Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg 7 hónaposom irányít?...

Tényleg 7 hónaposom irányít? Jól vagy rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy nem nagyon szeretem ha sír. Mármint nem szeretem sírni hagyni. Próbálok mindenben a kedvében járni, figyelem mi a jó neki, mit szeretne. Most a felálláson dolgozik, viszont sokszor mérges, sír, mert egyedül nem megy. Csak a kezembe kapaszkodva, így sokat ülök vele a szobájában. Mert ő ezt szeretné. Háttérbe szorulnak a szükségleteim. Ami a férjem, védőnő szerint nem jó, mert szerintük engem a babám irányít. Tény, hogy nem megyek el wc-re, félbehagyom az evést, mosogatást, nem nagyon csinálok semmit, mert mindig sír, ha nem vagyok vele. És a földön kell ülnöm, mert hiába jön ki pl. a konyhába mikor mosogatok, ez nem elég neki. Rángatja a nadrágom, hogy ő fel akar állni. Minden reggel kitakarítok, hogy közlekedhessen az egész lakásban, de persze összecsapom, mert türelmetlen és sír. Férjem szerint nem lesz semmi baja egy kis sírástól. De sajnálom amikor keservesen zokog, mert ha nem megyek időben, akkor bizony belelendül... Mennyire hagyjam sírni? Vagy ez normális, hogy az életem közepe? És csak utána jövök én, ami belefér.
2011. szept. 25. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet:(már 14 hónapja. Egyre rosszabb mert már nagy hisztiket is vág ha nem úgy csinálom ahogy neki jó.

Normális h ő életem közepe, de az nem hogy ennyire a fejemre nőtt, próbálok kereteket alkotni, pl akkor is elmosogatok, ha toporzékol mellettem stb. HA nagyon nagy a hiszti beteszem addig az ágyába ott hiába vagdossa magát a földhöz szerencsére nem lesz semmi baja.

2011. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem is rosszul csinálod. egyáltalán nem szükséges a gyerekszobában ülni egész nap, miért nem jöhet-mehet a lakásban?! majd megtanul felállni.

igenis el kell mosogatni, el kell menni wc-re, enni kell. olyat már én is csináltam sokszor, hogy babával a kezemben ettem, mert sírt, de akkor is kell enni.

nekem 2 kisgyerekem van, az elsőnél se ültem naphosszat a szőnyegen, a másodiknál sem tervezem(5 és fél hónapos). írom ezt úgy, hogy mindkettő sírós.

2011. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg ő irányít. A komolyabb gondok majd később jelentkeznek. De mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.
2011. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mivel első baba, nekem új ez a "nevelősdi" és nem nagyon tudom hogyan kéne. Jól akarom csinálni, és tényleg nem akarom, hogy a fejemre nőjön, hisztis legyen. Tudnátok tanácsokat adni, hogy mihez tartsam magam? Milyen szabályok legyenek? Tudom, hogy mindenki úgy csinálja ahogy akarja, de én nem tudom hogyan csinálják mások, és nem tudom hogyan csináljam én :(( Mi a helyes út? Ő már olyan korban van, hogy lehet sírni hagyni? Nem kegyetlenség? Mert mikor pici, mondják hogy nem szabad, fáj a pocak, stb. De ő viszont már "ok nélkül" is sír. Belegondolva tényleg mi lenne velem, ha lenne egy nagyobb. Biztos nem lenne időm mellette ülni. Ne ítéljetek el, egyszerűen tanácstalan vagyok. Akkor őt már hagyhatom sírni amíg elmosogatok, kitakarítok rendesen?
2011. szept. 25. 17:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és jöhet-mehet a lakásban, oda jön ahol én vagyok, de ezt is sokszor üvöltve teszi. A reggel pl. úgy néz ki, hogy takarítok, megfőzöm az ebédjét, és kb. a turmixolásnál kezd el sírni. Utána sírva jön utánam a fürdőszobába (mosdok, fogat mosok) és sírva követ mikor öltözöm, hogy le tudjunk menni. Már nagyon üvölt amikor pakolom össze a cuccot, hogy mit vigyünk le magunkkal. Amúgy szerintem szeparációs szorongás is elkezdődött, mert ha kimegyek onnan ahol éppen van...
2011. szept. 25. 17:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, neked összejött a szeparációs szorongás a gyerek által történő manipulálással.Kb itt tartunk mi is azzal a különbséggel, h ha hallom a sírásán h hiszti (ordít, csend, vár, ha nem reagálok, ordít, csend, vár), akkor ráhagyom. ha tudom, h éhes, vagy álmos, megetetem, elaltatom. De amikor vergődik, azt csírájában elfojtom, elmondom neki, h tőlem a sejhaját is verheti a földhöz, nekem most mosogatnom, pisilnem, főznöm kell, játsszon szépen magában. Megpróbálhatod, h leülsz mellé játszani és amikor belefeledkezik, akkor kiosonsz.Az a tapasztalatom h az enyém elvan magában, de ha meglát, előadja a nagyhalált.Egy idő után feladják és megtanulják, h mik a szabályok. Ehhez viszont hagynod kell h sírjon néha és nem felkapkodni, ha elérzékenyülsz, kezdheted elölről a nevelgetést. Az ő érdeke is h önálló legyen.Ugyanakkor tudja h rád számíthat ha baj van, beveri a fejét, éhes, vagy álmos, vagy nyűgös.A sírását kell megérteni.
2011. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem én a sírását. Persze hogy tudom, hogy mikor van hiszti. Nem sokan válaszoltak, de láttam ebből is, hogy hát akkor tényleg változtatnom kell. Azóta többször hagyom rá. Én is mondom neki, hogy bármit csinál, én teszem a dolgom :)) Az enyém is olyan, hogy elvan magában, tényleg nem rossz baba, de ha meglát... Ha a férjem ül vele a szobában este vagy hétvégén és én elmegyek az ajtó előtt. Ahogy mondod, előadja a nagy halált :)) Igaza volt mindenkinek. Erősnek kell lennem, és most hogy megerősítést kaptam, ez megy is szerencsére. Csak azt hittem ezzel rosszat teszek, mert van az elv, hogy "nem hagyjuk a gyereket sírni". Sokan csinálják így, de tudom, hogy sokszor én váltom ki ezt, miattam üvölt, nincs semmi komolyabb baja. A te babád mennyi idős?
2011. okt. 1. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:
8hós lesz pár nap múlva és eddig apa volt a nagy szerelem, most tőle is átkéri magát hozzám,majd elmúlik ez is egyszer.Engem is bánt h sír,de rengeteg gyereknevelős műsorral tömöm a fejem és mindenhol azt mondják, inkább most 3 napig nevelni, mint 3év múlva hetekig, próbálom ehhez tartani magam. Éjjeli szopiról 2 éjjel alatt leszokott, mert apukája kelt fel hozzá és úgy már nem volt vicces ordítani (és itt olvasom a gyakorikérdéseken h más még 2éves gyereket is 2-3szor szoptat éjjel, holott gondolom este rendesen megvacsoráztatja, tehát a 2éves kihasználja anyut). Néha azt látom h sokkal okosabb mint amennyit ki tud fejezni, így bármennyire is kellemetlen, ha tudom h mi a helyes, elmagyarázom neki h ezt ezért, vagy ez következik most és úgy hagyom-akár sírni is-, egyre gyakrabban "belátja" és egyre kevesebbszer reklamál.Kitartást nektek, menni fog, csak ne gyengülj el, ha elértél már valamit nála. Akkor teszi meg ha tudja h megteheti.Ha nem teheti meg veled, hamar megunja majd.
2011. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!