Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom buta kérdés, de ugye...

Tudom buta kérdés, de ugye nem csinálom rosszul?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos a fiam, első baba.A héten oda-vissza megfordult 1szer.Ülni az ölemben stabilan ül már, de földön nem, nem is erőltetem, az ölemben is csak magát húzta fel.

Aktív baba, vidám.Foga még nem jött ki.Sokat játszunk, igyekszem fejlesztgetni, persze az ő szintjén,de a szőnyegen való játszást pár hete kedvelte meg úgy igazán, addig nem igazán volt el a játékaival csak pár percig a szőnyegen, inkább a hordozót szerette nagyon, persze nem hagytam benne egész nap.

Tesóm fia most lesz 2 éves, tegnap ahogy nézegettem vissza a fotóit 5,5 hónaposan már szépen ült az ágyon, 5 hónaposan már 2 foga kint volt, 4 hónaposan már a tesóm ölében ült, 6 hónaposan hintázott(baba hinta)

Tudom nem szabad összehasonlítani, de ugye nem az én hibám?Csak annyi hogy eltérő ütemben fejlődnek?

Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy fiam mindig is degeszre szopizta magát(mostanában már nem) és így alig bírt megmoccanni, húgom fia meg kis picike, alig evett/eszik.

Jaaa és ő 4 hónaposan hangosan kacagott, fiamból meg most is nehezen lehet még kicsikarni a kacagást:)


Ne vessetek meg, hogy ezt kérdezem kérlek, csak véleményekre lennék kíváncsi.


2011. ápr. 15. 08:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Dettó:-)))Mi vagyunk a hordozósok.Az én babám is sokszor ebben kakilt,nálunk is volt egy ilyen időszak.:-)))
2011. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szabad hasonlítgatni!

Nekem csak a saját gyerekeim között különbség van.

A kislány 7 hósan állt,a fiam 7 hós és csak ül.Azt sem mindig jól.Stb. Egyben hasonlítanak.Korán jött a foguk.

A kislányomnak már 2,5 hósan volt foga,a fiamnak 3,5 hósan.A kisfiamnak most van már 6 foga.

2011. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyógytornász vagyok, és egy 6 és fél hónapos örökmozgó kislány anyukája.Semmi, de semmi értelme hasonlítgatni, mert minden baba más ütemben fejlődik! Sajnos én is beleestem ebbe a hibába, mivel első gyerek, de aztán gyorsan lebeszéltem magam erről.Lányomnak sincs még foga, de ezen egy percig sem rágódtam, majd lesz neki.Ő sem ül, de nem is kell még nekik ebben a korban.A papírforma és a szakirodalom szerint az önálló ülés 8-9 hónapos korra alakul ki.Akkor szerinted el van maradva a 6 hónaposod?Ugye, hogy nem?Az nagyon jó, hogy forgolódik, az enyém is most fejlesztette oda-vissza tökélyre.Ne siettesd őt, mert nagyon is ügyes!Az nem baj, hogy szeret a hordozóban lenni, de minél többet tedd le a földre, akár hasra, akár hátra, mert úgy szabadon mozoghat, nincs behatárolva a mozgása.Nem biztos, hogy az a jó, ha egy gyerek túl gyorsan fejlődik..én mindig annak a híve voltam, hogy mindegy, mikor érik meg az adott mozgásra, csak nagyon ne maradjon le.És eddig mindent a lehető legjobb időben csinált! Nem kell egy gyereknek 8 hónaposan járnia, azért mert a szomszéd Pistike jár.Hidd el, hogy ha xy babája gyorsabban fejlődik, az nem azt jelenti, hogy a tiéd le van maradva!!!Épp most olvastam Vida Ágnestől, hogy vannak kimondottan gyorsan, és lassan, megfontoltan fejlődő babák.Úgy tűnik, hogy a lassan fejlődő babák nem csinálnak napokig semmit, de ez nem így van.Tervezgetnek, megfigyelnek, és amikor beindulnak, sokkal precízebben, pontosabban hajtják végre a mozgást.Pl. kevesebbszer esnek el járáskor.És ezt nem én találtam ki!Semmi gond a babáddal, hidd el!

2011. ápr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz senkivel, csak a babáddal. Az én kislányom 7 hónaposan felült,rá egy hétre el kezdett mászni, 8 hónaposan felállt. Anyósom attól kezdve mindig azzal bántoor, hogy a gyereket kézen fogva kellenne járatnom, mert az én párom (az ő fia) már 9 hónaposan így vezetgetve járt. Hát én nem vezetgettem, kislányom már 11 hónapos most is hallgatom még, hogy ilyen nincs , hogy egy gyerek feláll 8 hónaposan és 11 hónaposan még nem tud járni. Ezek ellenére és még most sem járatom, még 2 hete látom azt, hogy kapaszkodás nélkül megáll 1-2 percre, ha elveszti az egyensúlyát próbál egyensúlyozni, szerintem ha vezetgetném ezeket nem csinálni magától. Az hogy a foga nem jött egy percig se foglalkozz vele, az kislányomnak 7,5 hónaposan egy foga sem volt, de 9,5 hónapos korára lett 6 foga.
2011. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszi hogy írtatok még!

És köszi neked is, kedves gyógytornász anyuka, hogy leírtad, hogy vannak babák akik jobban megfontoltak.Azt hiszem az én fiam pont ilyen, és ez látszik a mozgásán is:)

2011. ápr. 15. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!