Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én találom ezt furcsának...

Csak én találom ezt furcsának és reagálom túl? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
11 hós a lányom, anyuéknál lakunk. Építkeztünk (anyuékkal egy faluban!), heteken belül költözünk, úgyhogy tegnap egy órára anyuéknál hagytam a picit, (általában viszem magammal, csak hideg volt és kevésbé is haladok ha ott van)és átmentem haza takarítani. Mikor odaértem ott voltak anyósomék, (nem szóltak hogy jönnek, akkor azért elvittem volna a kicsit, és amíg takarítok foglalkozhattak volna vele)hoztak lányom névnapjára kisruhát, apjának nadrágot hogy ne fázzon (mert így fázik, pedig van neki!?)Én is kaptam csokit. :-) Aztán siettek, mert mindig sietnek, én mondtam nekik hogy menjenek be az unokájukhoz, de úgy elmentek a ház előtt, hogy lehet be se néztek. Pedig nem vesztek össze anyuákkal, és anyuék szeretik ha megy valaki. De az a szöveg hogy nem akarnak zavarni. Hát nem tudom, de engem érdeklne az unokám, ha ott mennék el a ház előtt. Titeket nem? Mi a véleményetek? Nekem ez nagyon furcsa és rossz érzés!
2009. okt. 19. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Te magad megválaszolod a kérdést:mindig sietnek.Lehet,hogy valamilyen fontos dolguk volt,és azért nem mentek be a babához.És mit akarsz azzal mondani,hogy lehet be sem nézek.Ha már ott voltak,akkor be is nézhettek a babára.De az is lehet,hogy a pici aludt éppen és nem akarták felzavarni.Ha bemennek,akkor nem valószínű,hogy pár perc után elmentek volna,vagy ha igen,akkor ezen sértődtél volna meg.Nem kellene minden apróságból ügyet csinálni.
2009. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mind a kettő nyugdíjas és fontos dolguk van: be kell fűteni, stb. Nem aludt a pici, én mondtam nekik!!!!! És nem mentek be, mert megkérdeztem anyut.
2009. okt. 19. 08:31
 3/9 anonim ***** válasza:
szia.talán olyan dolog történt amiről nem tudsz,vagy van valami a háttérbe amit nem mondanak el.A fiának kellene meg kédezni.vajon mi lehet a távollét oka.mert oka van az biztos.ha semmi nem történt volna akkor biztos be mentek volna unoka nézőbe,sőt már először oda mentek volna tudván,hogy még nem laktok a házba,igy nem ott vagytok megtalálhatóak.szerintem kérdezzetek rá,mi van a háttérben.
2009. okt. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is furcsa, én is "túlreagálnám" ezt. Mivel ez az elős alkalom, így nem tenném szóvá, de ha legközelebb is előfordulna, akkor biztos finoman előhoznám ezt a témát.
2009. okt. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A férjemnek ott a műhelye a háznál, azért ált. ott van nap közben. Tudják ezt, azért mentek oda. Volt hogy be sem jöttek hozzám és a picihez. Apósom bejönne, de ha anyósom azt mondja hogy nem, mert fáradt, fűteni kell, mit tudom én, akkor nem mer bejönni. Furi egy szerzet anyósom.

És nem csinálok belőle ügyet, nem szóltam csak a férjemtől kérdeztem hogy mi a baj. De ő sem tudja, csak azt mondja, ismered anyut. És tőletek kérdeztem véleményt. Anyóséknak nem szóltam és nem is fogok.

2009. okt. 19. 08:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem semmi furcsa nincs benne.

Anyukám nyugdíjas, de több a dolga, mint mikor dolgozott, mindig siet. Ettől nem gondolom, hogy "furcsa", vagy hogy ne szeretné a gyerekeimet. Naponta 5-ször biztos elmegy a közelünkben, de nem örülnék és persze el se várom, hogy mindig berohangáljon 2 percre. Van, hogy egy hétig be se jön. Ha majd nyugodt körülmények közt látni szeretné őket, be fog jönni, tudom. És ennyi.

Ha kell, számíthatok rá, hogy besegít (nem szoktam kérni, csak vészhelyzetben) és ez a tudat nekem elég.

Szóval szerintem nem furcsa.

Pláne én se rohangálnék be a másik nagyszülőhöz, mikor náluk van a gyerek.

2009. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy tényleg nem akartak zavarni. Biztos úgy voltak vele, hogy most a másik mamáé a gyerek, nem nyomulnak oda. Ez vérmérséklet kérdése.

(Szép tőlük, hogy neked is hoztak csokit, az én anyósomék mindig hoznak valamit a kicsinek, a férjemnek is, de nekem semmit. Szóvá is tettem a férjemnek, hogy utálnak, vagy bunkók? Kiderült, az utóbbi, mert azóta én is kapok ezt-azt.)

2009. okt. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk apósom és az élettársa ilyen. Ha nem megyünk, nem is telefonálnak, hogy mi van a babával.1 hónapja nem is látták. Ők meg sose jönnek, 20km-re laknak tőlünk. Minket már nem érdekel.
2009. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Furcsa családi kapcsolatok vannak.

Vannak akik úgy élik a családi életet mintha ismerősök lennének. Szerintem itt erről van szó. Ismerem az ilyet és újra-és újra elcsodálkozom rajta. Hál'istennek a szüleimmel mi nem így éltünk ezért ez nekem is furcsa. De mivel ez van, ez így alakult ki náluk, nem tudsz ellene tenni semmit. És nem is kell.

Próbáld feldolgozni! :))

2009. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!