Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » En csinalom rosszul?

En csinalom rosszul?

Figyelt kérdés
Mindenki azt sujkolja belem h adjak a 3 honapos anyatejes lanyomnak minel elobb gyumit meg rendes kajat.1esek szerint mert nem fogja elfogadni az izeket masok szerint mert nem fog kifejlodni az emeszto rendszere es van aki szerint ez csak nekem jo mert kenyelmes h csak szopik. En viszont szeretnem minel tovabb szopiztatni. Azt olvastam h 6 honapos koraig eleg neki a tej. Most en tudom jol vagy tenyleg rosszul csinalok valamit? Mindenkeppen a legjobbat szeretnem a kicsinek.
2009. okt. 19. 12:06
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
tenyleg nem rossz koszi neked is azon en is meglepodtem h ne kerdezzem meg se a dokit se a vedonot de ertem h mert mondja.
2009. okt. 19. 13:16
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

Ha bizonytalan vagy, egy számodra hiteles ember álláspontját, véleményét fogadd el!

Amint lehet olvasni ezen a fórumon is nagyon színesen oldjuk meg ezt a kérdést, nincs két egyforma megoldás. Mindenki másképp csinálja. Az én babám 5 hónapos lesz a hónap végén, egyszer-egyszer kóstoltattam már gyümivel de ez még nem hozzátáplálás. Valószínűleg én sem várom meg a 6 hónapot mert ez a szopiztatás nálunk nem egy egyszerű történet és érdeklődik is.

De a három hónapot korainak tartom, bár a nagyfiamat már három hónaposan etettem mással is, dehát akkor még más volt a táplálkozási irányelv.

Biztos, hogy jól meg fogod tudni oldani ezt a kérdést!

2009. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
13.15-os koszike es lehet elni fogok a segitsegeddel uyanis nem nagyon tok kitol segitseget kerni azert vok itt
2009. okt. 19. 13:18
 14/24 A kérdező kommentje:
koszonom a biztato szavakat
2009. okt. 19. 13:20
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Tégy a saját belátásod szerint!! Engem is ezzel cseszegettek a babám 2 hós kora után, hogy miért nem etetem, mert már KÉNE!!! Volt tejem, elég is volt, hát szopiztattam. 3 és fél hósan már annyit tömték az agyamat, hogy kipróbáltam a gyümit, de a két hete elmúlt hasfájása visszatért, aztán innentől mondhattak akármit. 5 és fél hós koráig csak szopizott, és nem finnyás! Van amit nem szeret, de mi sem eszünk meg mindent, nem? Sőt, annak idején anyósom kedvenc szövege az volt, hogy úgyis fájni fog a hasa az első kajáktól amíg megszokja, akármikor adom neki. Hát ez a nagy hülyeség, ha fáj a hasa akkor még nem érett a gyomra hozzá. Szóval tényleg tégy belátásod szerint, és kaja mellett is szoptass csak minél tovább.
2009. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon szép... de azért el ne ájulj hogy 9 hónaposan is még szoptatsz.

A kérdezőnek meg: miért is csinálnád rosszul? Három hónapos, még szoptatsz. Ezzel nincs semmi gond. De szerintem 4-5 hónapos korában azért elkezdheted a kóstoltatást, és ahogy más is írta, az még nem hozzátáplálás. Az meg ki fog derülni, ha baja lesz tőle, akkor vagy nem megfelelő étellel kezded, vagy tényleg nincs még megérve rá. Szerintem az is hülyeség, hogy be kell tartani egy időpontot a hozzátáplálásra. Minden baba másképp érik, ugyanígy a pocijuk is, de egyébként én nem hiszek ebben, hogy még nincs megérve rá, meg egyebek. Tápszert kaptam 4 hetes koromtól, 2 hónaposan elkezdtek hozzátáplálni ráadásul cumisüvegből, mégis már 1,5 éves koromtól szépen eszek kanállal és soha semmi betegségem nem volt, csontom nem tört, élem világom boldogan. És nem hiszem hogy én lennék a kivétel.

De azt azért ugye gondoltad, hogy ha már eleve az ismerőseid véleménye is különbözik, itt még jobban fognak különbözni a vélemények? Tehát a választ magadnak kell megtalálnod.

2009. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%

jajjjj...Szia.3 hónapos volt a kisfiam.Anyósom mint megrögzött kétfiús anyuka,sujkolta belém azt a meggyőződését hogy minél előbb kezdjem el a hozzátáplálást.Ő mind két fiát 2 hónapos kortól kezdte etetni gyümivel meg joghurtal mert el is apadhat a tejem és akkor csak tápszert fog enni,attól meg kövér lesz...Én mint tapasztalatlan kezdő anyuka, halgattam az "tapasztaltabb" tanácsára és előbb egy kis répapürét,aztán pár kanálka alma pépet tuszkolt a babámba.Ez így ment két hónapig, aztán történt valami aminek hatására mai napig nyögünk.A kicsim fél éves lett és majdnem 11 kiló!!!!!hihetetlen gyorsasággal felszedte ezt a töblet sujt,és ez mellé még betegessé is vált.

Szoptasd a picit amíg be nem tölti a 6 hót, és nem tudod meg milyen érzés viselni a saját döntésed súját amikor roszul döntöttél.

2009. nov. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
Szia!En hat honapos koraig csakkizarolag szoptattam(sem viz, sem tea stb.), es minden tovabbi nelkul elfogadott mindent utana. Most 11 honapos es egyaltalan nem valogatos. Szerintem 6 honapos kora elott ne kezdj el hozzataplalni.
2009. nov. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hónapos koráig teljesen elég neki az anyatej. Másra nincs szüksége. Sőt, van olyan baba aki 8-9 hósan is még csak anyatejet kapott. Hiszen minek adjanak neki mást is ha látják, hogy a tejcsi elég neki. Van aki már 3 hósan elkezdi a hozzátáplálást szilárd ételekkel. Ez azért nem jó, mert a baba emésztőrendszere még nincs kifejlődve annyira, hogy meg tudjon birkózni a szilárd kajával, nincs gyomorsava se ami lebonthatná a táplálékot, az étel csak pang a gyomorban és a belekben ami számtalan betegség okozója lehet. Az én kisfiam most 4 hónapos, én a középúton maradok, nem adok még nem szilárd ételt, viszont kapott már baba vizet, bébi teát, 4hós kortól adható üdítőt. Meg ha el kell mennem itthonról hosszabb időre akkor a párom van vele itthon, csinálok neki tejpépet olyan hígabbra, hogy a cumisüvegből tudja inni, fejek rá egy kis tejcsi és azzal el van. Jelentem semmi baja a gyereknek, teljesen egészséges, sőt még nem is hasfájós. Mindenki másképp csinálja és minden baba más más, van aki könnyebben és van aki nehezebben tűri a hozzátáplálást. De minden babának úgy a legjobb ahogy az édesanyja csinálja.

Minden jót! 4 hós babó anyukája

2009. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A rohanó világban hamar akarja leválasztani az anyukák többsége. Kényelmesebb ha mehettek bárhova és nem csak cicire hajlandó bukni hanem gyümire is stb... Te érzed Te tudod! Legfeljebb lefejve adod neki a tejcsit, de szerintem az a jó ha minnél tovább "szopizik" akár üvegből is. Az anyatej erősíti az immunrendszerét én még ebben a hitben vagyok de lehet rosszul gondolom!
2009. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!