Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom buta kérdés, de ugye...

Tudom buta kérdés, de ugye nem csinálom rosszul?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos a fiam, első baba.A héten oda-vissza megfordult 1szer.Ülni az ölemben stabilan ül már, de földön nem, nem is erőltetem, az ölemben is csak magát húzta fel.

Aktív baba, vidám.Foga még nem jött ki.Sokat játszunk, igyekszem fejlesztgetni, persze az ő szintjén,de a szőnyegen való játszást pár hete kedvelte meg úgy igazán, addig nem igazán volt el a játékaival csak pár percig a szőnyegen, inkább a hordozót szerette nagyon, persze nem hagytam benne egész nap.

Tesóm fia most lesz 2 éves, tegnap ahogy nézegettem vissza a fotóit 5,5 hónaposan már szépen ült az ágyon, 5 hónaposan már 2 foga kint volt, 4 hónaposan már a tesóm ölében ült, 6 hónaposan hintázott(baba hinta)

Tudom nem szabad összehasonlítani, de ugye nem az én hibám?Csak annyi hogy eltérő ütemben fejlődnek?

Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy fiam mindig is degeszre szopizta magát(mostanában már nem) és így alig bírt megmoccanni, húgom fia meg kis picike, alig evett/eszik.

Jaaa és ő 4 hónaposan hangosan kacagott, fiamból meg most is nehezen lehet még kicsikarni a kacagást:)


Ne vessetek meg, hogy ezt kérdezem kérlek, csak véleményekre lennék kíváncsi.


2011. ápr. 15. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem csinálod rosszul :) Mire a Te fiad két éves lesz, Te is csak képekből fogsz emlékezni, hogy mit mikor csinált :))) Ilyen korban felesleges hasonlítgatni őket, mert akkor csak egy nagy para lesz a gyereknevelés. 3 éves korukra ugyanazt tudják mind, addig meg lényegében mindegy, hogy mikor mit csinálnak (persze a durva lemaradás más tészta, de a Ti esetetekben erről szó sincs).

Jó babázást (egy másfél éves kislány anyukája, aki 31 hetes terhes)

2011. ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Dehogy a te hibád. Nagyon szépen, fejlődik és jó úton halad a babád! Tényleg nem szabad összehasonlítani.

Persze valamiért bennünk anyukákba bennünk van, hogy az én gyerekem legyen mindenben az első, és ő legyen a legügyesebb :-)

Most ezeken idegeskedsz, hogy mért ilyen későn csinálja, később meg 3 évesen meg már azon, hogy az enyém még mért nem szobatiszta stb.

Nem kell aggódnod, csak legyen boldog a kisfiad!

Jó babázást, és szép napot!

2011. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs veled,és tényleg nem szabad összehasonlítgatni:))Az én fiamnak 7 hónaposan jött ki az első foga,most 8,még mindig nem ül egyedül,de többet kúszik,mászik,mint ismerősöm 10 hónaposa.Lehet,hogy egyszer csak azon kapod magad,hogy egyszerre ül,feláll,és szalad:)
2011. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem szabad semmire kényszeríteni. Ők ösztönösen tudják, hogy mikor mire képesek. És valóban, ne hasonlítgasd a képességeit senkiéhez. hisz ő a tiéd és a legszebb, és a legügyesebb. Nyugi jól csinálsz mindent. nincs két gyerek aki egyformán fejlődik.
2011. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A kisfiam hamarabb lépdelt a bútorok mellet (8 hónaposa), mint ült (10 hónaposan). Minden gyerek más. Valaki már 8 hónaposan megy, valaki csak 14 hónaposan. Nincs értelme viszonyítani. Annyira nincs elmaradva.
2011. ápr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi csajok, megnyugodtam:)Persze ezt én is tudtam mindig is, hogy nem szabad hasonlítgatni, csak tegnap annyira szembeötlő volt a különbség.De nem foglalkozok vele, aztán majd csak azt veszem észre, hogy együtt játszanak ugyan olyan képességekkel:)
2011. ápr. 15. 09:06
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám már 7 hónapos,de megmondom neked őszintén,hogy nappaliba a szőnyegre most tettem le egy hete.Eddig mindig hordozóban volt,vagy valaki ott volt vele az ágyon.De úgy gondoltam,hogy mivel ez már balesetveszélyes is letettem.Sőt eddig babakocsiban aludt vagy a hordozóban és szintén egy hete délelőtti alvásnál is és délután is beletettem a kiságyba és ott alszik mintha mindig is így lett volna.:-)))

