Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom? Alvásra "szoktat...

Jól csinálom? Alvásra "szoktatós" kérdés.

Figyelt kérdés

Az volt a gondom,hogy napközben 3x4x aludt 20-max 30 percet.Utána olvastam,hogy ebben a korban elég napi 2x aludnia,délelőtt és kora délután.1 hete kezdtünk átállni.Most ott tartunk,hogy délelőtt maradt fél óra,délután viszont másfél-2 is összejön.Délelőtt sehogy sem tudom fél óra után vissza altatni,de délután 2xvissza altatom,így jön össze hosszabb alvás.Este 8tól alszik reggel fél7-7 ig.Ti hogy csináltátok,vagy csináljátok?

8hónapos


2010. júl. 29. 14:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Sokáig kell majd ez a vissza altatgatás?
2010. júl. 29. 14:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy sehogy :-)! Ha álmos alszik ha meg nem álmos akkor nem alszik. Nem erőltetem az alvást! Este egyedül elalszik 12 órát tud, egyszer megébred kora reggel enni, majd alszik tovább magától. Van hogy ébren van mikor kimegyek a szobából evés után, de elalszik szépen egyedül. Délután már dörzsöli a szemét, hogy álmos és megkapja a tápszert majd alszik 2 órát ... ennyi bőven elég alvásból!
2010. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem korábban voltak ilyen gondjaim, amikor 4-5 hónapos volt. Akkor napi 4*45 percet aludt, de percre pontosan. Aztán elhatároztam, hogy márpedig az egyik alvás hosszú lesz, ezért ebéd után fogtam és visszaaltattam. Nemtom, hogy ennek-e az eredménye, de most 9,5 hónaposan napi 2*2-2,5 órákat alszik, így végre van időm a lakásra meg magamra is. Szerintem jól csinálod, azt hallottam, hogy meg kell tanítani őket arra, hogy átaludják azt a pár percet, amikor felébrednének az első alvásukból.
2010. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nagyon jól csinálod
2010. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ha ráhagyom,hogy akkor aludjon amikor akar,akkor este fél 7kor még aludna egy 20 percet,viszont így borulna az éjszakánk.
2010. júl. 29. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:
biztosan? 6 hónaposan a kislányom már 7-kor aludt, de nem aludta át az éjszakát! Most hogy ha elbóbiskol 6 körül, akkor igaz 9-kor lesz újra álmos, de addig is jókedvű és nem nyügös mint anno lefekvésig. És így viszont átalussza az éjszakát!
2010. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos biztos.Múltkor hagytam fél 6kor aludni és este 10ig sírt,mire elaludt.
2010. júl. 30. 07:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!