anyatejet ivott, de 8 hósan már ugye elég sok más kaját is evett és akkor tombolt a nyári hőség is. Gyümilevet is kapott már kóstolóba, de nem igazán nyerte el a tetszését, ha szomjas csak a víz kell neki (nagy örömömre). :) De tényleg ne hallgass másra, csak a szívedre!!!
2009. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
77%

Szia

Attól, h kóstoltatsz, nem lesz baja, de csak picikét. 6 hos a lányom, anyatejes, kb 2 hónapja kap almát, barackot, répát, krumplit és sütőtököt de csak pár kanálkával, ezen kívül mindent megnyalhat, amit megkíván, de azt szigorúan csak a nyelve hegyére:)

2009. nov. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!