Nem kell,nem szabad máshoz hasonlítani a gyereket,majd megcsinálja Ő is azokat amiket kell neki tudnia,olyan gyorsan változnak és minden nappal újakat produkálnak,ne görcsölj ezen.Ha valami nagyon nem stimmel azt észre fogod úgy is venni(ösztön)és megkérdezed orvostól vagy védőnőtől.Én pl dicsekedni sem szoktam,gondolok itt olyanra,hogy ha valakivel beszélgetek és azt mondja,hogy az ő gyereke még nem csinálja ezt meg azt akkor és nem fújom fel magam és pökhendizek,hogy az enyém bezzeg igen és az övé le van maradva.

Most már majd jobban fog ő is mocorogni,játszani,megismerni a dolgokat és akkor majd ledolgozza a kis hurkákat is:-))

Szóval ne aggódj,élvezz ki minden egyes percet vele.Játszatok,bohóckodjatok,nálunk sokszor egy más hang lejtéssel kiejtett szó is úgy megkacagtatja a babámat,hogy csak nézek.

Boldog babázást!!!

2011. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja,még annyi,hogy sürgősen ne nézegesd azokat a képeket,hanem inkább videózd vagy fotózd a te is angyalkádat!!!:-)))))
2011. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mondjam azt hogy a tesód csinálta rosszul? Majd ha a gyereknek gerinc problémái lesznek, vagy 50 évesen görnyedve jár, állandóan hátára panaszkodik, akkor te majd tudo hogy miért.


Egy babát nem szabad ültetni. A gerinc akkor késsz rá ha magától a földröl egyedül feltolja magát oldalhelyzetben. (hasizomból még egy 1 éves gyerek sem tud felülni)

Persze ha egyszer egyszer ül az öledben semmi gond. Kitámasztani viszont szigorúan tilos. (tesód tuti kitámasztotta hogy megüljön, mert magától egy 4 hós gyerek nem ül fel, söt még megtartani sem tudja magát)


A gyerekek 6 hós korukra forognak minden irányba (ha 1-2 hónappal késöbb az sem baj). majd 7 hós kora körül kinyomja magát, ekörül elkezd csúszni, és kb 8-10 h´so korára ül. Ebben a korban szinte egyböl fel is áll, ha van ahol felhúzza magát. Aztán elkezd mászni, és majd csak késöbb járni. ezek megváltozhatnak, ha segítesz neki.

Gyógytornászunk szerint nem érdemes sietettni mert a gyermek pszihéjét is fejleszti hogy ö maga jön rá dolgokra, pl hogyan tegye magát 4 kézlábra, hogyan tegye a popóját ki ülésbe stb...


Minden gyerek más. De amit leírtam az a nagy átlag.

Szóval eröltetheted hogy üljön hogy produkálja magát, de nincs értelme. ha egészséges a babád (és ahogy eddig leírtad az) akkor mindent fog csinálni, mikor azt kell, elöbb semmi értelme, az agy sem felkészült rá.

2011. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszi nektek is!!

És külön köszönöm, hogy leírtad, hogy babád 7 hónapos koráig sokat volt a hordozóban, mert azt hittem egyedül vagyok ezzel!!Fiam mai napig tök jól elvan benne, volt egy olyan hónap, mikor csak ott tudott kakilni:)Ha nem tettem bele, nem jött a kaki:)

2011. ápr. 15. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!