Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » En csinalom rosszul?

En csinalom rosszul?

Figyelt kérdés
Mindenki azt sujkolja belem h adjak a 3 honapos anyatejes lanyomnak minel elobb gyumit meg rendes kajat.1esek szerint mert nem fogja elfogadni az izeket masok szerint mert nem fog kifejlodni az emeszto rendszere es van aki szerint ez csak nekem jo mert kenyelmes h csak szopik. En viszont szeretnem minel tovabb szopiztatni. Azt olvastam h 6 honapos koraig eleg neki a tej. Most en tudom jol vagy tenyleg rosszul csinalok valamit? Mindenkeppen a legjobbat szeretnem a kicsinek.
2009. okt. 19. 12:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

Igen, most az a divat, hogy 6 hónapig kizárólagos anyatej, de 2 babám van, mindkettőt szoptattam (11 és 14 hónapig) és 4 hótól adtam nekik a gyümiket.

Azért mert később nehezebben szokik hozzá a kajákhoz, kínlódni fogsz vele, csak cicizni akar majd, azonkívül bármi történhet, és ha elapad a tejed, mert bekapsz egy hányásos hasmenéses bulit, akkor csak tápszert tudsz majd adni neki. Azt meg gondolom nem akarod.


Szóval, ez csak az én véleményem, de jó dolog 4 hónaposan elkezdeni az etetést.

Ilyenkor még nem eszik sokat, hétről-hétre kiváltasz egy etetést, vagy etetés után még szoptatod, ahogy nektek jó, és akkor 1 év után is szoptathatod még.

Nem azt jelenti, hogy csak szilárd kaja.

2009. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

NE foglalkozz azokkal,akik ezt ajánlják Neked!

Ha van elegendő tejed,akkor nem kell a hozzátáplálás!

Sztem kérdezd meg a védőnőt,gyerekorvost-ők biztosan segítenek majd! :O)

2009. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
Első vok, ne kérdezd meg a gyerek orvost védőnőt, mert azok azt fogják mondani, hogy ne adj neki szilárd kaját.
2009. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
2 kulonbozo velemeny de mindkettot koszonom.En naon szeretnem a legjobbat a picurnak es teljesen ketsegbe vagyok esve mert naon felek h nem csinalok jol valamit.varok meg velemenyeket.koszi
2009. okt. 19. 12:17
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem csak anyatejet adj neki. Kifejezetten a babádnak készül, és elég neki 6 hónapos koráig.
2009. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
4,5 hós a fiam, de a gyerekorvos és védőnő már alig 3 hónaposan mondta adjak neki gyümit, zöldséget, főzit!! Mert már 2 hónaposan is lehet nekik adni....hát nem tudom... tény, hogy annak idején más volt, korábban kezdték a hozzátáplálást, de annak számtalan oka volt: nem volt 3 év otthon a babával, csak néhány hónap, nem voltak jó minőségű tápszerek, stb. Te magadnak kell eldöntened. Még én sem adtam neki, anyatejes, néha kap tápszert, majd max 5 hónaposa kezdem vele kóstoltani a dolgokat, előbb fölösleges. ezt is csak avitaminok miatta téli időszakban
2009. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
A jelenlegi álláspont szerint 4 hónapos kortól (elöbb nem) adható kiegészítésként gyümölcs, ilyesmi. Azonban a babánaka legjobb, ha fél éves koráig csak szopik. De ha van kedved kipróbálni mást, valamint ha a baba érdeklödik, akkor miért ne. Ezt csak ti dönthetitek el, hogy nektek mi a jó. Nem a rokonok, barátok es ismerösök. De 4 hónapos kora elött ne adj neki mást, mint tejet (ha az enm megy, akkor tápszer adható természetesen).
2009. okt. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek ha valakinek van meg velemenye irja meg elore is koszonom
2009. okt. 19. 13:00
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

Az tetszett a legjobban, hogy ne kérdezd meg a dokit meg a védőnőt, mert úgyis 6 hónapot mondanak... Siralmas hozzászólás. És felháborító....

No, én gyerekem 6 hónapig szopott, onnantól kaja, minden rendben ment, nem finnyás, nem evett nehezen, semmi ilyesmi, amivel riogatnak. Viszont, mivel 9 hónaposan már csak reggel-este szopott, így elapadt a tej... Sajnos.

De az oviban mindig dicsérik a gyerekemet, hogy repetát is kér, mindent megeszik. Magas, vékony lány mellesleg, hihetetlen, hogy ennyit eszik...


Úgyhogy ikreimet ezért már csak 7 hónapos kortól kezdtem hozzátáplálni, most 9 hónaposak, 2-szer kaja (főzelék és gyümölcs), 3-szor pedig anyatej a napi menü. És nem, nem esznek rosszul, mindenféle kaját megesznek, mennyiségre is 2 dl-t minden étkezésre a főzelékből, gyümölcsből. Még semmit nem utasítottak vissza, szépen isznak utána vizet, pohárból, ezzel sincs gond.

Úgyhogy nekem 3 gyerekkel ez a hivatalos tapasztalatom: nem lesz finnyás, nem eszik roszul, viszont tovább tudom őket szoptatni, mint ha korábban kiváltottam volna az étkezéseket. 2 db 9 hónapos gyereket szoptatok napi 3-szor, szerintem nem rossz :-)

2009. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Szoptassad minél tovább, ha már megkeezded a hozzátáplálást akkor is. Bármilyen folyadék helyett cicit adj neki. Az én véleményem, hogy nyugodtan várj 6hónapos koráig, nem véletlenül találták ezt ki. /hónapos kor után viszont az anyatejen kívül kell más is a megfelelő ásványianyg és vitaminbevitel miatt. Engem is túl korán kezdtek el mással etetni, akkor nem is volt semmi bajom, viszont pár éves koromban kiderült hogy a tejre,lisztre érzékeny vagyok...a túl korai hozzátáplálás megkezdése miatt. Nem biztos hogy a te babád is így jár, de inkább várnék a helyedben. Nem kell sietni. Olvasgass erről a émáról, nagyon sok helyen lehet már, és döntsd el te mikor kezded. Előtte azért mindenképpen kérdezz meg orvost vagy védőnőt, vagy szintén olvasgathatsz ezek menetéről jó pár oldalon. Ha gondolod szívesen segítek bármiben, ha van kérdésed írj nyugodtan privit.
2009. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!